سه شنبه, 03 تیر 1399 ساعت 11:57

استفاده از تکنولوژی روز در حوزه پسماند امری مهم است

نوشته شده توسط
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه استفاده از تکنولوژی روز و بهره مندی از تجارب دیگر کشورها در حوزه پسماند را امری مهم خواند.
 
  

واگویه،  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده - سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه در نشست کارگروه بهداشت و پیشگیری پدافند زیستی که در سالن اجلاس معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت مدیریت جامع پسماند در استان گفت : یکی از مقوله هایی که باید به طور جدی به آن توجه کرد موضوع پسماند در گیلان است.

 وی استفاده از تکنولوژی روز و بهره گیری از تجارب دیگر کشورها در حوزه پسماند را امری مهم خواند و افزود : در بهره گیری از هر نوع تکنولوژی جهت حل مشکل پسماند باید رعایت استانداردهای زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد.

 دکتر حیدرزاده در پایان  با بیان اینکه مراقبت از سلامت مردم و حفظ بهداشت محیط امری مهم است، اظهار داشت : نفوذ شیرابه حاصل از دفن پسماندها به داخل زمین و رسیدن آن به سفره های آب زیرزمینی به علت وجود آلاینده هایی نظیر هیدروکربن ها، فلزات سنگین و نظایر آن،  موجب آلودگی منابع آب و خاک می شود.  این امر، یکی از مهم ترین مخاطرات زیست محیطی محسوب شده و بروز انواع بیماری های پوستی حتی سرطان در بین مردمان بومی استان را نیز سبب می شود.

 
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان