سه شنبه, 03 تیر 1399 ساعت 11:48

استفاده از ماسک احتمال انتقال ویروس کرونا را به شدت کاهش می دهد

نوشته شده توسط
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد فردی که از ماسک استفاده می‌کند احتمال انتقال بیماری کرونا را به سایران به شدت کاهش می دهد.
 
 
واگویه، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علوم دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده -  سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به این مطلب که فردی که از ماسک استفاده می‌کند احتمال انتقال بیماری کرونا به سایران را به شدت کاهش می دهد. افزود : بر خلاف روز‌های اول شیوع بیماری کرونا  صرفا به افراد مشکوک به این بیماری گفته می‌شد از ماسک استفاده نمایند.

وی ادامه داد : اکنون افراد سالم ( تعدادی از افراد به ظاهر سالم می توانند ناقل ویروس کرونا برای سایران باشند)  هم باید از ماسک استفاده نمایند .

دکتر حیدر زاده با تاکید بر این که البته هیچ الزامی به استفاده از ماسک های N95 یا جراحی نیست ، یاد آور شد:  افراد می توانند از ماسک های دست ساز استفاده نمایند.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه رعایت اصول بهداشتی همچنان مورد تاکید است، گفت : گرمای هوا هیچ تاثیری به کاهش بیماری و ضعیف شدن ویروس کرونا ندارد و این که با شروع  فصل گرما  ویروس کرونا از بین می رود ، صحیح نیست.

وی با بیان این که برگزاری مراسم‌های شلوغ،  کانونی برای انتشار  ویروس کرونا محسوب  می شود ،تصریح کرد : فاصله گذاری اجتماعی باید همواره مورد توجه قرار گیرد و فرهنگ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید همه گیر شود . با رعایت بهداشت می‌توان با این ویروس مقابله کرد.

دکتر حیدر زاده در پایان یاد آور شد:  شدت کشندگی بیماری نسبت به قبل کمتر نشده و به علت رعایت  موازین بهداشتی از سوی مردم فقط تعداد مبتلایان نسبت به روز‌های اول شیوع این بیماری کمتر مشاهده می شود.
 
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان