پنج شنبه, 09 مرداد 1399 ساعت 11:41

دکتر سالاری در نشست مشترک با مجمع نمایندگان گیلان مطرح کرد: وضع پسماند در بیمارستان های استان مطلوب است

نوشته شده توسط
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان وضع پسماند در بیمارستان های استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برای تصفیه‌خانه‌های جدید و به‌روزرسانی شده 111 میلیارد ریال اعتبار صرف شده اما همچنان برای تکمیل تصفیه خانه و شبکه جمع آوری نیازمند 151 میلیارد ریال اعتبار هستیم.
 
 

واگویه،  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، (وب دا)؛ عصر امروز، نشست مشترک مجمع نمایندگان استان در مجلس یازدهم با مدیران دستگاه های اجرایی به مدیریت پسماند استان در سالن اجلاس اجتماعات دیوان محاسبات گیلان برگزار شد.

وضعیت پسماند در تمامی بیمارستان‌های گیلان مطلوب است

دکترارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست مشترک با اشاره به اینکه وضعیت پسماند در تمامی بیمارستان‌ها مطلوب است و به صورت ۱۰۰درصد جمع‌آوری می‌شود، اظهار کرد: این زباله ها شامل تمامی زباله های عادی، عفونی، نوک تیز، برنده، شیمیایی و دارویی است.

همه بیمارستانهای استان دارای دستگاه بی خطرسازی پسماند هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه همه بیمارستانهای استان گیلان دارای دستگاه بی خطرسازی پسماند بیمارستانی (اتوکلاو) هستند، گفت: پسماندهای بیمارستانی ابتدا تخریب فیزیکی، سایز بندی و خنثی سازی با محلول های اسیدی و بازی و همچنین با اضافه کردن سیمان، گچ، آهک، شن و ماسه در کنار انجام آزمایش توسط آزمایشگاه معتمد محیط زیست، تبدیل به بلوک سیمانی می‌شوند.

وی با اشاره به اقدامات این دانشگاه در خصوص سیستم تصفیه خانه های فاضلاب بیمارستان های استان اظهار کرد: مجموعه ۲۶ دستگاه سیستم تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی در گیلان وجود دارد که پنج دستگاه قدیمی، ۱۶ دستگاه جدید الاحداث، سه دستگاه به روز رسانی شده و دو دستگاه نیز در حال ساخت است.

تولید روزانه 2500 مترمکعب پساب تصفیه شده درمانی در بیمارستانها

دکترارسلان سالاری، با اشاره به تولید روزانه ۲۵۰۰ مترمکعب پساب تصفیه‌شده درمانی در استان، افزود: یک هزار و ۸۰۰ متر مکعب در تصفیه‌خانه‌های جدید و ۷۰۰ متر مکعب در تصفیه خانه های قدیمی به صورت روزانه پساب تصفیه‌شده درمانی تولید می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به پیشرفت اجرایی احداث تصفیه‌خانه‌های بیمارستانی استان بیان کرد: سیستم تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان رازی، ۱۷ شهریور، امیر المومنین(ع)، دکتر پیروز لاهیجان، امام خمینی(ره) صومعه‌سرا، سیدالشهدا لاهیجان، ۳۱ خرداد منجیل، شهید انصاری رودسر و سلامت رستم آباد با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد، بیمارستان حشمت و شفا با پیشرفت ۸۰ درصد، پورسینا و ولایت رشت با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد و بیمارستان الزهرا(س) با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی همراه است.

تکمیل تصفیه خانه و شبکه جمع آوری آن ها نیازمند اعتبار 151 میلیارد ریالی است

وی با بیان اینکه برای تصفیه‌خانه‌های جدید و به‌روزرسانی شده 111 میلیارد ریال اعتبار صرف شده، افزود: این دانشگاه برای تکمیل تصفیه خانه و شبکه جمع آوری نیازمند 151 میلیارد ریال اعتبار است.

 
خواندن 16 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان