Staff pick

اجتماعی

واگویه،  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)، آیت الله رسول فلاحتی- نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، به پاس مجاهدت و تلاش های شبانه روزی دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان در محل اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه رشت، با اهدای لوح سپاس از کادر سلامت استان  تقدیر کرد.
 
در لوح سپاس نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت خطاب به کادر سلامت استان آمده است:
 
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)
 
جامعه محترم پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان و بهداشت
 
با احترام و آرزوی عزت و سلامتی و توفیق روز افزون و تبریک چهلمین سال برپایی نماز جمعه در کشور؛
 

نماز جمعه منعکس‌کننده مواضع رهبری و حاکمیت نظام اسلامی محسوب می‌شود و صیانت از اصالت و اثربخشی این جایگاه مهم و حساس با حضور نمازگزاران عزیز و خدمات ارزشمند شما تحقق می یابد.

 

بدین وسیله از همه دست اندرکاران نظام سلامت اعم از پزشکان، پرستاران و همه عزیزانی که در این روزهای سخت با مجاهدت و تلاش های شبانه روزی و با تحمل سختی‌ها و دوری از خانواده به هموطنان خود خدمت‌رسانی می‌کنند به نوبه خود سپاسگزاری می کنم و از خداوند متعال توفیقات بشر را مسئلت دارم.
 

رسول فلاحتی

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست شورای سلامت لاهیجان، با اذعان به اینکه سیر افزایش امکانات و تجهیزات درمانی در گیلان ادامه دارد، گفت: تمامی تلاش مسوولان دانشگاه، رفع کمبودهای موجود و اعتلای شاخص های توسعه بهداشت و درمان در استان است

واگویه،  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)، ظهر امروز چهارشنبه؛  نشست شورای سلامت شهرستان لاهیجان با حضور دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر رسول فرخی میکال، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی و همچنین نورالله اکبری، سرپرست فرمانداری لاهیجان در سالن اجلاس فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

دکتر سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به مشکلات عدیده در حوزه بهداشت و درمان گیلان، اظهار کرد: بیمارستان های استان،  اغلب قدمتی بین 70 تا 100 سال دارند و زیرساخت های بهداشتی، آموزشی و خوابگاهی آن بسیار کم و حتی فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه در کل کشور در راستای طرح تحول سلامت 250 کلینیک تخصصی افتتاح شده، افزود: از این بین، 10 کلینیک به گیلان اختصاص یافت که از این تعداد، تنها دو کلینیک  ساخته شده، اما هنوز به بهره برداری نرسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ضعف ها و کمبود های عمده زیرساختی  و تجهیزاتی حوزه سلامت گیلان در سال های گذشته، گفت:  طی یک سال اخیر، پنج دستگاه CT اسکن وارد گیلان شده و سرانه تخت های ICU در گیلان در کنار تخت های درمانی افزایش یافته است.  سیر افزایش امکانات و تجهیزات درمانی و تشخیصی نیز همچنان در گیلان ادامه دارد.

دکتر سالاری با اشاره به  ضرورت جذب پرستاران  داوطلب در ایام کرونا، افزود:  افزایش تخت های درمانی از یک سو و میزان بالای مرگ و میر در روزهای نخست شیوع کرونا از سوی دیگر، موجب شد تا مسوولان تصمیم به جذب پرستاران داوطلب بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه استان گیلان به داشتن چنین پرستارانی افتخار می کند و به آنها می بالد، گفت: نیاز گیلان به این قشر پر تلاش تنها به دوران کرونا ختم نمی شود، بلکه استان به شدت نیازمند پرستار بوده و همچنان پیگیر جذب پرستاران هستیم، هر چند تاکنون طی چندین نوبت، در وزارت خانه و حتی کتبا پیگیر مطالباتشان بوده ایم.

دکتر سالاری همچنین به ضعف های حوزه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه و همچنین داروخانه بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان باید در اسرع وقت به صورت شبانه روزی  فعال شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت خدمت منظم و مستمر پزشکان در مراکز بیمارستانی و درمانی لاهیجان تاکید کرد و گفت: پزشکی که در استخدام دانشگاه علوم پزشکی است باید به مردم خدمت کند و  همکاری مستمر و منظم داشته باشد.

وی با اشاره به ضعف های حوزه سلامت استان،  تصریح کرد: در برخی از بیمارستان ها مردم به دلیل نداشتن امکانات کافی، دچار مشکل هستند و  این وضعیت، زیبنده  مردم فرهیخته این استان نیست، از این رو تمام  تلاش ما رفع کمبودهای موجود و اعتلای شاخص های توسعه بهداشت و درمان در استان است.

دکتر رسول فرخی میکال، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه طبق برنامه پنجم قرار بود دو بیمارستان  مجهز  و یک بیمارستان جنرال در لاهیجان احداث شود، اظهار کرد: ضعف های حوزه سلامت لاهیجان به اطلاع وزیر بهداشت و درمان رسانده شده است. در این راستا  شناخت ظرفیت ها و فرصت های شهرستان می تواند در توسعه پایدار کمک کننده و اثر بخش باشد.

وی با بیان اینکه لاهیجان به لحاظ تاریخی، تمدنی و جغرافیایی نیازهای گسترده و مولد دارد، افزود: شهرستان  لاهیجان، اکنون به قطب درمانی شرق استان تبدیل شده و ارائه کننده خدمات درمانی به گردشگران و مردم شرق استان حتی تا غرب استان مازندران است، از این رو باید به توسعه همه جانبه آن توجه جدی شود.

عضو مجمع نمانیدگان گیلان در خانه ملت ، بررسی مشکلات مردم  در ابعاد مختلف برای رهایی از وصعبت کنونی را  مورد تاکید  قرار داد.

دکتر فرخی با  اشاره به وضعیت بحرانی اورژانس بیمارستان 22 آبان لاهیجان، گفت: این اورژانس به مرکز پایش بیماران کرونایی تبدیل شده، اما امکان پاسخ به نیاز همزمان چندین مراجعه کننده را ندارد و نیازمند بازنگری و انتقال به بیمارستان دیگری است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف های ساختاری و ارائه خدمت به بیماران ، رفع کمبود نیرو، نواقص چیلرها، سردخانه، داروخانه سرپایی و کمبود امکانات آزمایشگاهی را خواستار شد.

نورالله اکبری، سرپرست فرمانداری لاهیجان نیز در این نشست ضمن تقدیر از کادر سلامت به جهت مقابله با کرونا ویروس، اظهار کرد: مدافعان سلامت در شهرستان لاهیجان به لحاظ اینکه لاهیجان جز نخستین شهرستان های درگیر این ویروس منحوس بود،  چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی،   خالصانه جانفشانی کردند و این فداکاریشان شایسته تحسین است.

وی همچنین با تقدیر از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان،، خواستار رفع مشکلات حوزه سلامت لاهیجان به ویژه بیمارستان پیروز لاهیجان  شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان همچنین بر پرداخت عادلانه نظام حقوق و مزایا و همچنین پرداخت مطالبات بیمارستان از سازمان های بیمه گر تاکید کرد.

در ادامه سفر یک روزه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شهرستان لاهیجان، یک دستگاه CT اسکن 16اسلایس در بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان افتتاح و به بهره برداری رسید.

همچنین در جریان این سفر، زیرساخت های حوزه سلامت شهرستان لاهیجان در بخش های درمانی، بهداشتی، آموزشی و خدماتی مورد ارزیابی معاونین، مدیران و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفت.

پی نوشت: شهرستان لاهیجان با جمعیت ۱۶۷ هزار و ۱۳۶ نفر جمعیت دارای یک بیمارستان دولتی، دو بیمارستان خصوصی، ۱۷ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، ۶۷ خانه بهداشت، دو پایگاه اورژانس ۱۱۵، یک مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و همچنین یک مرکز ۱۶ ساعته کرونا است.

واگویه،  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ ظهر امروز- چهارشنبه، یک دستگاه CT اسکن 16 اسلایس در بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان توسط دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بهره‌برداری رسید.

دستگاه CT اسکن یا مقطع‌نگاری رایانه‌ای ازجمله دستگاه‌های تشخیص پزشکی است که اندام‌های مختلف بدن را به‌صورت لایه به لایه تصویربرداری کرده و اندام‌های موردنظر را به جهت کاربردهای تحقیقاتی و ‌درمانی تصویربرداری می‌کند.

برای خرید، استقرار و راه‌اندازی CT اسکن بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان بالغ‌بر پنج میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی صرف شده است.

دستگاه مقطع‌نگاری رایانه‌ای مستقر در بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان، روزانه توانایی ارائه خدمت به 50 تا 80 بیمار را دارد.

پیش از راه‌اندازی دستگاه CT اسکن بیمارستان پیروز لاهیجان، بیماران مجبور به دریافت این خدمت در مراکز خصوصی و پرداخت هزینه حداقل 190 هزارتومانی بودند اما اکنون این خدمت در این بیمارستان دولتی با 70 هزار تومان ارائه می‌شود.

پی نوشت: بیمارستان های شهرستان‌های آستارا، رودبار، لاهیجان و رودسر ازجمله  مراکزی بوده‌اند که طی کمتر از یک سال اخیر به دنبال پیگیری‌های مستمر و مطالبه گرایانه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دستگاه CT اسکن مجهز شده‌اند و چندین بیمارستان دیگر نیز به‌زودی از این دستگاه تشخیص پزشکی سرمایه‌ای در آینده برخوردار خواهند شد.

یقیناً استقرار و تجهیز بیمارستان‌های دولتی به دستگاه‌های تشخیص پزشکی پیشرفته علاوه برافزایش کیفیت خدمات به بیماران، از ارجاع آن‌ها به مراکز خصوصی که بعضاً هزینه‌های بسیار بالایی را در برداشته است، می‌کاهد و همچنین مانع از طولانی‌تر شدن صفوف انتظار برای دریافت خدمت CT اسکن می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در جمع پزشکان عمومی استان، خدمت به مردم را مهم‌ترین هدف جامعه پزشکی دانست و اظهار داشت: طی یک سال اخیر بسیاری از زیرساخت ها و تجهیزات حوزه سلامت در استان نوسازی شده است.

واگویه،  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر ارسلان سالاری، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست مشترک با پزشکان عمومی استان، ضمن تقدیر از نقش پزشکان در پایدار نگه‌داشتن سلامت در جامعه، خاطرنشان کرد: پزشکان عمومی گیلانی، همواره یاور سیستم بهداشت و درمان بوده‌اند و اوج حضور و مشارکت آن‌ها در دوران شیوع کرونا رقم خورده است.

وی با اشاره به وجه تمایز خدمات بهداشتی و درمانی با سایر خدمات، افزود: پزشکان ازجمله اقشاری هستند که تنها هدفشان خدمت به مردم و حفظ و پایداری سلامت آن‌ها است و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به وضع تعرفه جدید در مطب‌های پزشکی اشاره کرد و افزود: علیرغم اینکه هزینه‌های اجاره مطب، حقوق پرسنل و یا تجهیزات مصرفی در مطب‌ها افزایش قابل‌توجه داشته است اما تعرفه خدمات پزشکی در مطب‌ها با افزایش حداقلی همراه بوده که همراهی پزشکان در چنین شرایطی قابل‌تقدیر است.

دکتر سالاری با مروری بر رسوب کمبودها و کاستی‌های حوزه سلامت در گیلان از گذشته تاکنون، یادآور شد: زیرساخت‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نه‌تنها به اذعان ما، بلکه به گفته مسوولان وزارت بهداشت و مسوولان کشور بسیار فرسوده و عقب‌مانده است، ازاین‌رو هرچقدر تلاش می‌کنیم، رسیدن به نقطه مطلوب، دشوار می‌شود.

وی بر لزوم همیاری و تلاش همه‌جانبه تشکل‌ها و انجمن‌ها در جهت حفظ و اعتلای سلامت جامعه تأکید کرد و گفت: همه تشکل‌های صنفی مرتبط با حوزه سلامت ازجمله انجمن پزشکان می‌توانند به دانشگاه در تولید فکر و اندیشه مشورت دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان استفاده از تمامی ظرفیت ها را ضروری دانست و افزود: طی یک سال گذشته تا کنون اقدامات قابل توجهی در استقرار و اقزایش زیرساخت های بهداشتی و درمانی انجام شده است که کافی نیست و باید بیشتر تلاش شود.

دکتر سالاری همچنین در پایان سخنان خود، در خصوص انجام هر کمکی در چارچوب قوانین و آیین‌نامه‌های وزارتی برای جامعه پزشکان عمومی استان، قول مساعد داد.

گفتنی است؛ نشست مشترک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعضای انجمن پزشکان عمومی استان گیلان، پیش از ظهر امروز، در سالن اجلاس دفتر ریاست برگزار شد.

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور در نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزسکی گیلان با اذعان به کاستی‌های عدیده در حوزه سلامت گیلان بر مساعدت ویژه دولت به جهت رفع کمبودهای عرصه بهداشت و درمان استان تأکید کرد.

واگویه،  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( وب دا)، عصر امروز چهارشنبه؛ نشست هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، دکتر زارع، استاندار گیلان، دکتر سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین اعضای هیأت امنا در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
 
باید به حوزه سلامت گیلان کمک شود
دکتر محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در این نشست وضعیت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان را بسیار نگران‌کننده توصیف کرد و اظهار داشت: پیش از این،  به نظر می رسید طرح مشکلات و چالش‌های حوزه سلامت گیلان از سوی مسوولان دانشگاه،  بزرگ‌نمایی بیش نیست، اما پس از بررسی و بازدیدهای میدانی مشخص شد که زیرساخت‌های حوزه سلامت گیلان معیوب است و باید به آن کمک شود.
عضو هیئت‌امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اختیارات قانونی سران اقتصادی و همچنین ظرفیت قانون بودجه برای تأمین منابع کافی به جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت گیلان اشاره کرد و افزود: ممکن است با منابع عمومی و بودجه کشور بتوانیم بخشی از کمبودهای حوزه سلامت گیلان را جبران کنیم اما با وضعیت اقتصادی فعلی، رفع مشکلات اساسی و زیر ساختی حوزه سلامت به‌ طور کامل غیرممکن است،  ولی با استفاده به موقع از  ظرفیت‌هایی که قانون بودجه فراهم کرده امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه استان‌ گیلان از استان های اول درگیر شیوع بحران کرونا در کشور، بود، اما در مهار این بیماری، موفق عمل کرده، گفت: هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان علاوه بر تقدیر از خانواده های جان‌باختگان عرصه سلامت، باید شرایطی را فراهم آورد تا از کادر بهداشت و درمان و همه کسانیکه در این بحران، در فعالیت بودند، تقدیر کند.
 
استمرار تخصیص اعتبارات ملی ارائه خدمات به مردم را ارزشمندتر می‌کند
 
دکتر ارسلان زارع، استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به مساعدت‌های ویژه رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه به حوزه سلامت گیلان، اظهار کرد: مبالغ قابل توجهی به حوزه سلامت گیلان طی شش ماه اخیر تخصیص یافته و بخشی از کمبودها را رفع کرده است.
وی با اشاره به جزئیات اعتبارات صرف شده، افزود: بخش اعظم اعتبارات تخصیص داده‌شده سازمان برنامه‌وبودجه، صرف تکمیل پروژه‌های درمانی ازجمله اورژانس انزلی، فومن و خرید تجهیزات پزشکی نظیر CT اسکن‌ها، اکسیژن سازها، پرداخت معوقات پرسنل و پزشکان و سایر تجهیزات ضروری پزشکی و سرمایه‌ای شده است.
نماینده عالی دولت در استان گیلان، با ابراز امیدواری از استمرار مساعدت‌های دولت در حوزه سلامت، گفت: استمرار تخصیص اعتبارات ملی به گیلان ازجمله برای تکمیل طرح‌های عمرانی حوزه سلامت می‌تواند روند ارائه خدمات به مردم را تسریع کند.
دکتر زارع تکمیل بیمارستان 400 تخت خوابی سایت لاکان را از خواسته‌های دیرینه مردم گیلان دانست و افزود: تکمیل این بیمارستان در سایت لاکان از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که مردم گیلان منتظر افتتاح و بهره‌برداری آن هستند.
وی همچنین به پروژه‌های قابل‌افتتاح در دهه فجر و هفته دولت اشاره کرد و افزود: این پروژه‌ها برای تکمیل، نیازمند 110 میلیارد تومان اعتبار هستند.
استاندار گیلان با اشاره به وضعیت پرستاران داوطلب در کرونا نیز گفت: این پرستاران در ایام کرونا،  خالصانه جان‌فشانی کرده‌اند و تعیین تکلیف آن‌ها مورد انتظار است.
نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بر تأمین منابع کافی برای تکمیل پروژه‌های سلامت از منابع تهاتر اراضی و املاک مازاد دولتی اشاره کرد و گفت: برخی از پروژه‌ها نظیر بیمارستان  400 تخت خوابی سایت لاکان با منابع کنونی به اتمام نخواهند رسید و پیشنهاد می‌شود از ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیاء و یا بنیاد مستضعفان برای تکمیل آن‌ها استفاده شود.
 
تکمیل پروژه‌های حوزه سلامت گیلان نیازمند اعتباری بالغ‌بر 2000 میلیارد تومانی است
 
در ابتدای نشست هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گزارشی از وضعیت کلی حوزه سلامت گیلان به لحاظ عقب‌ماندگی‌های عدیده در زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و فرهنگی دانشجویی ارائه داد.
دکتر سالاری همچنین به تشریح گزارشی در خصوص اقدامات انجام‌شده در جهت ارتقای کمی و کیفی حوزه سلامت پرداخت و در ادامه انتظارات و اقدامات مورد نیاز  در آینده برای توسعه حوزه سلامت دانشگاه را  نیز تشریح کرد.
دکتر ارسلان سالاری با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان گیلان اظهار کرد: استان گیلان، هشت مرکز آموزشی درمانی در رشت، ۹۶۳ خانه بهداشت، ۹۹ مرکز بهداشتی درمانی شهری، ۲۸۸ پزشک خانواده فعال و ۱۶۶۱ بهورز فعال دارد.
وی با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای ۷ دانشکده، ۲۹ مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده، ۵ شرکت دانش‌بنیان، چهار مرکز رشد و یک آزمایشگاه جامع تحقیقات است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۱۶.۵ درصد دانشجویان این دانشگاه تحصیلات تکمیلی دارند، افزود: آخرین رتبه پژوهشی و آموزشی این دانشگاه در ردیف پانزدهم کشور است.
دکتر سالاری با بیان اینکه استان گیلان تنها دارای ۷ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی  است، خاطرنشان کرد: این کلینیک‌ها شامل کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بعثت، کلینیک تخصصی دندانپزشکی، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شفا، حشمت، پور سینا و رازی است.
وی با بیان اینکه ۴۴۲ عضو هیئت‌علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیت می‌کنند، افزود: این اعضا شامل ۳۱ استاد، ۱۱۹ دانشیار، ۲۵۶ استادیار و ۳۵ مربی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۷۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیت می‌کنند، افزود: ۲۳ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۴ رشته در مقطع ارشد، ۲۲ رشته مقطع دستیاری، سه رشته مقطع فوق تخصص و فلوشیپ، دو رشته phd و ۹ رشته دکترای حرفه‌ای ازجمله رشته‌های فعال در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.
دکتر سالاری به ضعف‌ها و چالش‌های حوزه سلامت گیلان اشاره کرد و گفت: قدمت بالای ۵۰ سال بیمارستان‌های استان، پراکندگی دانشکده‌ها در سطح شهر رشت و عدم اجرای طرح تحول نظام سلامت از بزرگ‌ترین ضعف و چالش‌های حوزه سلامت گیلان در بخش عمرانی است.
وی همچنین به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: پیگیری به جهت حل مشکلات حوزه سلامت در استان و کمک چند مرحله رئیس سازمان برنامه بودجه، پیگیری جهت بهبود زیرساخت‌های درمانی و تجهیزات پزشکی تشخیصی و تسریع درروند اجرای پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت و همچنین پیگیری ساخت و تکمیل پروژه‌های سایت لاکان از مهم‌ترین اقدامات دانشگاه در سطح کلان بوده است.
دکتر سالاری به اعتبارات لازم جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دانشگاه برای تکمیل پروژه‌های حوزه بهداشت، درمان، آموزش، فرهنگی دانشجویی، اورژانس و پژوهشی نیازمند ۲۰.۶۷۹.۰۰۰ میلیون ریال ( بالغ‌بر 2000میلیارد تومان) اعتبار است.
وی با اشاره به پروژه‌های قابل‌افتتاح در هفته دولت گفت: بیمارستان جایگزین ۲۳۱ تختخوابی تالش، ۱۳۷ خوابی لنگرود، فاز دوم بیمارستان ۱۷ شهریور، کلینیک‌های ویژه رشت، آستارا و رودسر، مرکز جامع آزمون مجتمع پردیس لاکان، مرکز جامع سلامت رشتیان، توسعه بیمارستان حشمت و سالن اورژانس تحت نظر سایت لاکان قابلیت افتتاح در هفته دولت رادارند اما برای تکمیل نیازمند ۷۳۵.۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هستند.
وی همچنین از افتتاح ۱۰ پروژه در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: کلینیک ویژه شهرستان‌های آستانه، لاهیجان، لنگرود، صومعه‌سرا، فومن و رودبار،  بهسازی اورژانس بیمارستان شهید بهشتی انزلی، بلوک زایمان بیمارستان ماسال و منازل متخصصین شهرستان تالش و ماسال از مهم‌ترین پروژه‌های قابل‌افتتاح در دهه مبارکه فجر است که برای تکمیل نیازمند ۳۸۱.۵۰۰ میلیون ریالی می باشند.
دکتر سالاری همچنین خرید خوابگاه‌های دانشجویی با توجه به وضعیت نامناسب خوابگاه‌ها، جذب حداقل ۲ هزار و ۷۲۲ نفر نیروی انسانی، تکمیل پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت، تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور، انزلی و لنگرود، تکمیل و ساخت دانشکده‌ها و سایت لاکان، راه‌اندازی طرح تحول شهری، ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی پور سینا و خرید تجهیزات پزشکی از هیئت‌امنای صرفه‌جویی ارزی را از رئیس سازمان برنامه بودجه کشور و معاون رئیس‌جمهور خواستار شد.

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان