دریافت مجوز برای مدرسان غواصی و نجات غریق الزامی شد

دریافت مجوز برای مدرسان غواصی و نجات غریق الزامی شد

واگویه ، رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق گفت: از سال آینده مدرسان غواصی و نجات غریق بدون دریافت مجوز از فدراسیون امکان فعالیت در این دو رشته را نخواهند داشت.

ایلخان نوری، درباره صدور مجوز برای غواصان و افراد متقاضی نجات غریق، گفت: از سال آینده تنها کسانی می‌توانند در رشته نجات غریق و غواصی در کشور فعالیت کنند و به آموزش بپردازنند که در دوره‌های آموزشی فدراسیون شرکت و مجوز لازم را کسب کرده باشند. این آموزش که با هدف به روزرسانی و استانداردسازی اطلاعات غواصان و مدرسین نجات غریق است، در رشته نجات غریق چند ماهی است که آغاز شده و برای مدرسان غواصی از بهمن آغاز می‌شود.

وی گفت: از سال آینده تنها کسانی می‌توانند به آموزش رشته غواصی و نجات غریق بپردازنند که در دوره‌های آموزشی فدراسیون شرکت و مجوز لازم را کسب کرده باشند در غیر این صورت امکان فعالیت در رشته غواصی و نجات غریق را نخواهند داشت.

رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق همچنین از عقد قرارداد همکاری با رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق افغانستان خبر داد و افزود: به پیشنهاد فدراسیون جهانی و با هدف توسعه رشته نجات غریق در منطقه قرار بر این است به عنوان یک پایگاه آموزشی عمل کنیم و در هر دوره با عقد قرارداد همکاری با کشورهای منطقه به آموزش رشته نجات غریق و غواصی بپردازیم. به همین خاطر در اولین دوره رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق افغانستان با هیات همراه هفته آینده به ایران می‌آیند و در این دوره آموزشی حضور پیدا خواهند کرد. بعد از افغانستان این دوره‌های آموزشی برای پاکستان، ترکمنستان و امارات نیز برگزار می‌شود.

نوری در پایان اظهار کرد: با توجه به این که فدراسیون جهانی مسئولیت گسترش و توسعه نجات غریق در کشورهای اطراف و منطقه را به ایران سپرده تلاش بر این است این کشورها را ابتدا عضو فدراسیون جهانی کنیم و سپس در جهت پیشرفت و توسعه رشته نجات غریق در منطقه گام‌های موثری برداریم.

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

واگویه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری واگویه، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه واگویه عضو شوید.