K2 Listing

K2 Listing

واگویه ، از ابتدای امسال تاکنون صیادان گیلانی ۳۳۶ تن ماهی استخوانی از دریای خزر برداشت کرده‌اند که این میزان صید به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۵۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

طبق جدیدترین آمارها و ارقام ارائه شده توسط اداره کل شیلات گیلان از ابتدای امسال تاکنون صیادان گیلانی بالغ بر 336 تن انواع ماهی استخوانی از بستر دریای خزر برداشت کرده‌اند که این میزان صید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چیزی حدود 57 درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت مهم‌ترین علل کاهش صید امسال ماهیان استخوانی در این استان را برشمرد و عنوان کرد: شرایط نامساعد جوی اصلی‌ترین عامل کاهش صید است به طوری‌که از شروع فصل صید تاکنون به مدت 12 روز دریای خزر طوفانی بود.

اکبر ایلدرم میزان کل ماهیان استخوانی صید شده در سواحل دریای خزر و ارزش اقتصادی آن را برشمرد و تصریح کرد: در 55 روزی که از زمان شروع فصل صید در سواحل استان گیلان می‌گذرد بالغ بر 336 تن انواع  ماهیان استخوانی به ارزش اقتصادی بالغ بر 153 میلیارد ریال توسط صیادان گیلانی صید شده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان گیلان گونه‌های مختلف ماهیان استخوانی که امسال به تور صیادان گیلانی افتاده‌‌اند را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: از کل ماهیان استخوانی صید شده امسال، نزدیک به 192 تن از ماهی‌ها کفال، 111 تن ماهی سفید و 23 تن شامل دیگر گونه‌ها بوده است.

وی از اقدامات اداره کل شیلات استان گیلان برای تکثیر و رهاسازی میلیون‌ها قطعه بچه ماهی در رودخانه‌های منتهی به دریای خزر برای ادامه فعالیت صید و صیادی سخن گفت و خاطرنشان کرد: امیدواریم در زمان باقیمانده تا پایان فصل صید و با مهاجرت ماهیان سفید به آب‌های ساحلی کاهش صید امسال جبران شود.

ایلدرم با اشاره به اینکه فصل صید ماهیان استخوانی در سواحل گیلان طبق برنامه از 20 مهر شروع شده و این روند تا 20 فروردین سال آینده ادامه دارد ابراز داشت: 4 هزار صیاد عضو 49 شرکت تعاونی صید پره استان گیلان هستند و در طول سواحل دریای خزر از آستارا تا چابکسر ماهی استخوانی صید می‌کنند.

وی از رونق یافتن دیگر مشاغل و حرفه‌های مرتبط با حوزه صید و صیادی در استان گیلان سخن گفت و عنوان کرد: علاوه بر صید ماهیان استخوانی حرفه‌هایی نظیر بازارهای عرضه ماهی، کارخانجات توربافی و صنایع وابسته که به صورت زنجیروار به این شغل مرتبط هستند در گیلان گسترش بیشتری پیدا می‌کنند.

واگویه ، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراسم روز بزرگداشت دانشجو ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، 16آذر را یاد آور مبارزات و خیزش دانشجویان برای استقلال خواهی مردم این مرز و بوم دانست و عنوان کرد:در طول تاریخ ایران، دانشجویان همواره حماسه ساز بوده و رویدادهای پرشوری رقم زدند و در راستای فتح قله های دانش و معرفت گامهای استواری برداشته اند.
دکتر سالاری با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان بالغ بر شش هزار دانشجو و بیش از 450 هیات علمی دارد ابراز داشت: علیرغم نگاه ویژه استاندار گیلان به بحث سلامت، این استان در این زمینه از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هشتمین دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور است که داوطلبان برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، اذعان داشت: مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه، در ردیف دومین مرکز کشور است. با این حال دانشگاه علوم پزشکی گیلان از عدم تناسب پذیرش دانشجو و فضای فیزیکی، پراکندگی دانشکده ها، فضای فیزیک نامناسب و پایین بودن حق الزحمه دانشجویی رنج می برد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: با توجه به بازدیدهای اخیر مسئولان وزارت بهداشت از فضای آموزشی و خوابگاههای دانشجویی، خواستار بهبود زیر ساخت ها و تکمیل پروژه مجتمع پردیس دانشگاهی علوم پزشکی در سایت لاکان هستیم که این مهم باید در اسرع وقت با تامین بودجه در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد با همدلی و همفکری و استفاده از تفکر دانشجویان و تشکل های دانشجویی بتوانیم در جهت اعتلای جایگاه دانشجویی و حوزه سلامت گامهای موثری برداریم.

واگویه ، مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: بعد از یک روز آفتابی از امروز -پنجشنبه ۱۴ اذرماه - بارش مجدد برف و باران در گیلان آغاز شد.

مدیرکل هواشناسی گیلان امروز گفت : با ورود سامانه جدید بارشی آسمان استان از امروز با بارندگی و وزش شدید باد در نواحی جلگه ایی وبارش برف در کوهستان ها همراه است.

محمد دادرس با بیان اینکه این سامانه جوی تا آخر وقت فردا در گیلان مستقر است افزود : در این مدت دمای هوای استان 5 تا 15 درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

وی گفت : در این مدت آبگرفتگی معابر ، بالا آمدن آب رودخانه ها ، سیلابی شدن مسیل ها و رانش و لغزش زمین دور از انتظار نیست.

واگویه ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: حمایت رئیس دولت از اتصال خط ریلی به مجتمع بندری کاسپین فرصتی برای تسریع در اجرای پروژه و پیگیری طرح های توسعه ای منطقه در عالی ترین سطح مدیریتی کشور است.

محمد ولی روزبهان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در نخستین جلسه شورای اداری سازمان که با حضور اعضای هیأت مدیره، معاونین و مدیران برگزار شد، با قدردانی از تلاش هایی که مدیران عامل پیشین این سازمان از دوران منطقه ویژه اقتصادی تا منطقه آزاد انجام داده اند، اظهار داشت: عزیزانی که با نگاه شهرستانی و استانی، ظرفیت ها و فرصت های منطقه آزاد انزلی را ارزیابی می کنند، سخت در اشتباه هستند و این تفکر بیشترین ضربه را به این منطقه وارد می کند، چراکه یک منطقه ملی با رویکردهای بین المللی است.

وی برلزوم اتصال خط ریل به مجتمع بندری، تصریح کرد: این موضوع بیانگر اهمیت این پروژه در سطح ملی است و در عین حال حمایت دولت از اتصال خط ریلی به مجتمع بندری کاسپین فرصتی برای تسریع در اجرای پروژه و پیگیری طرح های توسعه ای منطقه در عالی ترین سطح مدیریتی کشور است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تصویری از وضعیت منطقه در عرصه های ژئوپلتیک و ژئواکونومیک ملی و بین المللی ارائه کرد و بر لزوم بهره گیری از موقعیت جغرافیایی منطقه که منجر به ایجاد ارزش افزوده در حوزه های ترانزیتی بین قاره ای شده تأکید کرد و اظهار داشت: ارتباط کالایی میان چین، روسیه و هند با کشورهای منطقه غرب آسیا، اروپا و جنوب آسیا از طریق منطقه آزاد انزلی مزایای زیادی را برای استان بهمراه خواهد داشت و زمینه ایجاد ارزش افزوده بیشتری را فرآهم می کند و در آینده مزایای بیشتری را در عرصه های مختلف درآمدزایی و اشتغال پدید می آورد.

روزبهان به تجزیه و تحلیل مناسبات اقتصاد سیاسی بین المللی و منازعات موجود میان کشورهای چین و روسیه با امریکا و روند رو به رشد هندوستان در معادلات بین المللی پرداخت و با بیان اینکه براساس پیش بینی های تحلیلگران، این سه کشور بهمراه ایران قادر خواهند بود در مقابل یک جانبه گرایی های امریکا و اروپا در سطح جهانی مقابله نمایند.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با اشاره به وجود منافع مشترک میان منطقه آزاد انزلی و کشورهای روسیه، چین، هندوستان که در چارچوب دو کریدور بین المللی شمال جنوب و چین-قزاقستان-ایران با محوریت منطقه و عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا و سازمان همکاری شانگهای متبلور است، تأکید کرد: توسعه روابط با کشورهای روسیه، چین و هند در قالب فرصت های فوق الذکر در راستای ایجاد بلوک های اقتصادی بین المللی باید در دستور کار سازمان قرار گیرد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان اولویت های اصلی سازمان متبوع خود را اتصال خط ریلی به مجتمع بندری کاسپین، حضور فعال در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، جذب سرمایه گذاران جدید و توسعه سرمایه گذاری های موجود اعلام کرد و دستور تشکیل “ستاد تأمین منابع درآمدی سازمان” را صادر نمود و گفت: با توجه به چالش های پیش روی سازمان در حوزه های درآمدی باید به دنبال تأمین منابع درآمدی پایدار برای منطقه به منظور اجرای طرح های زیرساختی و توسعه ای در راستای تداوم روند رو به رشد منطقه باشیم و در این مسیر تمامی معاونت ها و مدیریت های سازمان به عنوان مدیرانی کارآفرین که باتکیه بر شیوه مدیریتی بهبود مستمر در کنار یکدیگر عمل کنند.

واگویه ، واحد تولیدی - صنعتی کاشی خزر پس از چهار سال تعطیلی دوباره در شهرک صنعتی رشت راه اندازی شد و فعالیت مجدد خود را از سر گرفت . 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان امروز در جریان بازدید اصحاب رسانه و جمعی از مسئولان استانی از وضعیت این واحد تولیدی گفت : با روی کار آمدن مدیریت و مالکیت جدید باتجربه و نیز بهره گیری از کادر فنی کارآمد و با سابقه فنی از استان های اصفهان، یزد و گیلان این واحد تولیدی دوباره به چرخه تولید باز گشت.

فرهاد دلق پوش با اشاره به تعطیلی چهار ساله واحد تولیدی کاشی خزر افزود : بسیاری از دستگاه ها و ماشین آلات آن بر اثر سوء مدیریت قبلی دچار آسیب و مشکلاتی شده بود که  با به کارگیری دانش فنی و پشتکار مهندسان دلسوز این مرز و بوم این سرمایه‌گذاری عظیم  دوباره احیاء شد.

وی با بیان اینکه صنایع کاشی خزر با ۲۴ سال تجربه در حوزه تولید کاشی، یکی از پیشگامان این صنعت در کشور محسوب می شود،گفت: با اهتمام مدیرعامل جدید کارخانه و حمایت کامل این سازمان، نسبت به رفع چالش ها و مشکلات عدیده آن اقدام شده تا این سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت  از وضعیت رکود خارج شود.

وی با اشاره به برف سنگین سال ۱۳۸۳ در رشت که موجب تخریب قسمتی از کارخانه شد، به عنوان بخشی از مشکل این واحد صنعتی اظهار کرد : بعد از این واقعه، مدیریت شرکت با استفاده از این فرصت اقدام به ساخت یک کارخانه مدرن با تجهیزات پیشرفته تر در سالن ۲۳ هزار متری نمود.

وی تصریح کرد: پس از آن موضوع اختلاف بین شرکاء و سهامداران ، بدهی های معوق بانکی و عدم بازاریابی صحیح و اصولی به عنوان  چالش اصلی این واحد بزرگ در دستور کار قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان، صیانت از سرمایه های ملی را یک وظیفه همگانی عنوان و ذکر کرد : با تیم جدید، این واحد تولیدی به عنوان یک برند شاخص و با تجربه در تولید کاشی و سرامیک با مدرن ترین تجهیزات تولیدی با همکاری و اعتماد بانک های عامل در استمهال بدهی ها و سایر مسئولان استانی و سعه صدر برخی طلبکاران دوباره رونق خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت تولیدی کاشی خزر نیز در این زمینه گفت : شرکت در سال ۹۴ به عللی تعطیل شد که در آن زمان ۳۸۰ نفر نیرو داشت.

حسن صابری با اشاره به اینکه امروز دوسایت تولید خزر یک و دو در این واحد صنعتی طراحی و اجرا شده است، افزود : خزر دو که اکنون راه اندازی شده ، کاشی دیوار  می زند و از هفته آینده با سه شیفت کاری و حدود ۲۰۰ نیرو فعالیت خود به ظرفیت کامل می رساند.

وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی این دو سایت به ۴۰۰ نیرو نیاز داریم، تصریح کرد: ظرف یک 1.5ماه آینده خزر۱ هم فعال می شود و در این سایت نیز ۲۰۰ نفر مشغول به کار می شوند که در مجموع با توجه به نیروهای ستادی وپشتیبانی حدود ۴۵۰ نفر نیرو خواهیم داشت.

صابری ظرفیت روزانه کاشی کف این واحد تولیدی را  ۱۵ هزار مترمربع و دیوار را حدود ۴۰ هزار متر مربع عنوان کرد.

وی تصریح کرد: سایت خزر ۲ با کمک پرسنل سابق این شرکت و چندین کارشناس خارج از استان از یزد و اصفهان در زمینه کاشی و سرامیک ، راه اندازی شده است .

وی بدون اشاره به سرمایه گذاری انجام شده برای راه اندازی دوباره این واحد صنعتی گفت: دستگاه ها و تجهیزاتی نیز خریداری شده که پس از رسیدن به زودی در این واحد تولیدی استفاده خواهیم کرد.

صابری در پاسخ به این پرسش که آیا۴۰۰ نیرویی که در این کارخانه جذب می شوند، همان نیروهای سابق مجموعه هستند ؟ گفت: بخشی از آنها همان نیروهای سابق این واحد صنعتی هستند.

وی ادامه داد: فرم ها را  جلوی کارخانه گذاشته ایم و افرادی که تمایل به کار دارند، این فرم ها را پر می کنند که  پس از مصاحبه اگر قابلیت و شرایط بکارگیری را داشته باشند، جذب می شوند و تا کنون یکصد نفر جذب شده اند.

گیلان دارای حدود دو هزار و 950 واحد صنعتی فعال است که از این تعداد 400 واحد در شهرصنعتی رشت مستقر هستند.

دولت یازدهم برای حفظ واحدهای موجود کارگروه های مختلفی را  از جمله  رفع موانع تولید، رونق تولید و جلسات گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و غیره راه اندازی کرد که همچنان با قوت فعالیت می کنند در این کارگروه ها که با حضور دستگاه های مرتبط و تولیدکنندگان برگزار می شود،  موانع واحدهای تولیدی بررسی و برای مشکلات آنها راهکار ارائه می شود،مشکلات ملی نیز به بخش کشوری منعکس می شود.

علاوه براین ؛ تسهیلات رونق تولید نیز طی چندین سال گذشته برای نقدینگی و تجهیز و نوسازی و توسعه واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

طی سال گذشته ۸۴۳ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت و ۳۵۷ واحد تولیدی احیاء گردید

واگویه ، آقای اکبرزاده سلام...


جناب آقای مهندس اکبرزاده مدیرکل محترم و انقلابی بنیاد مسکن استان گیلان مستحضر باشید بیش از یک ماه از گزارش ویژه ای که رسانه های آزاد و مستقل استان در خصوص ابهامات موجود در علل روند کند(شما بخوانید توقف عمدی) احداث ساختمان نگهداری معلولین شهرستان شفت منتشر کرده اند می گذرد لیکن متاسفانه شرایط کما فی السابق در حالتی ناامید کننده ادامه داشته و از جانب سازمان تحت امر شما هیچ کس زحمت رسیدگی به موضوع را به خود نمیدهد که این امر با توجه به شناختی که از روحیه انقلابی شما موجود است جای تعجب و البته...

محضر جنابتان باید عرض شود طی بررسی های خبرنگاران مستقل این ساختمان که با دریافت مبالغی از جمعی از مددجویان باید در یک زمان بندی مشخص به پایان میرسید با وجود حضور پای کار پیمانکار و روحیه فعالیت جهادی وی و تعلق خاطر وی به انجام بخشی از کار در قالب خیریه با در نظر گرفتن شرایط معلولین عزیز(که در عقد قرارداد مشهود است) به هزار و یک دلیل که امروز برای همگان مشهود است به تاخیر افتاده است و نکته تاسف بار در این بین وجود سرنخ این کلاف سردرگم در بنیاد مسکن استان گیلان میباشد چرا که فقدان توجه و بی مسئولیتی متولیان زیر مجموعه حضرتعالی و سواستفاده برخی افراد مغرض و سودجو از شرایط موجود، کنده ای دیرسوز به آتش کشیده که دود آن صرفا به چشم نحیف معلولین شهرستان شفت و خانواده های کم توان آنها میرود...

آقای مدیرکل چرا؟ چگونه؟ و چطور؟ در سازمانی عریض و طویل همچون بنیاد مسکن سیستم نظارتی پویایی برای سرکشی بر پروژه ها و حل مشکلات موجود و لااقل ارائه گزارش به مدیرکل وجود ندارد!!؟
یا اگر این ساز و کار موجود است به کدامین دلیل در پروژه ای با این اهمیت و این مدت زمان تاخیر اقدامات لازم برای تسریع انجام و حل مشکلات صورت نگرفته است؟؟؟

آقای اکبرزاده شما به عنوان یک چهره انقلابی مقبول متولی یکی از سازمانهای حساس در استان گیلان هستید که کارنامه درخشانی از ابتدای انقلاب در پوشش اقشار کم درآمد و ارائه خدمت به نیازمندان داشته و دارد به شما توصیه می شود قدری از میز کار و اتاق خود فاصله گرفته و به بررسی میدانی برخی از پروژه های عمرانی و عملکرد برخی از معاونین خود بپردازید چرا که این روزها شنیده هایی نگران کننده حول سازمان تحت امر شما در برخی از شهرستانها به گوش میرسد که بررسی صحت آنها بیش از هر فرد دیگر به حوزه عملکرد شما برمی گردد...

جناب مدیر کل آیا در جریان هستید که پیمانکار پروژه مذکور چند بار جهت ملاقات حضوری با حضرتعالی به دفتر شما مراجعه کرده لیکن با سفارشات پشت پرده از دیدار حضوری با شما منع گردیده است؟؟
در یکی از انقلابی ترین نهادهای جمهوری اسلامی ایران به این اتفاق جز "فاجعه" چه میتوان گفت؟؟؟

تکرار برخی نام های افراد حقیقی و موسسه های حقوقی در بسیاری از پروژه هایی که اتفاقا همه آنها به صورت نیمه کاره به حال خود رها شده اند و اصرار برخی از معاونت های شما برای عقد دوباره قرارداد با این افراد و موسسات نشانگر چیست؟؟؟

جناب آقای اکبرزاده آیا از سرگذشت و سرنوشت تسهیلات با بهره ۴ درصدی که با رایزنی های مختلف به پروژه احداث ساختمان نگهداری معلولین شهرستان شفت اختصاص یافته بود خبر دارید؟؟؟

منتظر پاسخ مقتضی و پیگیری مدیرکل محترم بنیاد مسکن استان گیلام در خصوص موارد ذکر شده در این گزارش هستیم باشد که با یک اقدام انقلابی قشری دردمند را از بلاتکایفی نجات دهیم و معلولین عزیز شهرستان شفت در زمینه اسکان با مشکلات موجود روبرو نباشند.

واگویه ؛ استاندار گیلان گفت: در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی دولت تدبیر و امید از مقوله فرهنگ، آماده همکاری و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینما و تئاتر هستیم.

ارسلان زارع در دیدار رئیس و شماری از اعضای هیأت مدیره خانه سینمای کشور، هنر تئاتر و سینما را به عنوان زیباترین و تاثیرگذارترین هنرها توصیف کرد و افزود: علم، دانش و هنر سه مولفه‌ای هستند که در تئاتر و سینما نهفته است و می‌توانند در توسعه و بالندگی کشورمان و اعتلای فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی موثر باشند.

وی با ابراز خرسندی از اینکه گیلان و رشت همانطور که در عرصه تئاتر و سینما پیشتاز است در تأسیس دفتر خانه سینما در این استان نیز جزو پیشقراولان خواهد بود، اظهار داشت: امیدوارم با راه‌اندازی این دفتر در گیلان، شاهد حضور چهره‌های ملی و رونق این بخش به طور کاربردی باشیم.

استاندار گیلان به اثربخشی برگزاری کارگاه‌های آموزشی در عرصه تئاتر و سینما اشاره کرد و گفت: گیلان جزو معدود استان‌هایی است که در هنرستان‌های خود هنرآموز دارد و فارغ‌التحصیلی در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشکده هنر دانشگاه گیلان نیز از دیگر ظرفیت‌هاست.

وی اظهار داشت: سوابق و نگاه اصیل فرهنگی و اجتماعی استان گیلان می‌تواند پشتوانه خوبی برای به تصویر کشیدن قابلیت‌های استان در سینما باشد.

 زارع اکران همزمان فیلم‌های سینمایی جشنواره فجر در سینماهای گیلان را نشان از پیشتازی این استان در حوزه هنر به ویژه سینما دانست و خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر علیرغم توسعه فضای مجازی و اینترنت، هنوز پرده‌های سینما در دنیا دارای ارزش و جایگاه هنری هستند.

وی با بیان اینکه در کنار فراز و نشیب‌های مختلف همواره سینما مخاطبان خود در خانواده‌های ایرانی را به لحاظ اثرگذاری در رفتار، منش و یادگیری دارد، گفت: پیشینه تاریخی گیلان در عرصه تئاتر و سینما باعث شده تا فرزندان استان در حوزه‌ هنر سینما و تئاتر، با اندیشه و فکر بلند در سطح کشور حضوری قوی داشته باشند.

 زارع به موقعیت ممتاز جغرافیایی گیلان به واسطه همجواری با کشورهای آسیای میانه اشاره کرد و گفت: همانگونه که در عرصه تجاری ، نمایشگاه هایی مشترک با کشورهای حاشیه دریای خزر برگزار می شود؛ به لحاظ فرهنگی نیز می‌توانیم با کشورهای این حوزه وارد تعاملات فرهنگی و تولید آثار فاخر سینمایی شویم که در نهایت؛ این مهم منجر به معرفی فرهنگ والای ایران و گیلان خواهد بود.

وی به محوریت بخش خصوصی در کشورهای توسعه‌یافته با حمایت‌های دولت اشاره و خاطرنشان کرد: با استفاده از امکانات و ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی استان، در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی دولت تدبیر و امید از مقوله فرهنگ، آماده همکاری و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سینما و تئاتر هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات رئیس‌جمهوری اظهار داشت: امیدواریم شاهد گرایش فزون تر و توجه فیلم‌سازان به بخش آسیب‌های اجتماعی بوده و در این مسیر به منظور کاهش آسیب های این بخش، سرگرمی ها و تفریحات حوزه سینما و فیلم را بین مردم، ترویج و برای آن، برنامه داشته باشیم.

وی گفت: تأثیر هنر بر نشاط اجتماعی بی‌نظیر است که می‌توان با ابزار و زبان هنر زمینه ساز ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین مردم شد.

در ادامه این دیدار رئیس هیأت مدیره خانه سینمای کشور نیز با قدردانی از نگاه مثبت استاندار گیلان به مقوله فرهنگ به ویژه تئاتر و سینما گفت: باید با ابزارهای هنری امید را میان مردم زنده نگه داریم.

همایون اسعدیان راه‌اندازی دفتر خانه سینما در استان گیلان را گامی موثر در ایجاد ارتباط میان جوانان علاقمند به حوزه تئاتر و سینما با چهره‌های شاخص این عرصه عنوان کرد و افزود: سابقه و پیشینه گیلان در حوزه تئاتر و سینما و وجود مفاخر و هنرمندان برجسته از این خطه، می‌تواند زمینه‌ساز معرفی هویت بومی و منطقه‌ای و نیز ظرفیت‌های بالای این استان باشد.

واگویه ، در سومین روز از ثبت‌نام از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، دکتر مجید دل آور، جوان ترین دبیر انجمن اسلامی پزشکان ایران با حضور در فرمانداری رشت، در این دوره از انتخابات ثبت نام کرد.

 

دکتر مجید دل آور ، ظهر امروز پس از حضور در مزار شهدای گمنام و دیدار با خانواده شهید سید اسماعیل سیرت نیا، در فرمانداری رشت حضور یافت.

در این مراسم، پدر شهید حامد کوچک زاده، جمعی از اساتید و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و نمایندگانی از حوزه دانشجویی، هنرمندان، آموزش و پرورش و نظام پرستاری رشت، وی را تا فرمانداری رشت همراهی کردند.

دل آور پزشک عمومی و فعال فرهنگی سیاسی است و ریاست مرکز بهداشت، صاحب امتیاز نشریه تخصصی موسیقی بیداد و مسوولیت دبیرخانه انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در سوابق کاری خود دارد.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

صفحه1 از93

درباره ی ما

پایگاه خبری واگویه، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه واگویه عضو شوید.