K2 Listing

K2 Listing

باشگاه سپیدرود رشت با ایران‌کیش تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

واگویه، طی این تفاهمنامه سه جانبه که با حضور پیمان طبری مدیر عامل ایران‌کیش، کیومرث بیات مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت، وحید بهجتی مدیر عامل شرکت پارس فرناک به امضا رسید، ایران‌کیش بستر پرداخت‌های الکترونیکی باشگاه سپیدرود و هواداران این تیم را که چهارمین تیم محبوب کشوری لقب گرفته است، فراهم می‌کند.

ارائه خدمات پرداخت الکترونیک از طریق ابزارهای پذیرش در تمامی بخش‌های باشگاه سپیدرود رشت و مجموعه‌های تابعه، ایجاد باشگاه هواداران و ارائه انواع خدمات به اعضا باشگاه از جمله خریدهای تخفیف‌دار، خریدهای اختصاصی، تخصیص جوایز و …، فعالیت‌های تبلیغی و تشویقی توسط طرفین به منظور معرفی خدمات موضوع تفاهمنامه، برگزاری جشنواره‌ها و کمپین‌ها برای اعضای باشگاه هواداران از جمله سایر مفاد این تفاهمنامه است.

کیومرث بیات مالک باشگاه سپیدرود در این‌باره گفت: قرارداد سه جانبه باشگاه با شرکت ایران‌کیش و پارس فرناک درباره استفاده از دستگاه‌های پرداخت الکترونیک از جمله پوز و اپلیکیشن باشگاه است که همگی در بستری که ایران کیش برای ما فراهم می‌کند در اختیار هواداران و تمامی صاحبان کسب و کاری که قصد حمایت از این باشگاه را دارند، قرار می‌گیرد.

وی گفت: امید داریم تا با به وجود آمدن این بستر در استان گیلان، امکان تبادلات کاری و مالی را برای هواداران خود در عرصه‌های مختلف به وجود آورده و از سویی از این طریق عوائد اقتصادی نیز نصیب باشگاه شود.

وی افزود: از سویی دیگر راه‌اندازی اپلیکیشن مخصوص باشگاه در اختیار هواداران باشگاه قرار می‌گیرد و مردم رشت می‌توانند به وسیله آن علاوه بر کمک به باشگاه تمامی تبادلات بانکی و مالی خود را از طریق بستر ایران کیش و این اپلیکیشن انجام دهند و این یکی دیگر از مفاد این تفاهمنامه است.

بیات اظهار کرد: باشگاه سپیدرود یک باشگاه قدیمی با پنجاه و یکسال قدمت است و شما نمی‌توانید در رشت کسی را پیدا کنید که این تیم ورزشی را دوست نداشته باشد. این فضای مردمی یعنی بالغ بر یک و نیم میلیون جمعیت گیلان می‌تواند ظرفیت خوبی برای باشگاه و شرکت ایران کیش و تداوم همکاری‌ها در آینده باشد.

تمامی بسترها از سوی ایران کیش فراهم شده است

وحید بهجتی مدیرعامل شرکت پارس فرناک نیز در بخش دیگری از این نشست گفت: این تفاهمنامه پیرو همکاری‌های پارس فرناک و ایران کیش در زمینه‌های توسعه بازار، فناوری دیجیتال، پرداخت الکترونیک و همچنین رفع نیازهایی که تیم‌های ورزشی از لحاظ اقتصادی دارند، امضا شد. طرحی از شرکت پارس فرناک برای باشگاه سپیدرود آماده شد که ایران کیش پشتیبانی فنی و بستر سازی آن را فراهم کرده است. در بخش دیگر، باشگاه هواداری سپیدرود راه‌اندازی و از اپلیکیشن باشگاه رونمایی می‌شود تا هواداران بتوانند تمامی خدمات پرداخت خود را از طریق این پلت فرم که در بستر ایران کیش و البته اپلیکیشن پات (نرم افزار پرداخت این شرکت) انجام دهند. هرچند اپلکیشن سپیدرود رشت شخصی سازی شده و آیکون‌های ویژه باشگاه نیز به آن اضافه می‌شود.

وی گفت: ایران کیش از طریق شعبه رشت تمامی درخواست‌ها مانند بحث نصب و پشتیبانی دستگاه‌ها را انجام می‌دهد. از طریق کانال‌های هواداری سپیدرود درخواست‌ها به ما ارسال و از سمت ما به ایران کیش داده شده تا بحث نصب و پشتیبانی دستگاه‌ها انجام شود.

مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به شیوع بیماری ویروس کرونا و تعطیلی باشگاههای ورزشی در این استان گفت : به دنبال جبران ضرر و زیان اماکن ورزشی استان هستیم.

 

واگویه،   مریم بخشی، مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به اینکه باشگاه های ورزشی استان از اولویت های  اصلی اداره کل ورزش و جوانان هستند گفت : تعداد اماکن ورزشی در سطح استان  گیلان  ۱۳۰۱ باشگاه (دارای مجوز)است و فعالیت دارند.

وی تاکید کرد : برای جلوگیری از ضرر و زیان باشگاه های ورزشی اقدامات موثری در دست انجام است و با توجه به پیگیری های به عمل آمده و تعامل با بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ان شاالله  تسهیلاتی به باشگاه داران متقاضی اعطا خواهد شد.

بخشی گفت: در مورد اماکنی که از طریق ماده ۸۸ واگذار شده اند اعم از هیات های ورزشی و  اشخاص  مدت زمان تعطیلی های اخیر به پایان قراردادشان افزوده خواهد شد .

وی افزود : همچنین در این خصوص مکاتبات و رایزنی هایی با وزارت ورزش و جوانان داشته ایم که انشالله بزودی مشکلات باشگاه داران عزیز را مرتفع سازیم .

واگویه، مسابقات بوکس بزرگسالان شهرستان رشت یادبود سردار شهید سلیمانی با استقبال خوبی همراه شد.

این مسابقات روز شنبه ۵ بهمن ماه در سالن بوکس پیرسرا و به همت هیئت بوکس شهرستان رشت برگزار گردید.

در این مسابقات حضور تمامی ورزشکاران این رشته ورزشی آزاد بود.

واگویه ، رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق گفت: از سال آینده مدرسان غواصی و نجات غریق بدون دریافت مجوز از فدراسیون امکان فعالیت در این دو رشته را نخواهند داشت.

ایلخان نوری، درباره صدور مجوز برای غواصان و افراد متقاضی نجات غریق، گفت: از سال آینده تنها کسانی می‌توانند در رشته نجات غریق و غواصی در کشور فعالیت کنند و به آموزش بپردازنند که در دوره‌های آموزشی فدراسیون شرکت و مجوز لازم را کسب کرده باشند. این آموزش که با هدف به روزرسانی و استانداردسازی اطلاعات غواصان و مدرسین نجات غریق است، در رشته نجات غریق چند ماهی است که آغاز شده و برای مدرسان غواصی از بهمن آغاز می‌شود.

وی گفت: از سال آینده تنها کسانی می‌توانند به آموزش رشته غواصی و نجات غریق بپردازنند که در دوره‌های آموزشی فدراسیون شرکت و مجوز لازم را کسب کرده باشند در غیر این صورت امکان فعالیت در رشته غواصی و نجات غریق را نخواهند داشت.

رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق همچنین از عقد قرارداد همکاری با رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق افغانستان خبر داد و افزود: به پیشنهاد فدراسیون جهانی و با هدف توسعه رشته نجات غریق در منطقه قرار بر این است به عنوان یک پایگاه آموزشی عمل کنیم و در هر دوره با عقد قرارداد همکاری با کشورهای منطقه به آموزش رشته نجات غریق و غواصی بپردازیم. به همین خاطر در اولین دوره رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق افغانستان با هیات همراه هفته آینده به ایران می‌آیند و در این دوره آموزشی حضور پیدا خواهند کرد. بعد از افغانستان این دوره‌های آموزشی برای پاکستان، ترکمنستان و امارات نیز برگزار می‌شود.

نوری در پایان اظهار کرد: با توجه به این که فدراسیون جهانی مسئولیت گسترش و توسعه نجات غریق در کشورهای اطراف و منطقه را به ایران سپرده تلاش بر این است این کشورها را ابتدا عضو فدراسیون جهانی کنیم و سپس در جهت پیشرفت و توسعه رشته نجات غریق در منطقه گام‌های موثری برداریم.

واگویه ، سرمربی تیم فوتسال دختران ایران گفت: تورنمنت بین‌المللی کافا در رشته فوتسال زیر ۲۰ سال دختران در تاجیکستان برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران برای نخستین مرتبه در یک رویداد برون مرزی شرکت می‌کند.

«نیلوفر اردلان» اظهار داشت: برای نخستین‌بار مسابقات کافا در رشته فوتسال برگزار می‌شود و به جز ازبکستان باقی تیم‌هایی که در این تورنمنت حاضر می‌شوند دارای تیم ملی بزرگسالان فوتسال نیستند. به نظر می‌رسد بازیکنان این تیم‌ها از فوتبال به فوتسال آمده‌اند. چون این امر در کشورهای مختلف به وفور دیده می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه فوتسالیست‌های ما از بازیکنان فعال لیگ برتر هستند و اختصاصی فوتسال بازی می‌کنند. بازیکنان خوب و با تجربه‌ای داریم اما تاکنون بازی ملی انجام نداده‌اند. امیدوارم با برنامه‌ریزی مناسب و با این زمان محدود برای آماده‌ سازی بازیکنان به قهرمانی دست یابیم. اردوی تیم از ۲۷ دی آغاز می‌شود و تا زمان اعزام در دوم بهمن به پایان می‌رسد. ۱۷ نفر از بازیکنان را به تیم دعوت کردیم و از این تعداد ۱۴ نفر به تاجیکستان اعزام می‌شوند و بدنبال مقام و رتبه‌ای که در شان نام ایران است، خواهیم بود.  

سرمربی تیم فوتسال دختران عنوان کرد: تورنمنت کافا برای رده سنی زیر ۲۰ سال است و زمان کمی برای انتخاب بازیکنان داشتیم. بنابراین بهترین‌های ۱۸ تا ۲۰ سال را برای این تورنمنت برگزیدیم. برخی از این بازیکنان از المپیاد کشوری انتخاب شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: پس از تورنمنت کافا برنامه‌های دیگری نیز را برای ملی‌پوشان در نظر گرفته‌ایم. از برگزاری دیدارهای دوستانه با روسیه تا برنامه‌های بلند مدت دیگر را در دستور کار قرار دادیم. همچنین بدنبال این هستیم که برنامه استعدادیابی را در سطح کشور برپا کنیم.  

اردلان یادآور شد: هدف از تشکیل این تیم  پشتوانه سازی برای تیم ملی بزرگسالان بود. حضور آنان در لیگ فوتسال زنان به رشد دختران ما بیشتر کمک می‌کند. یقین دارم از میان این تیم، بازیکنانی به تیم ملی فوتسال زنان در آینده اضافه می‌شوند و شاهد ترکیب بازیکنان جوان و با تجربه در کنار هم خواهیم بود.

وی درباره تیم ملی فوتسال زنان گفت: این تیم کادر فنی قوی و مجربی دارد و با مجموعه خیلی خوبی از بازیکنان بسته شده است. گرچه مقداری فشردگی لیگ و پلی‌اف بازیکنان را تحت فشار قرا می‌دهد اما این امر به تجربه آنان می‌افزاید گرچه بازیکنان با تجربه‌ای هستند.

سرمربی تیم فوتسال دختران کسب سومین قهرمانی را برای تیم ملی فوتسال زنان کار خیلی سختی دانست و اضافه کرد: اکنون دیگر تیم‌های مطرح آسیا همچون ژاپن و چین شناخت کافی از تیم ملی ایران دارند و نیز در تورنمنت‌های دوستانه اروپایی زیادی شرکت می‌کنند. این امر مقداری کار را نسبت به قبل برای تیم ملی دشوار می‌کند. تیم اول آسیا هستیم و به یقین تیم‌های دیگر از ما می‌ترسند و به نسبت سال‌های گذشته سطح رقابت‌ها بالاتر رفته است.

تورنمنت بین‌المللی کافا از چهارم تا نهم بهمن ماه در تاجیکستان برگزار خواهد شد.  ملی‌پوشان باید برابر تیم‌های ازبکستان، ترکمنستان، افغانستان، ترکمنستان و تاجیکستان دیدار کنند. بازی‌ها به صورت دوره‌ای در یک گروه ۶ تیمی برپا خواهد شد.

واگویه ، مدرس جهانی شطرنج نخستین زن ایرانی است که به عنوان سرداور یکی از مسابقات جهانی این رشته را قضاوت کرد.

«شهره بیات» برای اولین بار در رقابت‌های قهرمانی زنان جهان توانست به عنوان سرداور انتخاب شود. این داور ایرانی بازی بین «جو ونجون» نفر دوم رده‌بندی بانوان جهان از چین و گوریاچکینا از روسیه را قضاوت کرد.

۶ دیدار اول این رقابت ها در چین  و ۶ دیدار بعدی در روسیه  برگزار خواهد شد.

شهره بیات دارای عنوان استادی فدراسیون جهانی شطرنج و دبیر اسبق فدراسیون شطرنج ایران است. این شطرنج‌باز گیلانی عضو کمیسیون فنی فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) است.

همچنین سال ۱۳۹۷ با با تصمیم هیات رییسه فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) بیات به مدرس داوری فیده ارتقاء پیدا کرد.

واگویه ، بازی تیم های فوتبال سپیدرود رشت و مس رفسنجان یک روز به تعویق افتاد.

مسئول روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اعلام سازمان لیگ فوتبال، دیدار تیم های سپیدورد و مس رفسنجان که قرار بود روز سه شنبه ۱۷ دی برگرار شود، به روز چهارشنبه موکول شد.

رادنی دیدار افزود : به دلیل برگزاری مراسم تشییع پیکر پاک سردار بزرگ اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که روز سه شنبه در کرمان انجام می شود، این دیدار لغو و به روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه موکول شد.

وی ادامه داد: با این وجود تیم سپیدرود رشت امروز راهی رفسنجان خواهد شد تا چهارشنبه در اولین بازی از دور برگشت رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور رو در روی تیم مس رفسنجان قرار گیرد.

وی بیان کرد: البته سپیدرود بازی سختی را پیش رو دارد چون باید با تیم مس رفسنجان صدرنشین رقابت های لیگ دسته اول آن هم در خانه تیم حریف به رقابت بپردازد اما امیدواریم که سپیدرودی ها در این بازی خارج از خانه نیز بازی خوبی را به نمایش گذاشته و با کسب امتیاز از این بازی به رشت برگردند.

مسئول روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت تصریح کرد: به هرحال تمام هدف مسئولان ، کادرفنی و بازیکنان سپیدرود ارایه بازی های زیبا و کسب امتیازات لازم در تمامی دیدارها است تا این تیم در نهایت جایگاه مناسبی را در جدول رده بندی کسب کند.

تا پایان دور رفت رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم ، مس رفسنجان با کسب ۳۳ امتیاز در مکان نخست و تیم سپیدرود رشت نیز با ۱۵ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

واگویه ، برنامه زنده باورزش شامگاه شنبه ویژه بررسی وضعیت بسکتبال استان گیلان با حضور «دکتر محمد رفیعی» رییس هیات بسکتبال استان گیلان از شبکه باران پخش شد.

محمد رفیعی با اشاره به حضور سه‌ساله وی در جمع خانواده بسکتبال استان گیلان گفت : در طی این مدت تلاش کردیم چرخ بسکتبال استان گیلان را در عرصه‌های کشوری به حرکت در بیاوریم و خوشبختانه با همت همدلی و همدلی خانواده بسکتبال استان در طی سه سال گذشته این خواسته به حق را جامه عمل بپوشانیم و بعد از آن دوران رکورد و روزهای تلخ بسکتبال گیلان، لیگ استانی بانوان و آقایان در سطح نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را برگزار کنیم و همچنین در سطح کشوری نیز صاحب نماینده باشیم.

رییس هیات بسکتبال استان گیلان در ادامه به تعداد نمایندگان گیلان در لیگ‌های مختلف پرداخت و افزود : در بخش بانوان تیم «صنایع دستی راست کردار» در دسته یک حضور دارد و در بخش آقایان لیگ دسته دو باشگاهی دو تیم «دنیای فلز درفک رشت» و «ملوان نیروی دریایی بندر انزلی» ایفای نقش میکنند.

وی به چالش‌های بسکتبال گیلان در سالیان گذشته اشاره کرد و ادامه داد : تا پیش از حضور بنده متاسفانه 5 سال خانواده بسکتبال استان گیلان در لیگ‌های کشوری حضور پیدا نمی‌کردند و بنا به مسائلی در رکود کامل به سر می‌بُرد و بسیاری از بازیکنان، داوران و پیشکسوتان با زمین بسکتبال قهر کرده بودند. با چنین شرایطی گیلان نتوانست در هیچ رده‌ای صاحب تیم باشد.

رفیعی خاطر نشان کرد : در سال اول فعالیت‌مان با 5 تیم، سال دوم نیز 5 تیم و امروز 7 تیم در رده‌های استانی و کشوری حضور دارند.

رییس هیات بسکتبال گیلان بیان کرد : همچنین با توجه به تمرکزی که بر حضور بخش خصوصی در بسکتبال گیلان گذاشتیم، تعداد باشگاه ها از 3 به 19 باشگاه افزایش پیدا کرد.

وی به وضعیت سالن‌های بسکتبال در استان نیز اشاره کرد و گفت : دغدغه سالن کاملا دغدغه به حق بسکتبالیست‌های استان است که ما نیز همچون سایر ورزش‌های توپی در آن با چالش مواجه هستیم و جز زیرساخت‌هایی است که اداره کل ورزش جوانان ایجاد می‌کند. سالن 6 هزار نفری بدلیل رویداد ورزشی وزنه‌برداری نامجو در دست استانداردسازی است و قبل از آن به صورت پارت تایم در اختیار هیات بسکتبال بود و طی هماهنگی‌های لازم با مدیرکل ورزش استان قرار است زمینی برای بسکتبال استان اختصاص داده شود تا آکادمی بسکتبال را در آنجا بسازیم و با همدلی و همفکری بوجود آمده و مساعدت استانداری قادر خواهیم بود حتی کلیه رویدادهای بسکتبالی کشور را به میزبانی گیلان برگزار کنیم.

دکتر رفیعی همچنین در ادامه با تاکید بر برنامه‌ریزی‌های هیات بسکتبال گیلان در زمینه توسعه بسکتبال در فضاهای عمومی استان اظهار داشت : یکی از راهکارهای ما برای مقابله با دغدغه سالن این بود که آمدیم بسکتبال خیابانی را بصورت جدی کلید زدیم و تا به امروز 32 زمین بسکتبال خیابانی راه‌اندازی کردیم. در حضور ریاست فدراسیون بسکتبال در گیلان و نشست با معاونت عمرانی استانداری به ما وعده داده شد تا 100 زمین بسکتبال خیابانی در محله‌ها و روستاهای استان گیلان فراهم می‌شود و مکاتبات بودجه‌ای آن برای سال 99 پیش بینی شده است.

وی به چشم اندازهای بسکتبال گیلان پرداخت و بیان کرد : با تمرکزی که بر روی توسعه زیرساخت‌ها و استعدادیابی گذاشته‌ایم، بسکتبال گیلان برای 2الی3 سال آینده در تمام مقاطع حرف برای گفتن دارد. دو تیم حاضر در لیگ دسته دو هم‌اکنون با پایان دور رفت در صدر جدول گروه‌های خود قرار دارند و قطعا تا سال آینده در لیگ دسته یک نماینده خواهیم داشت. همچنین این قول را می‌دهم تا سال 1400 بسکتبال گیلان 2 تیم در سوپرلیگ (آقایان و بانوان) خواهد داشت.

دکتر رفیعی به چالش‌های جذب اسپانسر نیز اشاره کرد و افزود: فرهنگ سرمایه‌گذاری در بسکتبال هنوز مثل فوتبال در استان جا نیفتاده و بعد از سال اول تیم‌ها را طوری هدایت کردیم که خودشان به صورت مستقل با اسپانسرهای موجود در مسابقات شرکت کنند.

رییس هیات بسکتبال گیلان در پایان با قدردانی از حمایت پیشکسوتان و جامعه بسکتبال استان خاطر نشان کرد : تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در زمینه زیرساخت‌ها اقدامات اساسی انجام گیرد و انشالله با همراهی خانواده بسکتبال گیلان به تمامی این اهداف خواهیم رسید.

صفحه1 از40

درباره ی ما

پایگاه خبری واگویه، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه واگویه عضو شوید.