K2 Listing

K2 Listing

واگویه ، وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد.

به نقل از عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است، سخنان منسوب به یک مقام ایرانی مبنی بر استفاده از خاک لبنان در جنگ‌های منطقه‌ای در واقع تعرض غیرمسئولانه به حاکمیت ملی لبنان که روابط دوستانه با ایران دارد، محسوب می‌شود. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است.

واگویه ، طبق گزارش یک رسانه رژیم صهیونیستی، اتحادیه اروپا در جلسه ژانویه، درباره احتمال به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین بحث و رایزنی خواهد کرد.

آنطور که پایگاه خبری «کان» رژیم صهیونیستی خبر داده است، اتحادیه اروپا در نظر دارد که درباره احتمال به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به بحث و رایزنی بپردازد.

به نوشته روزنامه «جزوالم پُست»، به دنبال اقدامات اخیر آمریکا در خصوص شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی و پیشنهاد لوکزامبورگ برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین، اتحادیه اروپا قرار است به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین را به بحث بگذارد.

پایگاه خبری «کان» رژیم صهیونیستی خبر داد، به دنبال پیشنهاد ارائه شده وزیر خارجه لوکزامبورگ درباره لزوم به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی در اتحادیه اروپا، این اتحادیه درباره احتمال به رسمیت شناختن فلسطین رایزنی خواهد کرد.

پیش از این «جوزپ بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اوایل هفته جاری در اظهاراتی گفته بود که طی یک نشست اتحادیه اروپا درباره احتمال تغییر دادن مواضع خود در قبال رژیم صهیونیستی و فلسطینیان صحبت خواهد کرد، قرار است این نشست طی هفته اینده برگزار شود.

«جین آسلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ ۳۰ آبان ماه پیشنهاد داده بود، بعد از تغییر سیاست آمریکا در خصوص شهرک‌سازی‌های اسرائیل، اتحادیه اروپا باید کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد.

این اظهارنظر پس از آن مطرح شد که «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد دولت این کشور سیاست خود در قبال شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند. 

آسلبورن وزیر خارجه لوکزامبورگ افزود: «به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور مستقل نه لطف است و نه دادن چک سفیدامضا بلکه صرفاً به معنی به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای داشتن کشوری مستقل است».

واگویه ، رئیس جمهور سوریه ضمن تاکید اینکه کشورش از جنگ قوی‌تر خارج خواهد شد، گفت: آینده سوریه بشارت دهنده خواهد بود و اوضاع میدانی الان بهتر شده است. وی همچنین گریزی هم به اعتراضات در لبنان زد و گفت اگر اعتراضات لبنان در جهت اجرای اصلاحات و برچیدن نظام سیاسی طایفه‌ای این کشور باشد، مثبت است.

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه ایتالیایی "رای نیوز۲۴" که روز ۲۶ اکتبر گذشته انجام شد و قرار بود روز دوم دسامبر روی آنتن برود و این شبکه ایتالیایی از پخش آن بدون ارائه دلایل واضح امتناع کرد، تصریح کرد: اگر بخواهیم در مورد جامعه سوریه حرف بزنیم، الان اوضاع نسبت به قبل خیلی بهتر شده است و درس‌های بسیار از این جنگ آموخته‌ایم. من معتقدم که آینده سوریه نویدبخش است و ما از این جنگ نیرومندتر بیرون می‌آییم.

اسد همچنین در مورد اوضاع میدانی تاکید کرد، ارتش سوریه در جریان سال‌های گذشته پیشروی قابل توجهی محقق ساخت و تعدادی از مناطق را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کرد البته هنوز ادلب باقی مانده است. آنجا گروهک تروریستی جبهه النصره مورد حمایت ترکیه حضور دارد. بخش شمالی سوریه نیز باقی مانده که ترکیه ماه گذشته میلادی دست به تهاجم به آنجا زد.

رئیس‌جمهوری سوریه ادامه داد: در حقیقت رویکردی که ما اتخاذ کردیم ایجاد فضای مثبت برای تحقق آشتی بود هدف از آن این بود که مردم دوباره با هم زندگی کنند و سوری‌های مقیم مناطقی که تحت کنترل دولت نبودند بتوانند دوباره به موسسات و حاکمیت قانون بازگردند. ما عفو عمومی صادر کردیم. آنان سلاح‌هایشان را تسلیم کردند و متعهد به اجرای قانون شدند. اوضاع در مورد این مساله پیچیده نیست. شاید فرصت بازدید این مناطق برای شما مهیا بشود آن زمان خواهید دید که زندگی به روال طبیعی‌اش برگشته و اوضاع عادی است. مشکل، مردمی که با هم می‌جنگیدند، نبود. اوضاع –آنچنان که رسانه‌های غربی به تصویر می‌کشیدند که جنگ داخلی در سوریه دایر است- نبود، به این می‌گویند گمراهی افکار عمومی اما حقیقت اینست که تروریست‌ها کنترل آن مناطق را در دست داشتند و قوانین خودشان را اجرا می‌کردند. زمانی که این تروریست‌ها نباشند به طور حتم مردم زندگی معمول خود از سر می‌گیرند و با هم زندگی می‌کنند. در واقع در کشور ما نه جنگ فرقه‌ای نه جنگ قومی نه جنگ سیاسی بود بلکه تروریست‌های مورد حمایت قدرت‌های خارجی در این روند دست داشتند.

اسد درباره نقش روسیه و سازش‌هایش با ترکیه تاکید کرد: برای درک نقش روسیه باید اصول آن را درک کنیم. روس‌ها قانون بین‌الملل و نظام بین‌الملل که بر آن تکیه دارند به نفع روسیه و تمام جهان می‌دانند لذا حمایت از سوریه برای آنان به مثابه حمایت از قانون بین‌الملل است. این یک نکته است، نکته دوم اینست که فعالیت آن‌ها علیه تروریست‌ها به نفع مردم روسیه و جهان است لذا "سازش" آنها با ترکیه معنایش این نیست که آنها از تهاجم ترکیه حمایت می‌کنند. آنها می‌خواهند ایفای نقش کرده و ترکیه را متقاعد کنند تا خاک سوریه را ترک کند. از ترکیه‌ حمایت نمی‌کنند. آنها نمی‌گویند این اوضاع مساعد است و ما این وضعیت را قبول می‌کنیم و باید سوریه هم آن را بپذیرد. حرف آنها این نیست.

اسد ادامه داد: اما به علت نقش منفی آمریکا و غرب در مورد ترکیه و کردها، روس‌ها به هدف ایجاد توازن با نقش آمریکا وارد صحنه شدند تا اینکه اوضاع را –من نمی‌گویم بهتر بشود بلکه بدتر نشود- بهبود بخشند. در حال حاضر نقش‌شان همین است اما در آینده موضع‌شان بسیار واضح است، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه با تهاجم آمریکا در تناقض‌اند و این امری بدیهی و روشن است.

رئیس‌جمهوری سوریه اضافه کرد: روس‌ها در مورد حاکمیت سوریه سازش نکرده‌اند. آنها با واقعیت سروکار دارند. الان واقعیت بد است و مجبوری وارد آن بشوی. من نمی‌گویم سازش کنیم چون این راه حل نهایی نیست شاید سازش در مورد مسائل کوتاه مدت ممکن باشد اما برای مسائل و شرایط طولانی مدت یا میان مدت نه، لذا ترکیه باید از خاک سوریه خارج شود. هیچ شک و تردیدی در مورد این مساله وجود ندارد.

اسد درباره امکان ملاقات با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه نیز تصریح کرد: اگر مجبور شوم روزی این کار را انجام بدهم مایه افتخار من نخواهد بود بلکه از این نوع دیدار با امثال این اسلام‌گراهای فرصت طلب بسیار بیزارم. اینها مسلمان نیستند بلکه اسلام‌گرا هستند. این اصطلاح دیگر اصطلاح سیاسی است اما مدام می‌گویم وظیفه من جدا از احساساتم است نباید ببینم چه چیزی باعث  خوشحالی یا ناراحتی من است، وظیفه من به منافع سوریه مرتبط است لذا هر جایی پای این منافع در میان باشد من به سمت آن را می‌روم.

اسد درباره مشکل آوارگان سوری تاکید کرد: اولا باید از یک سوال ساده شروع کنیم، مسبب مشکل کنونی چه کسی است؟ چرا شما در اروپا آوارگانی دارید؟ یک سوال ساده باقی می‌ماند چون تروریسم از طرف اروپا البته از سوی آمریکا و ترکیه و دیگران حمایت شده است اما اروپا مسبب اصلی ایجاد این هرج و مرج در سوریه بود، لذا انسان هر چه می‌کارد، همان را درو می‌کند. اتحادیه اروپا از روز اول یا بگذارید بگوییم از هفته اول از تروریست‌ها در سوریه علنا حمایت کرد اما از آغاز، مسؤولیت کار را به گردن دولت سوریه انداخت. بعضی رژیم‌ها از قبیل رژیم فرانسه تسلیحات به آنها (تروریست‌ها) ارسال کرده بودند. یکی از مقامات مسؤول فرانسه این حرف را زده بود، فکر کنم وزیر امور خارجه این کشور فابیوس بود که گفته بود: ما داریم تسلیحات به آنها ارسال می‌کنیم. آنها (اروپایی‌ها) تسلیحات را ارسال کرده و این هرج و مرج را به راه انداختند، لذا عده زیادی از مردم - میلیون‌ها نفر دیگر - که قادر به زندگی در سوریه نبودند مجبور شدند کشور را ترک کنند.

اسد درباره بازتاب تحولات اخیر ایران بر سوریه گفت: هر جایی‌ بی‌ثباتی صورت بگیرد بازتابی منفی بر همگان و اثرات جانبی و تبعاتی نیز خواهد داشت به خصوص موقعی که به دلیل دخالت خارجی باشد. اگر شما در مورد تظاهرات مردمی که خواهان اصلاحات یا بهبودی اوضاع اقتصادی یا دریافت حقوق بیشتر هستند، صحبت می‌کنید این امر مثبت است اما وقتی تظاهرات نوعی از تخریب اموال عمومی، نابودی، کشت و کشتار و دخالت قدرت‌های خارجی را به همراه داشته باشد جز بازتاب منفی بر تمام مردم منطقه ندارد.

بشار اسد همچنین به مساله تظاهرات لبنان اشاره کرد و گفت، اعتراضات در لبنان در صورتیکه درخصوص اصلاحات و با هدف رهایی این کشور از سیستم سیاسی طایفه‌ای باشد، مثبت است. سوریه در سایه آنچه لبنان شاهد آن است تاثیر خواهد پذیرفت اما اگر آنچه در لبنان رخ می‌دهد خودجوش و مربوط به اصلاحات و رهایی از سیستم سیاسی طایفه‌ای باشد برای این کشور مفید خواهد بود. ملت لبنان هوشیار هستند و نباید بگذارند تلاش‌های خارجی برای سوء استفاده از این خیزش خودجوش یا تظاهرات‌های اعتراضی صورت بگیرد.

رئیس جمهوری سوریه اظهار کرد: از ابتدای حرف‌ و حدیث‌ها درباره تسلیحات شیمیایی، سوریه تاکید کرده بود که اصلا آن تسلیحات را به کار نگرفته است و تمام افشاهای اخیر در مورد گزارش سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی ثابت می‌کنند که تمام حرف‌های سوریه در طول سال‌های گذشته صحیح و حق با سوریه بود و آنها در اشتباه بودند. ما همواره می‌گوییم که استفاده از تسلیحات شیمیایی یک داستان بود، ما از این تسلیحات استفاده نکرده‌ایم و به خاطر چند دلیل نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم، یک دلیل خیلی ساده وجود دارد، هنگامیکه در حال پیشرفت هستیم چرا از تسلیحات شیمیایی استفاده کنیم؟ ما در حال پیشرفت هستیم و در وضعیت خیلی خوب قرار داریم سپس چرا از این تسلیحات استفاده کنیم؟ شواهد ملموس دال بر رد این روایت وجود دارند، وقتی که از سلاح‌های شیمیایی و سلاح کشتار جمعی استفاده می‌کنید،  یعنی شما در مورد هزاران کشته یا حداقل صدها کشته صحبت می‌کنید، این هرگز اتفاق نیفتاده است. تصاویری که آن فیلم‌ها در مورد نمایشنامه‌های حملات ساختگی با سلاح‌های شیمیایی به تصویر می‌کشند با گزارش‌ها در تناقض هستند. خوشبختانه این گزارش ثابت کرد که همه سخنان ما درست بود و آنها اشتباه کردند. بار دیگر جانبداری و سیاسی شدن کار سازمان منع تسلیحات شیمیایی به اثبات رسید. این سازمان و سازمان ملل متحد باید به دنبال تحقق ثبات بیشتر در سراسر جهان همکاری کنند اما به عنوان ابزاری برای آمریکا و غرب عمل می‌کنند و غرب از آنها برای ایجاد آشوب بیشتر استفاده می‌کند.

رئیس‌جمهوری سوریه درباره اشتباهات خودش در این سال‌ها تاکید کرد: شما هنگامی که درباره اقدامات سیاسی صحبت می‌کنید دو نوع از اقدامات وجود دارند: اقدامات استراتژیک و اقدامات تاکتیکی، پس از گذشت ۹ سال، ما همان سیاست را دنبال می‌کنیم و به این سیاست پایبندتر شده‌ایم، اگر ما فکر کنیم که این سیاست اشتباه بوده آن را عوض می‌کنیم، ما فکر نمی‌کنیم که اشتباهی در این سیاست باشد ما ماموریت خودمان بر اساس قانون اساسی را انجام دادیم و از ملت دفاع کردیم. اگر بخواهیم در مورد اشتباهات اجرایی صحبت کنیم، البته اشتباهات زیادی وجود دارند. در این جنگ ما مقابل افراط‌گرایی و افراد مخرب آماده همدستی با نیروهای خارجی و آژانس‌های اطلاعات خارجی قرار داریم، این افراد خواستار دخالت نظامی خارجی در کشور هستند. قبل از جنگ حدود ۵۰ هزار نفر افراد ناقض قانون داشتیم که توسط پلیس بازداشت نشدند، خب دشمن طبیعی آنان دولت است چون نمی‌خواهند وارد زندان شوند.

اسد وضعیت اقتصادی کشورش را عامل مهم برای بروز بحران در کشورش توصیف کرد و ادامه داد: البته اصلی‌ترین عامل وضعیت اقتصادی نیست هر چند سال‌ها خشکسالی باعث شد که مردم اراضی خود را ترک کنند و به شهرها بروند اما این مشکل اصلی نیست. برخی درباره سیاست‌های لیبرال صحبت می‌کنند، ما سیاست‌های لیبرالی نداشتیم اما هنوز سیاست سوسیالیست را دنبال می‌کنیم.

وی درباره هزینه تامین بازسازی‌ها در سوریه نیز گفت: سوری‌ها پول زیادی دارند، آنها که در سراسر جهان کار می‌کنند پول دارند و می‌خواهند کشور خود را بازسازی کنند، این یک تجارت است. نه فقط سوری‌ها می‌خواهند تجارت در سوریه داشته باشند بلکه منابع مالی مورد نیاز بازسازی نیز موجود است اما مشکل در تحریم‌های تحمیلی نهفته است که مانع ورود تاجران و شرکت‌ها به سوریه می‌شوند، علیرغم همه آنها، ما و تعدادی از شرکت‌های خارجی شروع به کار کرده‌ایم و این شرکت‌ها به دنبال راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها هستند، اگر تحریم‌ها باشند روند کند خواهد بود و در صورت نبود تحریم‌ها ما هیچ مشکلی در تأمین منابع مالی نداشتیم.

اسد در خاتمه درباره اینکه آیا خود را یک نجات یافته می‌داند، گفت: اگر بخواهیم در مورد جنگ ملی مانند جنگ سوریه صحبت کنیم، هر شهر تقریبا به دلیل تروریسم یا بمباران خارجی آسیب دیده است. در آن صورت می‌توانید همه سوری‌ها را نجات یافته به حساب آورید، این طبیعت بشر است که به دنبال نجات است. من جزو جداناپذیر از سوری‌ها هستم.

واگویه ، منابع مطلع از تشکیل اولین تیم دفاع مدنی زنان در عربستان توسط ۱۵ زن خبر دادند.

به نوشته روزنامه عکاظ، ۱۵ زن سعودی در منطقه تبوک اولین تیم دفاع مدنی زنان در این منطقه را تشکیل دادند. این تیم یک گروه داوطلب موسوم به "تیم ایمنی زنان" است.

طبق این گزارش، این تیم با گذراندن دوره‌های آموزشی در زمینه امنیت و ایمنی در منازل و یا اماکن دولتی و خصوصی در تبوک، درصدد همراهی نیروهای دفاع مدنی عربستان در عملیات نجات و تخلیه در صورت رخ دادن حادثه و آتش‌سوزی در اماکن حضور بانوان مانند مدارس، دانشگاه‌ها و تالارهای جشن هستند.

در همین راستا، فاطمه سلیمان البلوی، مدیر اداره امنیت و ایمنی در آموزش تبوک در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عربستان (واس) اظهار کرد: این تیم توسط اداره کل دفاع مدنی در منطقه تبوک و اداره امنیت و ایمنی در آموزش تبوک تشکیل شده است تا در شرایطی که نیاز به حضور زنان است مانند اورژانس مدارس، اماکن عمومی و پناهگاه‌ها به تیم‌های دفاع مدنی کمک کنند.

وی افزود: این تیم از دختران با سن و مدارک تحصیلی مختلف تشکیل شده است تا در آینده کمپین‌هایی را برای گسترش فرهنگ آگاهی از امنیت و توجه به ایمنی میان تمامی اعضای جامعه و به ویژه زنان به راه بیندازند. نقش واقعی آنها محدود به توانایی‌های آنها مانند ارائه کمک‌های اولیه و مراقبت از کودکان و مادران در پناهگاه‌ها است و مغایر با مقررات قانونی و آداب و رسوم نیست.

واگویه ، وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکا و سه کشور اروپایی هیچگاه از تنها زرادخانه هسته‌ای در آسیای غربی دم نمی‌زنند اما به سلاح‌های دفاعی و متعارف ما که می‌رسند، سکته می‌کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی خود در توییتر در واکنش به آزمایش هسته‌ای رژیم صهیونیستی نوشت:

وی ادامه داد: «اسرائیل امروز یک موشک هسته‌ای آزمایش کرده که هدف آن، ایران بوده است. سه کشور اروپایی و ایالات متحده، هیچ گاه از تنها زرادخانه هسته‌ای در غرب آسیا که از موشک‌هایی که واقعاً به گونه‌ی طراحی شده که قابلیت حمل سلاح هسته‌ای داشته باشد»، شکایتی ندارند ولی با موشک‌های متعارف و دفاعی ما سکته می‌کنند..»

واگویه ؛ معاون رئیس جمهور سابق آمریکا از ترامپ به خاطر یک فیلم ویدئویی که تعدادی از رهبران جهان رئیس جمهور ایالات متحده را مسخره می‌کنند، به شدت انتقاد کرده است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا به شدت از دونالد ترامپ به دلیل انتشار یک فیلم ویدئویی در فضای مجازی که نشان می‌دهد رهبران چند کشور در حال تمسخر رئیس جمهور آمریکا هستند، انتقاد کرده است.

در فیلم ویدئویی که در حساب توئیتری بایدن منتشر شده است، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه درباره طولانی شدن بیش از حد کنفرانس خبری ترامپ در آغاز نشست ناتو صحبت کرده و با لحن تمسخر آمیزی رئیس جمهور آمریکا را هدف قرار داده‌اند.

بایدن در ادامه گفت: اگر ترامپ مجددا انتخاب شود، ایالات متحده برای کسب احترام از دست رفته خود در عرصه بین‌المللی، با مشکل جدی و بزرگی روبرو خواهد شد.

وی افزود: جهان به رئیس جمهور آمریکا می‌خندد. آنها به عدم کفایت و خطرناک بودن ترامپ به عنوان یک رهبر جهان، نگاه می‌کنند. ما نمی‌توانیم به او 4 سال دیگر فرصت بدهیم تا رهبری کشور را در دست داشته باشد.

واگویه ، معاون رئیس هیأت حشد الشعبی روز گذشته- سه شنبه- از آمادگی تیپ‌های این سازمان برای مقابله با عناصر گروه تروریستی داعش در هر عملیاتی خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری موازین، دفتر «أبومهدی المهندس» معاون رئیس هیأت حشد الشعبی روز گذشته -سه‌شنبه- طی عیادت از «هاشم احمد حنتوش التمیمی» فرمانده لشکر ۲۰ حشد الشعبی ضمن اعلام آمادگی این سازمان برای مقابله با بقایای عناصر تروریستی داعش در هر عملیاتی تأکید کرد که تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد داعش بازگردد و امنیت کشور و مردم را تهدید کند. 

مهندس در ادامه افزود: «حضور فرماندهان حشدالشعبی در صدر مجاهدان و ایثار خون خود در کنار مجاهدان دیگر، گواه درک و تعهد والای آنها در قبال وظیفه، وطن و مردم خود است». 

وی گفت: «حشد الشعبی آماده است با بقایای گروه تروریستی داعش در هر عملیاتی مقابله کند و تحت هیچ شرایطی هرگز اجازه نخواهد داد که داعش دوباره بازگردد و امنیت کشور و مردم را تهدید کند». 

 

واگویه ، وزیر امور خارجه آمریکا خواهان اتحاد کشورهای جهان با آمریکا برای مقابله با ایران شد.

به نقل از اسرائیل هایوم، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود علیه ایران گفت:  سیاست دولت ترامپ برای متوقف کردن رفتارهای خصومت‌آمیز ایران، هم از نظر سیاسی و هم دیپلماتیک در راستای این بوده است که کشورهای سراسر جهان ایران را به عنوان بزرگ‌ترین کشور حامی تروریسم بشناسند. 

وی در ادامه  ادعا کرد: هفته گذشته ایرانی‌ها یک کارزار ترور در استانبول و علیه یک ایرانی مخالف ایجاد کردند این‌ها کار کشورهای عادی نیست. ما به دنبال آن هستیم که کشورهای جهان، مانند اروپایی‌ها که رویکردی بسیار متفاوت درباره برجام دارند را با خود متحد کنیم و رئیس‌جمهور ما می‌خواهد که ایران بداند، نمی‌توانند کارهایی مانند آن‌چه تاکنون  انجام داده‌اند را انجام بدهند و هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نکنند. 

پمپئو در ادامه گفت: شما شاهد افزایش توان بازدارندگی ما از طریق فعالیت‌‌های ما در تنگه هرمز بودید. سه هفته پیش، آمریکا افزایش نیروهای نظامی آمریکا و بالابردن توان بازدارندگی در عربستان سعودی را اعلام کرد، من فروش تسلیحات به منطقه برای کمک به عربستان سعودی و امارات را اعلام کردم.

وی مدعی شد: امیدواریم با این اقدامات ایران درک کند که فعالیت‌های بدخواهانه‌ ایران در هر جایی از جهان که اتفاق بیفتد، برای آن‌ها هزینه‌ای دارد.

صفحه1 از55

درباره ی ما

پایگاه خبری واگویه، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه واگویه عضو شوید.