K2 Listing

K2 Listing

نرجس شیخ شعبانی طی نشستی صمیمانه در دفتر علیرضا کامران راد مدیر منطقه دو شهرداری رشت با بانوان شاغل در این منطقه دیدار کرد.


واگویه، کامران راد مدیر منطقه دو در این نشست ضمن قدردانی از زحمات کارکنان شهرداری منطقه اظهار داشت: آمار و ارقام از درخشش عملکرد کارکنان این منطقه خبر می دهد. وی افزود: امسال با تلاش های صورت گرفته وصولی های نقدی و غیر نقدی مناسبی داشته ایم و توانستیم با این عملکرد به بخش های دیگر شهرداری هم کمک کنیم.
کامران راد ضمن تشکر از مشاور شهردار در امور بانوان برای برگزاری نشست گفت: بانوان شهرداری منطقه دو رشت نقش بسزایی در پیشبرد اهداف ما داشته اند که با استفاده از این فرصت ایجاد شده مراتب قدردانی خویش را اعلام می کنم و امیدوارم همواره در زندگی کاری و خانوادگی خود موفق و موید باشند.
در ادامه این نشست مشاور شهردار در امور بانوان اظهار داشت: برنامه ریزی کرده ایم تا با بازدیدهای فصلی از مناطق و سازمان ها با مشکلات بانوان آشنا شویم تا با شناخت بیشتر در راستای بهبود وضعیت بانوان گام برداریم.
نرجس شیخ شعبانی توجه به توانمندی های بانوان را با اهمیت دانست و افزود: بانوان مسئولیت پذیری بالایی دارند و باید از ظرفیت ها و استعدادهایشان به نحو مطلوبی استفاده شود.
در پایان این جلسه کتاب "اثر مرکب" به همراه یک لوح از سوی شهردار رشت توسط کامران راد مدیر منطقه دو و شیخ شعبانی مشاور شهردار در امور بانوان به بانوان حاضر تقدیم شد.

واگویه ، شهادت بالاترین اجریست که پروردگار برای مجاهدین راه خود در نظر می گیرد و به طور حتم هر مسلمان حقیقی آرزوی نیل به این افتخار را دارد لیکن در مراتب این موهبت نیز تفاوت هایی وجود دارد.

انقلاب اسلامی ایران از سالها پیش از پیروزی خود جهادی شهیدپرور بود و پیروزی آن نیز با جنگ تحمیلی مقارن گردید و این خون چند صدهزار شهید گلگون کفنی که تا امروز در مسیر انقلاب و مقاومت هدیه به ائمه اطهار گردیدند بود که استقلال و آزادی کشور اسلامی ما را تا امروز تضمین نموده است لیکن در این بین نقل برخی از شهدا و قصه زندگی و زمان و مکان شهادت آنها گویی بیش از سایرین به عاشورا و عاشورایی ها قرابت داشته و انگار جهاد پس از شهادت نیز دست از این معشوقه های خود نخواهد کشید و تحولات تاریخی با خون مباحشان رقم خواهد خورد.

شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی جلوه و مصداقی از این دست است و باید در خصوص آن با نگاهی ژرف تر بررسی گردد.
-بررسی این موضوع که اصلا حاج قاسم که بود؟
-وجه تمایز وی با سایرین در چه بود؟
منشا این حجم از محبوبیت و مشروعیت در بین مردم کشورهای منطقه چه بود؟
-آیا ما توانستیم فارغ از بُعد نظامی از چنین ظرفیتی جهت نیل به سایر اهداف انقلاب بهره جوییم؟
-شهادت او چه تاثیری بر معادلات منطقه و شرایط داخلی و بین المللی ایران خواهد گذاشت؟؟؟

حاج قاسم همسنگ بسیاری از شهدای جنگ تحمیلی در ابتدای جوانی به عنوان فرمانده تیپ در سخت ترین جبهه های حق علیه باطل قبول مسئولیت کرد و از این امتحان موفق و سرافراز بیرون آمد و این امر هم برای جوانان امروز ما باید سرمشق و سرلوحه باشد و هم درسی به کارگزاران نظام که حتما که میتوان که باید به جوانان اعتماد کرد و این تنها راه تسریع مسیر توسعه خواهد بود.

پایبندی و اهمیت به اخلاق اسلامی و بازخورد و انعکاس آن در جامعه در کنار شجاعت و دیانت حقیقی و دوری از تزویر وجه تمایز این بزرگ مرد انقلاب و مجاهد برحق بود که وی را در زمره محبوب ترین شخصیت ها در جهان فارغ از هر مذهب و گرایش سیاسی قرار داده بود.توجه به اینکه انسان در هر جایگاه و مقامی به عنوان برترین مخلوق خدا موجودی ارزشمند و قابل احترام است و نِمود این اخلاق انسانی و اسلامی در رفتار حاج قاسم علت اصلی محبوبیت وی در اوج اقتدار بود و این دیدگاه آسمانی باید سرلوحه همه مسئولین کشوری و لشگری قرار گیرد.

شهادت حاج قاسم سلیمانی به عنوان برترین و محبوب ترین چریک مسلمان جهان که عمر گرانبهای خود را صرف مبارزه با استکبار و استعمار جهانی کرده و در این بین همواره باعث سربلندی و غرور ملی در کشور خود بوده همچون زندگی سراسر پرافتخار وی میتواند موجبات خیر برای کشور در عرصه های مختلف باشد.

تشییع باشکوه و کم نظیر این سردار بزگوار و حضور یکپارچه و فراگیر مردم از هر قشر و گرایشی خود مبرهن وجود اشتراکات زیادی در ذائقه سیاسی و اجتماعی مردم ایران است که مسئولین می باید با ایجاد همدلی به مستحکم تر شدن این ریسمان کمک کنند.

در فضای بین المللی نیز شاهد خروش و خونخواهی همه مسلمانان حقیقی مستضعفین جهان در قبال شهادت مظلومانه سردار رشید ایران هستیم و این نیز می تواند فرصتی مناسب جهت انزوای امریکا و مزدوران منطقه ای آن باشد.

باید در نظر داشت انتقام خون مباح حاج قاسم با اتکا به جوانان این خاک می تواند باعث تقویت اقتدار ایران در منطقه و جهان گردد و باید از فرصت موجود جهت ایجاد اتحاد و آشتی ملی نهایت استفاده را برد.

واگویه ، رئیس شورای شهر رشت گفت: در تلاش هستیم تا قبل از پایان سال جاری پروژه های خوبی در رشت افتتاح شود.

 اسماعیل حاجی پور شامگاه دیروز در صدو بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهر رشت میلاد با سعادت حضرت زینب و روز پرستار و همچنین آغاز سال نو میلادی را تبریک گفت و افزود: در هفته رشت قرار داریم و همه تلاش ما این است که شهر رشت توسعه یابد. 

وی ادامه داد: با عزمی همگانی و تلاش مضاعف برآنیم بتوانیم این شهر را به جایگاه شایسته و واقعی اش برسانیم.

رئیس شورای شهر رشت اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت با معاون رئیس جمهور روز جمعه هفته جاری ساعت ۱۰ صبح دیدار خواهند داشت و امیدواریم گامهای بزرگی برای این کلانشهر برداشته شود.

وی تصریح کرد: همچنین روز سه شنبه هفته آینده نیز دیداری با رئیس قرار گاه خاتم در تهران با حضور اعضای شورای و شهردار رشت به منظور اتخاذ تصمیم نهایی پیرامون پروژه های رشت برگزار خواهد شد.

حاجی پور با بیان اینکه در تلاشیم پروژه های بزرگی تا پایان سال در رشت تعریف شود افزود: به مناسبت هفته رشت برنامه های خوبی در دست اجرا است.

واگویه ، معین حسن زاده: کسی نیست که نام رشت را بشنود و کلیدواژه فرهنگ در ذهنش مرور نشود. مردم شهر رشت نماد فرهنگ در کشور هستند. مردمان دروازه اروپا هنوز هم همانند گذشته فرهنگی و فرهنگ دوست هستند.

یـِپرم داویدیان گانتاکتسی را می‌توان اولین غیربومی معروف در گیلان و رشت نامید که نقش به سزایی در تحولات تاریخی این استان و مرکز آن داشته است. یپریم خان همان مردی است که با کمک همسرش آناهید بانو تعداد ۱۰ قبضه سلاح ماوزر را برای مجاهدان گیلانی فراهم کرد تا اولین انبار مهمات مشروطه خواهان گیلان تشکیل شود.

از نقش یپریم خان ارمنی در نهضت جنگل که گذر کنیم، یکی از مهم‌ترین چهره‌های غیر گیلانی و تأثیرگذار در رشت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی است. مردی که یاور میرزا کوچک خان جنگلی در تمام لحظات بود و یک آن در وفاداری خود پا پس نکشید.

دکتر حشمت برای مردم شهر رشت عزیز است و او را عزیز می‌شمارند. در رشت میدانی به نام این پزشک و مجاهد جنگلی و همچنین یک بیمارستان تخصصی قلب و چهارراهی که در نزدیکی این بیمارستان قرار دارد نام جاویدان دکتر حشمت را یدک می‌کشند.

همچنین یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردم فرهیخته شهر رشت، پیگیری بهسازی مزار این شهید راه آزادی است. گفتنی است از دکتر ابراهیم حشمت طالقانی تندیسی در میدان حشمت شهر رشت نصب شده است.

دیگر غیربومی تأثیرگذار در رشت را می‌توان نصرت رحمانی دانست. شاعری بلندآوازه که هیچ‌کس توان انکار کردنش را ندارد. مردی از محله پامنار تهران که سال‌ها در رشت زندگی کرد و در همین شهر نیز جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. نصرت شاعری محبوب و معروف در عصر خود بود اما شاید به دلیل عدم حضور خانواده این شاعر معاصر در رشت، نام این شاعر بزرگ مغفول مانده است.

مزار نصرت رحمانی در گورستان سلیمانداراب رشت در نزدیکی مزار شیون فومنی، میرزا کوچک خان جنگلی و همچنین جهانگیر سرتیپ پور شهردار اسبق رشت، شاعر، ترانه‌سرا، آهنگساز، نویسنده و هنرمند فرهیخته است و مردم رشت عزیزش می‌شمارند.

اما آخرین نفر از این لیست که در اینجا ه آن اشاره می‌کنیم، مهندس استاد روبرت واهانیان است. معمار، پژوهشگر و گیلان شناس مطرحی که خدمات بسیاری به رشت و مردمانش هدیه داده است.

استاد واهانیان اصالتاً تبریزی بوده و سال‌هاست به‌واسطه دعوت شهردار وقت رشت به این شهر آمده و اقدامات بسیار مثبتی را نیز انجام داده است. این معمار برجسته در شهر رشت تأثیرات پیدا و پنهان بسیاری داشته است. از مهم‌ترین اقدامات این استاد برجسته بازسازی ساختمان تاریخی شهرداری رشت معروف به ساختمان ساعت پس از زلزله سال ۶۹ است. او همچنین به علت عدم وجود شرایط خاص نگهداری اسناد تاریخی در رشت تمامی مکاتبات اداری موجود از شهرداری رشت را جمع‌آوری و دسته‌بندی کرده و برای نگهداری به سازمان اسناد و کتابخانه‌های کشور در تهران فرستاده است. این اقدام کاری ارزشمند در جهت جلوگیری از نابودی این اسناد بود.

اما آنچه امروز در رشت و در نشست تخصصی «رشت پژوهی» در پژوهشکده گیلان‌شناسی رخ داد اظهارات جالب شهردار رشت بود. حاج‌محمدی که خود یک شهردار غیربومی برای رشت است، در مواجهه با استاد واهانیان گفت: بنده تعریف مهندس واهانیان را بسیار شنیده بودم و بسیار علاقه‌مند بودم که ایشان را از نزدیک ملاقات کنم که امروز این امر اتفاق افتاد.

چنین اظهارنظری از سوی یک شهردار غیربومی که شاید انتظار آن می‌رفت چنین موضوعی اصلاً برای او دغدغه نباشد بسیار قابل‌تأمل است. این شاید گوشه‌ای از فرهنگ و ادب و تاریخ مردم گیلان را نشان می‌دهد که در مهمان‌نوازی هرکسی را به خود جلب کرده و می‌تواند هر فردی را «رشتینیزه» کند.

این بخش کوچکی از تأثیر فرهنگ مردم فرهیخته شهر رشت است که نشان می‌دهد می‌توانند در جذب هرکسی برای خدمت توانمند باشند. البته باید اعتراف کرد که در هر جایی بد و خوب وجود دارد و هستند غیربومی هایی که بجای مطرح شدن نامشان درخدمت، به دلیل باج گیری شهره عام و خاص هستند که در مطلبی دیگر در جایی مناسب به آن پرداخته خواهد شد.

واگویه ، احمد رمضانپور گفت: من دوستان را نمی گویم اما این انتقاد بر من وارد است که وقت نمی گذارم و به حاکمیت هم وارد است که کار در شورا را شغل محسوب نمی کنند.

در بررسی چند لایحه در نشست مشترک کمیسیونهای “توسعه و عمران” و “برنامه، بودجه و حقوقی” شورا بار دیگر بر دقت نظر در بودجه نویسی سال۹۹ شهرداری رشت و نظارت بیشتر شورای اسلامی شهر بر مفاد بودجه تاکید گردید.

در این نشست پورشعبانعلی مدیر املاک شهرداری رشت در ارتباط با موضوع زمین مورد اختلاف شهرداری رشت با مرزبانی استان گیلان در جاده تهران توضیحات مفصل ارائه کرد.

در ارتباط با این لایحه هم پس از بحث و بررسی کارشناسی و توضیحات حجت جذب مبنی بر برگزاری جلسه ای با ریاست دادگستری استان گیلان در آینده نزدیک، مقرر شد این لایحه پس از برگزاری نشست کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با رئیس کل دادگستری گیلان، مورد بحث و بررسی مجدد و بیشتر قرار گیرد.

همچنین میمنت سیاوش مدیر برنامه و بودجه شهرداری رشت در ارتباط با لایحه کسری بودجه حفظ و نگهداری فضای سبز شهری برای چندمین بار در جلسات مختلف توضیح داد.

وی گفت: برای جبران این کسری از هفت کد دیگر شامل خصوصی سازی اتوبوسرانی، خط ویژه دوچرخه، پروژه های بازآفرینی، ارائه خدمات عمرانی، رصدخانه، ساخت زمینهای ورزشی و سرویسهای بهداشتی برداشتیم تا کار حفظ و نگهداری فضای سبز به انجام برسد.

در ارتباط با این لایحه هم پس از بحث و بررسی و استماع نظر مشاوران مقرر شد تا آنالیز کامل از موارد هزینه کرد در زمینه حفظ و نگهداری فضای سبز به کمیسیونها ارائه شود.

دو لایحه بررسی شده، سبب گردید تا دوباره در این جلسه موضوع ضعف ساختاری بودجه نویسی به وسیله اعضای شورا پیش کشیده شود.

حجت جذب تاکید کرد: بودجه ای که نوشته می شود به دلیل نظارت کم اثر شورا، خوب اجرا نمی شود و عملاً محقق نمی گردد.

وی خاطرنشان نمود: باید هر بخش از شهرداری در زمینه تحقق نیافتن بودجه پاسخگو باشد، اگر قرار است بودجه ای نوشته شود که محقق نمی گردد، چرا این اعداد و ارقام لحاظ می شوند.

جذب گفت: ما باید برای سال ۱۳۹۹ بودجه واقعی بنویسیم و نظارت دقیق هم داشته باشیم تا به طور کامل محقق گردد، هر کس نتواند در زمینه تحقق بودجه گام بردارد قطعاً باید پاسخگو باشد.

فرهام زاهد هم گفت: در دو سال گذشته ما از اختیارات مناطق کاسته ایم که این موضوع رغبت و انگیزه مناطق را در زمینه تلاش برای تحقق بودجه کم کرده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۸ واقعی نبوده و با حباب تدوین شده است، گفت: همچنین اراده ای در بخشهای مختلف شهرداری برای وصول مطالبات در مناطق وجود ندارد.

زاهد با اشاره به اینکه شورا هم دچار روزمرّگی شده گفت: کلاً باید این ساختار تغییر کند تا از نظر بودجه و درآمد شهرداری به رشد و پیشرفت برسد.

وی با اشاره به اینکه همه ما به خوبی مشکلات بودجه ای را همه لیست می کنیم اما به نظر من از یکجا باید اقدام عملی هم صورت بگیرد، گفت: حل مسئله از همینجا -شورا- باید دنبال گیری شده و شروع شود.

احمد رمضانپور نیز گفت: من دوستان را نمی گویم اما این انتقاد بر من وارد است که وقت نمی گذارم و به حاکمیت هم وارد است که کار در شورا را شغل محسوب نمی کنند.

وی گفت: ساختار بودجه شهرداری حال و روز خوبی ندارد و بهتر بگویم بیمار است. قطعاً پرسنل خدمتگزار شهرداری این وضعیت را نمی خواهند.

رمضانپور با اشاره به اینکه یک محیط صمیمی باید ایجاد کرد تا همه دلگرم به کار شوند و شورا هم نظارت کند تا مشکلات رفع گردد.

همچنین پس از بحث در باره بودجه، در این نشست لایحه کمک به حسین فرهی با توضیحات یزدانی مصوب شد و با توضیحات یزدانی، با ۵۰ درصد لایحه کمک به بهنام تیماسی راننده پایه یک شهرداری موافقت گردید و مقرر شد برای دریافت وام کم بهره وی نیز اقدام گردد.

در پایان جلسه دو بند ۸ و ۱۰ جایزه تشویقی ساخت و ساز در شهر رشت، پس از بحث و بررسی کارشناسی به تصویب دو کمیسیون”برنانه، بودجه و حقوقی” و “توسعه و عمران” رسید.

واگویه ، در پی برخی مطالب مندرج در فضای مجازی؛ روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت طی بیانیه ای اعلام کرد: میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت از بدو خدمت تا کنون هیچ انتصابی تحت عنوان مشاور نداشته است.

روابط عمومی فرمانداری رشت اعلام کرد که فرماندار شهرستان رشت برای هیچ فردی حکم مشاوره صادر نکرده است.

در این بیانیه آمده است:

در پی درج مطلبی مبنی بر اظهارنظر یکی از مشاوران ادوار ماضی فرمانداری شهرستان در خصوص وقایع آبان ماه سال جاری و ادعای برخی از افراد مبنی بر داشتن سمت مشاور فرماندار رشت، روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت طی بیانیه ای اعلام کرد: با انتصاب دکتر میرشمس مومنی زاده به عنوان فرماندار شهرستان رشت، تمامی ابلاغ های قبلی مشاوران فرماندار شهرستان رشت لغو و تا کنون هیچ حکمی برای هیچ فردی به عنوان مشاور صادر نشده است.

واگویه ، در جریان بررسی چند لایحه شهرداری رشت در کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر رشت، اعضای این کمیسیون تاکید کردند؛ در تنظیم بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری رشت، سیاستگذاری‌های بودجه نویسی باید تغییر کند.

حجت جذب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا هنگام بررسی لایحه افزایش اعتبار نگهداری فضای سبز و پس از اعلام تغییر کدهای مرتبط در این زمینه، گفت: سئوالی که برای من مطرح بوده، این است که چرا ردیف هایی که اعتبار از آنها برداشته شد، هزینه کردها صفر است؟ اگر این طرح و پروژه ها لازم نبوده چرا اساساً در بودجه لحاظ شده و اگر مهم بوده چرا فعالیتهای عمرانی مرتبط با آنها در سال ۹۸ انجام نشده است؟

وی ادامه داد: به نظر من این موضوعات نشان می دهد که شهرداری رشت در بودجه نویسی سال ۱۳۹۹ با لحاظ کردن شرایط اقتصادی، باید دقت بیشتر صورت دهد.
 
حجت جذب همچنین خاطر نشان کرد: مسئله دیگر این است که باید به سمت جذب سرمایه گذار برویم. باید در بودجه سال آینده سیاستگذاریها در زمینه سرمایه گذاری تغییر یابد و برای جذب سرمایه گذار انگیزه ایجاد شود.
 
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت همچنین تاکید کرد: اگر ما می خواهیم در زمینه تحقق بودجه به ویژه بودجه مناطق پنجگانه موفق شویم باید اختیارات مدیران مناطق نیز افزایش یابد.
 
وی گفت: در شرایط کنونی اختیارات مناطق کم است، وقتی مدیر یک منطقه نمی تواند از پس هزینه های منطقه خود بر آید چگونه می تواند در تحقق بودجه موفق شود؟
 
در ادامه دکتر احمد رمضانپور هم با اشاره به اینکه کار خانم سیاوش و همکاران ایشان در زمینه تنظیم بودجه سخت و حساس است گفت: اگر قرار باشد بودجه ای که نوشته می شود، محقق نشود چه فایده ای دارد؟
 
وی ادامه داد: تاکنون ۴۴ درصد بودجه ۹۸ شهرداری محقق شده و ما باید در ماه های پیش رو ۵۶ درصد آن را محقق کنیم، بنابراین باید کار و تلاش مضاعف شود تا این کسری جبران گردد.
 
وی با اشاره به اینکه شهرداری عوارض بسیاری از شهروندان طلب دارد، گفت: چند بار به آقای شهردار تذکر داده شد که مطالبات شهرداری را پیگیری کنند.
 
رمضانپور با توجه به فربه بودن مجموعه اداری شهرداری از نظر تعداد پرسنل، گفت: شهرداری رشت هم اکنون در پرداخت حقوق پرسنل خود عاجز مانده است.
 
وی با اشاره به اینکه نیاز نیست ۲۰۰ یا ۳۰۰ پروژه را در سال استارت بزنیم، گفت: باید پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بسیاری دارند، مشخص شوند و اولویتها هم معلوم باشد و سپس بر اساس اولویتها پروژه ها تکمیل شوند. ممکن است پروژه ای که پیشرفت بسیاری دارد اولویت اجرا نباشد، بنابر این در بودجه پروژه هایی مد نظر قرار گیرند که اولویت اصلی شهر هستند.
 
اسماعیل حاجی پور هم گفت: من بارها گفته ام که بودجه ای بنویسیم که بتوانیم محقق کنیم.
 
رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: دلیل اینکه بودجه محقق نمی شود این است که انگیزه لازم برای پیگیری وجود ندارد.
 
وی خاطر نشان کرد: آلان ما از ادارات بسیاری طلب داریم اما طلب ما را نمی دهند، ما تنها از یک اداره کل ۱۱۵ میلیارد تومان طلب داریم. خب باید اینها وصول شود. اگر وصول شود چرخ شهرداری به گردش در می آیند.
 
حاجی پور گفت: چطور می شود که اداره ای که از شهرداری طلب دارد حساب ما را مسدود می کند یا حکم توقیف اموال شهرداری را از محاکم قضایی می گیرد اما شهرداری نمی تواند طلب خود را وصول کند؟
 
در همین زمینه حجت جذب از رئیس شورای اسلامی رشت خواست تا پیگیر بیش از ۱۷۲ میلیارد تومان طلب شهرداری که در کمیسیون ماده ۷۷ رای هم برای پرونده های مختلف مرتبط صادر شده، باشد.
 
اسماعیل حاجی پور هم قول داد که این موضوع را با جدیت دنبال کند.
 
گفتنی اینکه در این نشست با لایحه افزایش کمک به انجمن بیماران دیالیزی از ۱۰ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان، لایحه تقسیط بدهی همسر یک کارمند بازنشسته شهرداری با شرایط تقسیط ۳۶ ماهه بدون پیش پرداخت، افزایش اعتبار نگهداری فضای سبز رشت و تغییر کد تامین اعتبار تکمیل ساختمان درمانگاه بیماران هموفیلی موافقت شد.

واگویه ، شهردار رشت گفت: اجرای پروژه سرمایه گذاری یک‌هزار میلیارد تومانی گیل لند می تواند اقتصاد شهر را متحول کند.

در نشستی ویژه آخرین تصمیمات در زمینه اجرای پارک آبی رشت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست شهردار رشت خاطر نشان کرد: اجرای پروژه سرمایه گذاری یکهزار میلیارد تومانی گیل لند می تواند اقتصاد شهر را متحول کند.

ناصر حاج محمدی از آقای ایلیایی سرمایه گذار این پروژه بزرگ در رشت قدردانی و تشکر کرد.

 احمد رمضانپور رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر رشت هم تاکید کرد: با مصوبه اخیر شورای اسلامی این شهر در زمینه این پروژه سرمایه گذاری یکهزار میلیارد تومانی، امیدوارم طلسم پروژه های سرمایه گذاری رشت شکسته شود.

وی ابراز امیدواری کرد: ان شاء الله همه مسئولان استانی و شهری نسبت به اجرای پروژه های زیرساختی شهر برای توسعه رشت فعال و کوشا باشند.

صفحه1 از33

درباره ی ما

پایگاه خبری واگویه، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه واگویه عضو شوید.