اخبار اصلی |#1abc9c

اخبار اصلی

واگویه،  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، احمد رمضانپور نرگسی در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورا، با اشاره به فرارسیدن ماه بهمن و در پیش بودن ایام‌الله دهه فجر، از رضا رسولی و ناصر حاج‌محمدی شهردار رشت تقدیر و تشکر کرد و گفت: دوستان روز یکشنبه در تهران حضور داشتند و آقای دکتر رسولی دیداری با معاون وزیر کشور داشتند که جزئیات جلسه را ایشان توضیح خواهند داد.

وی با اشاره به هماهنگی‌های لازم برای گفتگو و دیدار با دکتر نوبخت، اظهار داشت: در این جلسه و پیرامون بحث شورای عالی ترافیک و کارشناس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صحبت‌های لازم و رایزنی‌ها صورت پذیرفت. در موضوع دیگر اینکه متوجه شدیم علیرغم آنکه ما برای شهر رشت حدود 2 سال تلاش کردیم تا پروژه تراموا دارای ردیف شود، شهر شیراز به‌واسطه ارتباطات خود بدون طی روال 2 ساله، قرار است روز 17 دی‌ماه به‌عنوان اولین شهر کشور اقدام به کلنگ زنی تراموا نماید و به همین دلیل پیگیر شدیم تا پیش از آن ما می‌بایست مجوز شورای عالی ترافیک کشور اخذ شود و برای همین موضوع هماهنگی‌های لازم انجام شد تا پیش از روز 15 بهمن این کار انجام شود.

رمضانپور افزود: موضوع دیگر بحث خرید واگن‌های تراموا به ارزش 170 میلیون یورو می‌باشد که با توجه به آنکه شورای اقتصاد حدود 2 هزار واگن برای کلان‌شهرها در نظر گرفته بود، نام رشت نیز به آن لیست اضافه شد.

در ادامه نیز رضا رسولی عضو شورای شهر رشت با تشکر از احمد رمضانپور بابت هماهنگی‌های لازم جهت دیدار با معاون رئیس‌جمهور، گفت: این‌که بتوان در فرصتی کوتاه یک جلسه در سطح کلان و آن‌هم یک جلسه مؤثر برگزار کرد بسیار سخت است و یک موهبت برای شهر رشت است.

وی افزود: در خصوص جلسه با دکتر جمالی نژاد می‌بایست بگویم که جلسه خوبی برگزار شد ولی این جلسه با بیم و امیدهای خاصی همراه بود؛ اما جلسه با دکتر نوبخت، جلسه بسیار باکیفیتی بود.

رسولی تأکید کرد: ورود به لابی بزرگ حمل‌ونقل در کشور بسیار سنگین و مهم است و امیدوارم بتوانیم این مسیر را برای شهر رشت ادامه دهیم.

از زمان حضور دکتر ارسلان سالاری بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و پذیرفتن این مسئولیت سنگین با وجود حجم بدهی هایی با ارقام نجومی بیش از شش ماه نمی گذرد و بسیاری پیش از حضور وی فاتحه این کِشتی به گل نشسته را قرائت کرده و نغمه ناامیدی سر داده بودند.

واگویه، لیکن حضور سالاری با دکترین مدیریتی جامع منحصر به وی که توانایی رصد و حل مشکلات حوزه های مختلف را به صورت هم زمان دارد از همان روزهای ابتدای خبر از ضرب آهنگ هماهنگ تحول در سطح استان در حوزه سلامت می داد.

تامین بودجه با ایجاد تعامل و ارتباط مستمر با تهران و وزارت بهداشت و تاکید بر توزیع عادلانه منابع فارغ از نگاه سیاسی و منفعت طلبانه در کنار بازدیدهای پی در پی و رویت و لمس مشکلات از نزدیک و اقدام مقتضی جهت رفع بسیاری از آنها باعث گردید مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در استان حتی در دورترین شهرها و روستاها جان تازه ای گیرد که ارتقا کیفی و کمی ارائه خدمات خود حجتی بر این ادعاست.

وجه تمایز مدیریت سالاری با سایرین بررسی کارشناسی مشکلات و معضلات موجود و اقدام از روی اولویت بندی با معیار مطالبات مردمی است و این امر در همین چند ماه باعث رضایت گیلانیان از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گردیده است چرا که رسالت و رکن اصلی مدیریت در نهادها و سازمان های دولتی مردم محوری و کسب رضایت مردم از انجام صحیح امور محوله در هر مجموعه ای میباشد.

یقینا تجهیز بیمارستان های دولتی به دستگاهها و تجهیزات درمانی از قبیل سی تی اسکن علی الخصوص در شهرستانها اصلی ترین مطالبه مردمی و کادر سلامت بیمارستان محسوب می گردد که فقدان آن در این مراکز سالیانه علت اصلی ارتقا آمار فوت هموطنان ما می گردد و این مشکل در گیلان بیش از سایر استانها به چشم می خورد و با توجه به شرایط اقتصادی کنونی به زعم خیلی ها تجهیز حتی یک بیمارستان دولتی به دستگاه سیتی اسکن امری دشوار به نظر میرسید لیکن دکتر سالاری نشان داد که با همت و پشتکار توان انجام هر غیرممکنی وجود دارد.

با پیگیری های رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اتفاقی نادر و بی سابقه در گیلان به صورت همزمان سه شهرستان، آستارا، لاهیجان و رودبار به دستگاه سی تی اسکن مجهز شد و دغدغه بیماران جهت انتقال به مرکز در شرایط بحرانی حل گردید.

شاید برخی فکر کنند که این دستگاه ها از قبل خریداری شده بود و فقط در زمان دکتر سالاری به دانشگاه تحویل شده است، اما واقعیت این است که ظرف همین ماههای اخیر قرارداد خرید دستگاههای سی تی اسکن شهرستان های فوق با هیات امنای ارزی بسته شد و با پیگیری های مستمر دکتر سالاری موفق به ورود این دستگاههای تشخیصی که یکی از تجهیزات واجب و ضروری برای بیمارستان های آستارا، لاهیجان و رودبار است به استان گیلان شدیم چرا که فاصله مکانی شهرستان آستارا تا رشت بیش از ۲ ساعت است و یک بیمار ترومایی را برای انجام سی تی اسکن یا باید از استان خارج می کردند و به اردبیل می بردند و یا در شرایط بحرانی که جان بیمار را تهدید می کرد دو ساعت سوار بر آمبولانس و به رشت آورده تا بعد از ساعت ها خدمات تشخیصی برای وی انجام گردد.

امروز می توان دکتر سالاری و عملکرد وی را به عنوان یک مدیر متخصص، متعهد و جهادی به عنوان یک شاخص قابل توجه و استناد ارائه کرد و امید میرود سایر مدیران دلسوز ما نیز در همین مسیر گام بردارند.

با بررسی تغییرات در حوزه سلامت و عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان می توان به وضوح تغییر نگاه مدیریتی را پس از حضور ارسلان سالاری در راس دانشگاه علوم پزشکی لمس کرد.

واگویه،  یقینا دغدغه مندی، تعهد و اشراف به مشکلات دلایل اصلی و انگیزه این مدیر لایق جهت ایجاد تحول بوده است که با چاشنی نبوغ در پس این حجم از مشکلات و بدهی های کلان با ارقامی قابل توجه، که نشان دهنده فقدان برنامه مندی مدیران سابق و اسبق بوده تبدیل به ناخدایی لایق برای این کِشتی سرگردان در اقیانوس پرتلاطم گردیده است.

حضور پای کار و تعریف دکترین نوینی از مدیریت با بکارگیری همه ظرفیتهای موجود و سرکشی های مستمر توسط تیم مدیریتی و ارزیابی عملکرد همه پرسنل در هر جایگاهی حتی در دورافتاده ترین مراکز و خانه های بهداشت و بکارگیری اهرم تشویق در کنار برخوردهای قاطع با متخلفین از سالاری و تیم مدیریتی وی یک کارنامه عملکرد قابل قبول را برجا گذاشته است که امید میرود با استمرار این رویکرد و نظارت های بیشتر که مطالبه همه گیلانیان از مدیران دانشگاه علوم پزشکی میباشد وضعیت کیفی حوزه سلامت در استان گیلان روز به روز بهتر شود.

یکی از روش های منحصر به دکتر سالاری در مدیریت بازدیدهای سرزده و بدون هماهنگی و هم زمان از حوزه سلامت شهرستان ها و بررسی جزییات آن در روزهای آتی با حضور بازرسان و مدیران حوزه های مذکور و رفع مشکلات موجود آنها میباشد که در کنار ارزیابی عملکردها باعث ارتقا بهره وری در حداقل پروسه زمانی ممکن خواهد شد که جا دارد سایر مدیران استان نیز با توجه به نتایج مثبت این رویکرد را در دستور کار خود قرار دهند.

در جلسه بررسی نتایج آخرین بازدید سرزده که در سطح شهرستان رشت و بخش های آن، از مراکز و خانه های بهداشت در تاریخ ۲۴ آذر صورت گرفت رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به چالش ها و برخی از کمبودها در حوزه بهداشت، تصریح کرد: عدالت در توزیع منابع و امکانات از مهمترین مسایلی است که باید در تمامی حوزه های دانشگاه به آن توجه شود.

دکتر سالاری ادامه داد: از یک بِهورز که در حال ارایه خدمات در یک خانه بهداشت است تا یک عضو هیات علمی دانشگاه که برای درمان بیماران در بیمارستان ها و یا آموزش دانشجویان در سر کلاس ها تلاش می کنند، همه در یک سنگر واحد در راستای ارتقای سطح سلامت استان و بهبود وضعیت دانشگاه علوم پزشکی در تلاش می باشند و باید با ارزیابی های مستدل و رویت مستندات برای ایجاد انگیزه بیستر از همکاران موفق خود تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

وی تاکید کرد: برای اصلاح امور و بسیاری از مسائل و مشکلات امروز نباید انتظار ورود منجی داشته باشیم تا به عنوان مثال فردی خارج از مجموعه استان برای ایجاد تغییر در وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدامی صورت دهد که این انتظاری بی فایده است چرا که این دانشگاه از آن همه کسانی است که در آن فعالیت می کنند، پس همه باید برای بهبود وضعیت آن تلاش کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این دانشگاه در حوزه های مختلف از جمله حوزه بهداشت با کمبودها و مشکلات عدیده ای مواجه است تاکید کرد: از بیان مشکلات دانشگاه و تاکید بر آنها به دنبال سیاه نمایی و محکوم کردن دیگران نیستیم لیکن اعتقاد داریم برای حل مشکلات موجود نباید صورت مسئله را پاک کرد و باید با واقعیات موجود روبرو شد چه بسا که یکی از دلایل وضعیت اسفناک زیر ساخت های امروز در حوزه سلامت گیلان به دلیل رعایت همین ملاحضات و نگفتن واقعیت ها میباشد.

دکتر سالاری با اشاره به اینکه منابع درآمدی دانشگاه کفاف هزینه ها را نمی کند تصریح کرد: برای سال جاری، منابع درآمد اختصاصی دانشگاه ۸۰۰ میلیارد پیش بینی شده است که آمار ۹ ماهه گذشته نشان می دهد که تا پایان سال تنها ۵۰۰ میلیارد آن محقق خواهد شود ولی هزینه ها بر مبنای ۸۰۰ میلیارد پیش بینی شده که باید با صرفه جویی و نظارت های بیشتر تلاش کنیم تا سالانه بر بدهکاری چند صد میلیاردی دانشگاه افزوده نگردد.

وی در ادامه با بیان این موضوع که مراکز و خانه های بهداشت پیشانی و خط مقدم حوزه درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی میباشد ارائه خدمت به شهروندان و روستاییان را فارغ از همه کمبودها وظیفه و رسالت مقدس کارمندان دانشگاه دانست و برنامه محوری را تنها راهکار جهت تجهیز و رفع مشکلات موجود در این واحدها در شرایط کنونی دانست.

دکتر سالاری افزود: هدف از بازدیدهای سرزده از مراکز حوزه سلامت رویت حقایق و اقدامات و خدمات ارائه شده و ارزیابی و اصلاح مشکلات است و مقایسه وضعیت در قبل و پس از بازدیدها مبرهن تاثیرات واقعی این اقدام میباشد که باید خروجی کار را در آن لمس کرد لذا انتظار میرود بازرسان محترم تا دستیابی به نتایج مدنظر و رفع مشکلات مراکز دست از پیگیری برنداشته و با ایجاد یک همدلی و هم کاری روزافزون به کمک هم به شهروندان در راستای طرح تحول سلامت خدمات کیفی ارائه دهیم.

در ادامه جلسه بازرس ها و پزشکان مراکز بهداشت گزارشی از بازدید و مشکلات موجود در این واحدها ارایه دادند که عمده آن مربوط به کمبود نیروی انسانی در قالب پرستار و نیروی خدماتی، عدم تجهیز و فرسودگی ساختمان برخی مراکز، کمبود پزشک و دندان پزشک در مراکز، بهداشت محیطی، تجهیز امکانات و دارو در برخی مراکز، کمبود مکمل های دارویی و عدم پرداخت منظم تن خواه به مراکز جهت پرداخت هزینه ها بود که با دستور اکید دکتر سالاری به معاونت های مرتبط در دست پیگیری قرار گرفت.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، در دومین جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: برای بهبود وضعیت زیرساخت های حوزه سلامت گیلان تلاش می کنیم.

واگویه،  محمدباقر نوبخت ضمن خوشآمد گویی به اعضای هیات امنای دانشگاه و ابراز خرسندی از میزبانی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و اعضای هیات امنا گفت: اگر مختصات دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کمبودهای که در گزارش ها ارایه شد، این باشد، بسیار ناراحت کننده و مایوس کننده است.

وی ادامه داد: ما از ارایه گزارش روسای دانشگاه ها و بیان مشکلات از سوی آنان استقبال می کنیم تا در راستای مرتفع نمودن آن کمبودها گام بر داریم.

نوبخت با اشاره به گزارش های رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان که بسیاری از زیر ساخت های اولیه بیمارستان ها و حوزه سلامت گیلان فرسوده و نامطلوب است، تصریح کرد: بعد از ۳۶ سال از قدمت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، امروز نباید وضعیت بیمارستان های گیلان به این وضع باشد.

وی به معاون خود تاکید کرد تا در سریعترین زمان ممکن به گیلان سفر نموده و گزارش کاملی از بیمارستان های گیلان به ایشان ارایه کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از بیان صریح دکتر سالاری، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ارایه مشکلات حوزه سلامت گیلان تشکرد کرد و در خصوص اتمام پروژه های بیمارستان تالش و لنگرود اظهار داشت: از نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دو بیمارستان جدیدالاحداث لنگرود و تالش تمام شده تلقی می شوند و منابع لازم برای افتتاح این دو پروژه نیز از سوی این سازمان به مسکن و شهرسازی اختصاص یافته است. وی اظهار امیدواری کرد این دو بیمارستان بزودی افتتاح و آماده بهره برداری شوند.

نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست گفت: ضمن اینکه من متعهد هستم در توزیع منابع همیشه بر مبنای عدالت رفتار کنم و گیلان را در کنار سایر استان ها ببینم، اما اگر برمبنای شاخص ها و نرم ها نیاز باشد که به حوزه سلامت گیلان توجه شود، من از هیچ کوششی مضایقه نخواهم کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت عرصه های مختلف گیلان از حوزه سلامت بهتر است، تصریح کرد: سعی خواهیم کرد براساس یک زمانبندی مشخص و بر مبنای شاخص ها برای بهبود وضعیت زیرساخت های حوزه سلامت گیلان حرکت کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه  پاداش تمامی بازنشسته های سال ۹۷ پرداخت شده تلقی می شود، اظهار داشت: با مرارت های زیادی توانستیم در شش ماهه اول سال جاری بیش از هشت  هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشسته های سال ۹۷ پرداخت کنیم، اگر پاداش بازنشسته های برخی دانشگاه ها تاکنون پرداخت نشده است، ظرف روزهای آینده پاداش این عزیزان نیز پرداخت خواهد شد.

ارسلان  سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در  دومین جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان که به میزبانی سازمان برنامه بودجه کشور برگزار شد، با اشاره به گردشگر پذیر بودن استان گیلان خاطرنشان کرد: استان گیلان فقط متعلق به مردم گیلان نیست، بلکه این استان در تمامی ایام سال به ویژه ایام تعطیلات، پذیرایی میهمانان داخلی و خارجی است که این امر موجب افزایش چندین برابری ارایه خدمات درمانی و بهداشتی در این استان می شود.

وی با بیان مشکلات و کمبودهای حوزه سلامت گیلان، اختصاص بودجه جهت خرید خوابگاه دانشجویی، مجوز جذب نیروی انسانی با توجه به افتتاح بیمارستانهای جدید تالش و لنگرود، چهارصد تختخوابی سایت لاکان، توسعه بیمارستان هفده شهریور رشت، تکمیل پروژه های طرح تحول سلامت به ویژه پایگاه های بهداشت، اورژانس بیمارستانی، کلینیک های تخصصی، همچنین خرید تجهیزات پزشکی، پرداخت بخشی از بدهی های دانشگاه، ساخت دانشکده در سایت لاکان و اجرای طرح تحول شهری را خواستار شد.

نشست صمیمی نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با جمعی از مدیران ورزشی استان با موضوع بررسی راهکارهای توسعه ورزش حرفه ای شهرستان صومعه سرا برگزار گردید.

 

واگویه، سید کاظم دلخوش در این دیدار با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه ویژه به حوزه ورزش و سلامت عمومی ابراز داشت:
هزینه هدفمند در حوزه ورزش با توجه به تاثیرات قابل توجه این امر در ارتقای سلامتی جامعه سرمایه گذاری ثمربخش محسوب می گردد که باید با برنامه ریزی و بکارگیری نظر کارشناسان امر و حداکثر ظرفیت و منابع موجود توجه ای ویژه ای به آن داشت.

وی با اشاره به اهمیت ورزش های همگانی افزود: وجود سرمایه انسانی و جوانانی مستعد در سطح استان علی الخصوص شهرستان صومعه سرا، این موضوع را مزیتی برای ورزش کشور دانست و تاکید داشت یقینا با برنامه ریزی میتوان از این پتانسیل در مسیر ورزش قهرمانی و کسب افتخار برای کشور و استان گیلان بهره جست.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد برخی از مدیران دلسوز حوزه ورزش، با اشاره به تحولات ورزش بسکتبال در سطح استان و گسترش و موفقیت های این رشته در شهرستان صومعه سرا در همه رده های سنی علی الخصوص در حوزه ورزش بانوان اظهار داشت: حضور مدیرانی با دانش، متعصب و دلسوز پای کار همچون دکتر محمد رفیعی ریاست هیئت بسکتبال استان گیلان به وضوح نشان دهنده این مسئله است که با وجود همه محدودیت های به خصوص در منابع مالی، مدیران جوان و خلاق و البته متعهد محوری ترین راهکار برون رفت از رکود در حوزه ورزش میباشد و از رییس هیئت بسکتبال استان گیلان به دلیل عملکرد قابل توجه وی در سالهای اخیر در راستای کسب موفقیت های متعدد تقدیر بعمل آورد.

دلخوش افزود: توجه به ورزش شهرستان صومعه سرا جزو اولویت های محوری نماینده مردم محجوب این شهرستان میباشد و در این رابطه از همه مدیران هیات های ورزشی جهت ارائه برنامه ها و اقدامات عملی در زمینه گسترش ورزش دعوت بعمل آورد.

واگویه،  شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی همانند و شاید بیش از دوران زندگی پرافتخار ایشان تاثیرگذار خواهد بود بارها شاهد این موضوع بوده و هستیم که رهبر معظم انقلاب از تدبیر سردار شهید درباره سیاست سخن گفتند و ایشان را فرمانده ای جنگاور که در دوران جنگ نیز حدود شرعی را رعایت می کردند نام بردند و یقینا سیره اخلاقی و دیدگاه سیاسی ایشان می تواند برای همگان الگویی مناسب باشد.

سردار شهید سلیمانی مردمدار، وفادار به میهن و مستضعفین کشور و منطقه بود و تمامی این ویژگی ها وی را به چهره ای کاریزماتیک و تاثیرگذار در کشور، منطقه و جهان تبدیل کرده که این امر خود گویای جایگاه و تاثیر التزام به اخلاق اسلامی در جهان امروز میباشد.

بی شک سردار شهید قاسم سلیمانی از قوی ترین مردان نظامی در حوزه خاورمیانه و جهان بودند تدابیر، راهبرد و استراتژی این شخصیت تاثیرگذار دهه ها نابود کننده نقشه های شوم و نامشروع آمریکا در خاورمیانه بود و در این راستا نابودی داعش که با علم و اخلاص و تجربه این بزرگ مرد رقم خورد را میتوان به عنوان یک شاخص معرفی کرد.

به طور مثال نظام سلطه دهه هاست در تلاش است با فقیر کردن مردم فلسطین به مرور زمان آن ها را از ادامه دفاع منصرف کند اما تدابیر حاج قاسم همچون سدی در برابر این توطئه ها نقشه های آنان را بی نتیجه گذاشت.

شهید سلیمانی بابت شهادت نگرانی نداشت و در تختخواب مُردن را برای خودش ننگ می دانست. دشمنان انقلاب شهید باکری ها ، شهید همت ها و دیگر شهیدان گرانقدر را با توطئه ها و کینه ورزی هایشان از ما گرفتند لیکن یقین بدانند امروز نیز با شهادت سردار قاسم سلیمانی راه ایشان مستدام تر از همیشه ادامه دارد و نمی توانند با ارتکاب به این جنایات در ادامه مسیر انقلاب تعللی ایجاد کنند چرا که سلیمانی اندیشه و تفکری متعلق و برخواسته از آحاد مردم است و نباید و نمیتوان این شخصیت را منحصر به گروه و یا جریان خاصی کرد.

واگویه،  نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با ابراز تسلیت بمناسبت شهادت فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: در کنار شجاعت، نبوغ و درایت منحصر به فرد سردار سلیمانی در میدان جنگ، مردم داری و وفاداری این شهید سرافراز به اسلام ناب محمدی، مردم، میهن و همه مستضعفان و مظلومین منطقه بود که محبوبیتی روزافزون و چهره ای کاریزما را برای ایشان در منطقه و جهان ایجاد کرده بود.

دکتر احمد رمضانپور افزود: سردار قاسم سلیمانی مالک اشتر زمان بود و مواضع و نگاه فراجناحی و وحدت محور او شاخص مناسبی برای بصیرت محسوب می گردد که باید همگان با درکی درست رهرو این خط مشی باشند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت شهادت حاج قاسم سلیمانی به دست آمریکا را نشانه پیروزی این شهید بر دشمن حقیقی پس از دهه ها مبارزه با استکبار و مزدوران منطقه ای آنها دانست و تاکید کرد: قطعا جریان مقاومت در ادامه راه به تعصی از فرمانده شهید خود در این عرصه مستدام خواهد ماند.

رییس شورای اصلاح طلبان استان گیلان با اشاره به اینکه سرلشگر سلیمانی چهره ای مخلص و محبوب برای آحاد ملت ایران بود و مقام معظم رهبری نیز در سوگ یار دیرین خود سه روز عزای عمومی اعلام کرده است از تعطیلی جلسات اصلاح طلبان استان گیلان در این سه روز به احترام شهادت این سردار رشید اسلان خبر داد.

واگویه، متن پیام به شرح زیر میباشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

هر گاه سخن از رشت به میان می آید ناخودآگاه ذهن به یاد وسعت قلب گیل مردان و گیل زنانی می افتد که سهم بسزایی در تاریخ و افتخارات این مرز و بوم دارند.

رشت، کهن شهری است که قدمت آن به پیش از سلسله هخامنشی میرسد و از صده ها پیش نقشی تعیین کننده در حوزه های امنیتی و اقتصادی و اجتماعی این کشور ایفا کرده و به واسطه پرورش فرهیختگان و نام آواران، آوازه ای جهانی دارد.

رشت همواره نقشی کلیدی در بزنگاه‌های تاریخ ایران مانند حمله اعراب، یورش مغولان، انقلاب مشروطه، جنبش جنگل تا جنگ تحمیلی ۸ ساله داشته و با توجه به سطح بالای فرهنگ، سواد و بینش آزاد مردم آن و قرار گرفتن در راه جاده ابریشم از گذشته بعنوان دروازه اروپا شناخته شده و همواره از آن به عنوان دروازه تمدن مدرن در ایران یاد می‌شود و بنا بر همین موقعیت مکانی یاد شده است.

رشت مهد دلیرمردانی چون میرزاکوچک خان جنگلی مبارز انقلاب مشروطه و رهبر جنبش جنگل و از سرداران معروف گیلک تا پروفسور سمیعی و پروفسور رضا چهره های شاخص علمی در جهان مدرن امروز است که این امر مایه فخر و مباهات رشتوندان می باشد و باید با ایجاد بستر مناسب فضا برای

ثبت شهر رشت در روز دوازدهم دی ماه که بیانگر شناساندن و معرفی فرهنگ، آداب و رسوم مردم این مرز و بوم به تمام جهان است بر همه رشتوندان شریف تهنیت و فرخنده باد.

درباره ی ما

پایگاه خبری واگویه، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه واگویه عضو شوید.