اخبار اصلی

واگویه، به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای شهر، احمد رمضانپور نرگسی ریاست شورا ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: ایشان از علما، فضلا و بزرگان کشورمان بودند که درگذشت ایشان را خدمت روحانیت معظم و خانواده ایشان و ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌نمایم.
 
وی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز سانحه کشتی سانچی، گفت: این حادثه تراژدیک که بر اساس آن ۳۲ نفر از خدمه کشتی به شهادت رسیدند که ۹ نفر از آنان گیلانی بودند را تسلیت گفته و یادشان را گرامی می‌داریم.
 
رمضانپور با تأکید به شهردار رشت، اظهار داشت: ما در ایام درختکاری و فضای سبز قرار داریم و شهردار رشت تمهیدات لازم در این خصوص را می‌بایست در نظر داشته باشد و معتقدم خیابان ۸دی که با پیگیری‌های همکاران شورا و شهردار محترم بازگشایی خواهد شد می‌بایست با کاشت نهال درختان جوان همراه باشد و این پروژه را در جاهای مختلف ایجاد شود. این برای شهر رشت بسیار دردناک است که سرانه فضای سبزمان علیرغم چنین شرایط آب‌وهوای خاصی از استان‌های کویری کمتر باشد.
 
 
 
 
ریاست شورای اسلامی شهر رشت همچنین تأکید کرد: گاهاً بنده از برخی از مسیرهای گلسار عبور می‌کنم و می‌بینم که برخی خانه‌های شیک و مدرن ساخته شده است و درخت‌های تنومندی در این منطقه قطع شده و این موضوع دردناک است و درخواست بنده این است در جاهایی که مسیر پارکینگ نیست یا پیاده‌رو نیست و فضا اجازه می‌دهد درختکاری در آن منطقه انجام شود.
 
وی با قدردانی از روسای کمیسیون‌های پنج‌گانه شورای شهر رشت، گفت: روسای کمیسیون‌های شورا در حال بررسی مسائل پیرامون دفترچه عوارض هستند که زیربنای بودجه ما خواهد بود. خواهش بنده از این عزیزان این است که یا به‌صورت گزارش کمیسیون‌ها و یا به‌عنوان نگاه مشترک کمیسیون‌ها این گزارش‌ها را ارائه دهند تا این موضوع هرچه سریع‌تر در یک جلسه کمیسیون تلفیق بررسی‌شده و به صحن علنی شورا ارائه شود تا پس‌ازآن به فرمانداری شهرستان رشت اعلام و ارسال گردد.

واگویه،  سید محمد احمدی شهردار رشت در صفحه توئیتر خود روز رشت را به همه شهروندان این شهر تبریک گفت.
احمدی نوشته است: « به پاسداشت روز شهرم رشت مي نويسم؛ شهری كه با مردم با فرهنگش شناخته شده است.
شهر باران هاي نقره اي، كه به واسطه قرار گرفتنش در راه جاده ابريشم از دیرباز به عنوان دورازه اروپا شناخته شده و همواره از آن به عنوان دروازه تمدن مدرن در ایران یاد می‌شود.
رشت شهر نخستين ها؛
نخستین شعبهٔ بانکی ایران(نخستین شعبهٔ بانك سپه)
نخستین كتابخانه ملي با بنای شاخص
نخستین تئاتر اولین تئاتر ایران که به شکل کلاسیک و در سالنی در شهر رشت شروع به کار كرد.

نخستین اتوبوس وارد شده به ایران(قبل از دههٔ نود قرن سیزدهم خورشیدی

نخستين راه آهن ايران، قديمي‌ترین راه‌آهن ایران در مسیر بندر انزلی به پیربازار و رشت احداث شده که بقایای این راه‌آهن و خطوط ریلی هنوز وجود دارد.

• نخستین داروخانه شبانه‌روزی در ایران(داروخانه کارون رشت)
• نخستین خانه معلولین و سالمندان در ایران که توسط آرسن ميناسيان تأسیس شد.

و همچنين شهر خلاق خوراك شناسي از نگاه يونسكو
افتخارات اين شهر از گذشته تا كنون ادامه داشته است و امروز هم ما در تلاشيم كه با خدمت به اين ديار هميشه سربلند برگي ديگر به آن بيفزاييم

روز رشت بر رشتوندان عزيز و بزرگوار و همچنين بر ما كه خود را خدمتگزاران اين مردم هميشه سربلند مي دانيم، فرخنده..

 شهردار رشت با بیان اینکه در طرح تفصیلی شهر رشت احداث یک پروژه رینگ ۹۰ متری به طول ۳۴ کیلومتر پیش‌بینی شده است گفت: فاز نخست پروژه کمربندی شهر رشت با ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار عملیاتی می‌شود.

 

واگویه،  سید محمد احمدی شهردار رشت در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه باران حل معضل ترافیک شهر رشت را از برنامه‌های اولویت‌دار شهرداری خواند و اظهار داشت: پروژه کمربندی شهر رشت در سه فاز پیش بینی شده که فاز نخست آن با ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار عملیاتی می‌شود.

شهردار رشت با بیان اینکه روزانه بین هزار تا هزار و ۱۰۰ تن زباله وارد سایت سراوان می‌شود که حدود ۷۰۰ تن آن متعلق به شهر رشت است عنوان کرد: حدود ۱۳ شهر و بیش از ۱۵ روستا زباله‌های خود را به سایت سراوان حمل می‌کنند.

احمدی انجام اقدامات روزانه در سایت سراوان مانند سمپاشی، شن ریزی، تسطیح، دفن بهداشتی زباله‌های عفونی و مانند این‌ها را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۳ پروژه مهم پسماند همزمان در حال اجرا است که احداث کارخانه زباله‌سوز سراوان از بزرگترین پروژه های مدنظر شهرداری رشت محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در سنوات گذشته بین شهرداری و یک شرکت چینی قراردادی برای احداث کارخانه زباله سوز منعقد شده است ابراز داشت: اجرای قرارداد احداث کارخانه زباله سوز با ظرفیت ۶۰۰ تن هم‌اینک با جدیت در حال تعقیب و پیگیری است وتاکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شهردار رشت حمل بخشی از زباله‌های سایت سراوان به کارخانه کود آلی و تبدیل آن به کود را هم مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: ظرفیت اسمی کارخانه کود آلی رشت ۵۰۰ تن است اما ظرفیت واقعی آن در حال حاضر کمتر از ۲۰۰ تن برآورد می‌شود.

احمدی افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی در مدت زمان کمتر از ۲ سال و با توجه به اعتبارات موجود را پروژه‌ای که شهرداری در حال پیگیری آن است اعلام کرد و گفت:احداث دو سوله در سایت کود آلی رشت و افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی از ۵۰۰ تن به هزار تن از برنامه آتی شهرداری رشت می باشد

وی افزود: تصفیه‌خانه شیرابه سراوان مدتی است که افتتاح شده اما بنا به دلایل فنی کار نمی‌کند و شهرداری هم با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کند و بزودی شاهد ادامه فعالیت تصفیه خانه خواهیم بود.

شهردار رشت ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی مردم منطقه سراوان خاطرنشان کرد: ما شرمنده مردم سراوان هستیم و امیدواریم در صورت اجرایی شدن تمام طرح‌ها و پروژه‌های حوزه پسماند در ۲ تا ۲ و نیم سال آینده دیگر زباله‌ای به سایت سراوان حمل نشود.

احمدی ساماندهی دو رودخانه شهر رشت گوهررود و زرجوب را هم از دیگر برنامه‌ها و اولویت‌های شهرداری رشت اعلام کرد و با اشاره به اینکه دو سازمان یعنی شهرداری و آب و فاضلاب متولی انجام این کار هستند یادآور شد: چند ماه قبل تفاهمنامه‌ای در همین راستا بین شهرداری رشت، آب و فاضلاب و قرارگاه خاتم‌الانبیاء منعقد شد.

شهردار رشت جلوگیری از ورود فاضلاب‌های صنعتی، عفونی و شیرابه‌های سراوان به رودخانه‌های شهر را از جمله الزاماتی که باید حتما در حین عملیات ساماندهی رودخانه‌ها تحقق پیدا کند خواند و عنوان کرد: مطالعات ساماندهی دو رودخانه شهر رشت در سه فاز انجام شده و مشاور آن نیز در حال انجام یکسری اقدامات اولیه است.

احمدی به جلسه اخیر خود با محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که استاندار و نمایندگان مردم گیلان در مجلس هم در آن حضور داشتند اشاره کرد و گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء با استفاده از ابزارهای اجرایی در اختیار می‌تواند پروژه ساماندهی رودخانه‌های شهر رشت را در یک مدت زمانی تعیین شده اجرا کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به معضل ترافیک شهر رشت و نبود کمربندی در این کلانشهر اشاره کرد و یادآور شد: شهر رشت به عنوان تنها کلانشهر حاشیه خزر دارای ۲۲۸ هزار خانوار و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت است از سویی مشکل ترافیک آن از جمله دغدغه‌های همیشگی و از مطالبات مهم مردم محسوب می‌شود.

شهردار رشت با بیان اینکه در طرح تفصیلی شهر رشت احداث یک پروژه رینگ ۹۰ متری به طول ۳۴ کیلومتر پیش‌بینی شده است تصریح کرد: این طرح باید در سه فاز اجرایی شود که فاز نخست از میدان گیل تا مسکن مهر، فاز دوم از جاده لاکان به جاده جیرده و فاز سوم آن نیز مسیر جاده جیرده تا سراوان را شامل می‌شود.

احمدی با تاکید بر اینکه فرآیند مطالعات فاز نخست این پروژه انجام و مصوبه شورای شهر رشت هم اخذ شده است خاطرنشان کرد: مطالعات اقتصادی فاز نخست پروژه کمربندی رشت توسط واحد سرمایه‌گذاری شهرداری رشت در حال انجام است و پیش‌بینی می‌کنیم در فاز نخست ۲.۶ کیلومتر عملیات بازگشایی مسیر انجام شود.

وی هزینه اجرای فاز نخست پروژه کمربندی شهر رشت را ۲۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و با تاکید بر اینکه دوره عملیات اجرایی این طرح ۲ ساله است گفت: ۱۱۰ میلیارد تومان از اعتبار اشاره شده برای تملک اراضی است که در مسیر اجرای پروژه قرار دارند و امیدواریم با بهره‌برداری از آن بتوانیم بخش اعظمی از ترافیک شهر رشت را هدایت کنیم.

شهردار رشت ارتقاء کیفیت آسفالت معابر، کوچه‌ها و شریان‌های اصلی و فرعی را از دیگر اهداف و برنامه‌های شهرداری ذکر کرد و یادآور شد: در صورت مساعد بودن شرایط جوی برنامه ما این است که تا قبل از پایان سال بخش اعظمی از لکه‌گیری‌ و روکش آسفالت‌ها را در نقاط مختلف شهر انجام دهیم.

احمدی خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی کردیم که پروژه‌هایی مانند لکه‌گیری، روکش آسفالت و مانند این‌ها در همان ابتدای سال یا حداکثر تا تیر یا مرداد ماه انجام شوند تا به این صورت مشکلی هم برای ترافیک شهر و تردد شهروندان ایجاد نشود.

وی ساماندهی دست‌فروشان بازار رشت را هم مورد اشاره قرار داد و گفت: یکسری الزامات قانونی ما را مکلف می‌کند تا با این پدیده علیرغم میل باطنی خود مقابله کنیم البته باید در این راستا به مؤلفه‌هایی مانند شرایط سخت اقتصادی، مهاجرت از روستا به شهر، همه‌گیری ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن هم توجه داشت.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه بحث ساماندهی دست‌فروشان بازار رشت در دستور کار قرار دارد تصریح کرد: در همین‌جا از بخش خصوصی و تمام سازمان‌هایی که می‌توانند به ما کمک کنند می‌خواهم با شهرداری همکاری داشته باشند تا بتوانیم موجبات ساماندهی دست‌فروشان را به نحو مطلوبی فراهم کنیم.

احمدی اجرای پروژه‌های عمرانی توسط شهرداری رشت را نیز مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: در حال حاضر و با توجه به مشکلات اقتصادی، اجرای پروژه‌های عمرانی برای شهرداری‌ها با سختی‌ها و مشکلاتی همراه است اما ما در شهرداری رشت سعی می‌کنیم با استفاده از مدل‌های سرمایه‌گذاری نسبت به انجام پروژه‌های خود اقدام کنیم.

شهردار رشت در پایان از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای مشارکت با شهرداری جهت اجرای پروژه‌های عمرانی، ترافیکی و سایر طرح‌ها دعوت به عمل آورد و اضافه کرد: دریافت مطالبات، شناسایی ظرفیت‌های جدید و اجرای ممیزی املاک از دیگر اقداماتی است که شهرداری برای تحقق آن‌ها اهتمام ویژه‌ای دارد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان بیان داشت: شرکت گاز گیلان از ابتدای فعالیت خود تاکنون به بیش از 5 هزار و 800 مشترک صنعتی گازرسانی کرده است.

واگویه،  به نقل از ایده آل خبر – مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در گفتگویی با اصحاب رسانه به بیان مهم ترین موضوعات مرتبط با گاز پرداخت. متن این مصاحبه به شرح ذیل می باشد؛
* با سلام، لطفا درخصوص عملکرد شرکت گاز در حوزه گازرسانی به صنایع توضیحاتی ارائه بفرمایید.
شرکت گاز استان گیلان از ابتدای فعالیت خود تاکنون با گازرسانی گسترده به مناطق مختلف استان و بهره مند سازی صنایع و واحد های تولیدی و تجاری مختلف، سهم بسزایی در تولید و رونق اقتصادی استان داشته است. در همین راستا این شرکت از ابتدای فعالیت خود تاکنون به بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ مشترک صنعتی گازرسانی کرده است.

*جذب این تعداد مشترک قطعا سبب افزایش درآمد شرکت گاز می شود، گازبهای دریافتی از مشترکین صرف چه اموری می شود؟
گازبهای دریافتی از مشترکین مستقیما به حساب خزانه دولت برای پرداخت یارانه ها واریز می شود. همچنین بخشی از گازبهای دریافتی از مشترکین، صرف اجرای طرح های گازرسانی به مناطق فاقد گاز (عمدتا روستاهای دوردست و محروم) می شود لذا پرداخت به موقع مبلغ گاز برای اجرای این مهم و تحقق عدالت اجتماعی در سطح جامعه، امری لازم و ضروری است. ما با همت و تلاش شبانه روزی، کوشش می کنیم تا گاز را به صورت مستمر و پایدار در خدمت مشترکین محترم قرار دهیم و در ازای آن از همه مشترکین تقاضا داریم تا با پایبندی به تعهدات فی مابین و پرداخت به موقع گازبها، ما را در اجرای هرچه بهتر وظایف محوله یاری رسانند.

* آیا روند دریافت گازبها توسط نهادهایی مورد نظارت قرار می گیرد؟
بله، پیگیری وصول مطالبات و دریافت گازبها از سوی نهادهای نظارتی رصد شده و مطابق قانون ما باید پاسخگوی آنها باشیم.

* اخیرا فیلمی در فضای مجازی با موضوع عدم همکاری شرکت گاز با یکی از واحدهای صنعتی منتشر شده است، در این مورد چه توضیحاتی دارید؟
متاسفانه اخیرا یکی از مشترکین صنعتی به نام کاشی خزر مبادرت به نشر اخبار کذب در فضای مجازی علیه شرکت گاز نموده است که در راستای تنویر اذهان عمومی موارد ذیل را به اطلاع مردم عزیز می رسانم:

۱- بعلت عدم انجام تعهدات، شرکت کاشی خزر بر اساس احکام قضایی، محکوم به پرداخت یک و نیم میلیارد تومان گازبهای معوقه و همچنین خسارت دیرکرد گردید.
۲- بر اساس مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مورخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ و با هدف حمایت از این واحد تولیدی مقرر شد تا شرکت کاشی خزر مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از مجموع بدهی یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومانی خود را به صورت پیش پرداخت واریز نموده و مابقی بدهی بصورت اقساطی در طی ۹ ماه پرداخت شود و شرکت مذکور متعهد به اجرای آن گردید.

۳- – شرکت کاشی خزر پس از گذشت بیش از یک سال از ابلاغ آخرین حکم قضایی و علیرغم تعهدات داده شده، تنها ۳۲ درصد از بدهی خود به شرکت گاز را پرداخت نموده است.

* بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران در صورت عدم پرداخت ۲ دوره گازبها، شرکت گاز می تواند نسبت به قطع گاز مشترک اقدام نماید. چرا تاکنون نسبت به قطع گاز این مشترک بدحساب اقدام نشده است؟
شرکت گاز در تمام این مدت علیرغم حکم قضایی صادره، بدقولی ها، عدم اجرای تعهدات و طرح اتهامات کذب توسط کاشی خزر، با هدف حمایت از تولید و اشتغال در سطح جامعه از قطع گاز کارخانه مذکور خودداری کرده است.

* سخن پایانی؟
در خاتمه از همه مدیران متعهد صنایع استان بجهت پرداخت بموقع گازبها تشکر و قدردانی نموده و از مدیر شرکت کاشی خزر تقاضا می شود تا نسبت به اجرای تعهدات خود در قبال دولت و مردم کوتاهی نکند.

رئیس شورای شهر رشت گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده یکی از قوانین مترقی دنیا است که امکان وضع مالیات تا ۳۰ درصد روی کالاهای مصرفی را فراهم می‌کند اما در ایران باید نقاط ضعف و قوت آن کارشناسی شود.

واگویه،  احمد رمضانپور نرگسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده یک قانون آزمایشی بوده است، اظهار کرد: براساس اصل ۸۵ قانون اساسی دولت می‌تواند برای تصویب قانون لایحه بدهد و یا نمایندگان مجلس می‌توانند به این منظور طرح بدهند، در نهایت قانونی را برای یک دوره آزمایشی که حداکثر پنج سال است تصویب می‌کنند.

وی افزود: شش ماه مانده به پایان مهلت انقضای قانون آزمایشی، باید این قانون برای یک دوره دیگر تمدید شود؛ برای تمدید برنامه‌های توسعه پنج ساله یک سال قبل از انقضا باید اقدام شود.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه در ابتدا دو تا هشت درصد مالیات بر ارزش افزوده، برای کالاهای مصرفی بود، تصریح کرد: مهلت پنج ساله آزمایشی این قانون تمام شده و دولت و مجلس در ادوار مختلف خلاف اصل ۸۵ قانون اساسی عمل کرده و اجرای این قانون را که حداکثر باید ۵ سال اجرا می‌شد تا ۹ سال افزایش داده‌اند.

وی افزود: قانون به این دلیل به صورت آزمایشی اجرا می‌شود که نقاط قوت و ضعف آن بررسی و ضعف‌ها را رفع کنند. ابتدای کار دولت آقای روحانی برای حمایت از طرح‌های حوزه سلامت، یک درصد به میزان مالیات بر ارزش افزوده اضافه شد و به ۹ درصد رسید که البته این هم خلاف قانون بود.

رئیس شورای شهر رشت گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده یکی از قوانین مترقی دنیا است که امکان وضع مالیات تا ۳۰ درصد روی کالاهای مصرفی را فراهم می‌کند اما در ایران باید نقاط ضعف و قوت آن کارشناسی شود.

وی ادامه داد: در مجلس ششم قانون تجمیع عوارض که خیلی به نفع شهرداری‌ها و آموزش و پرورش بود وضع شد که در مجلس هفتم آن قانون ملغی و به قانون مالیات بر ارزش افزوده تبدیل شد که یک درصد از آن به بخش سلامت و دو درصد به شهرداری‌ها تعلق گرفت که وزارت کشور در بین شهرداری‌ها توزیع می‌کرد و ۵ درصد هم برای دولت ماند و به یک منبع مالی برای بودجه تبدیل می‌شد اما در قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده که در حال تبدیل شدن به قانون دائمی است، دولت مجدداً درخواست بررسی لایحه را کرد و شورای نگهبان ایراداتی بر آن داشت که باید رفع شود.

رمضانپور اضافه کرد: لازم است در کمیسیون اقتصادی مجلس رفع ایرادات این قانون به نفع منافع اقتصادی کشور و مردم برنامه‌ریزی شود و شورای نگهبان نیز این قانون آزمایشی را به قانون دائمی تبدیل کند.

وی گفت: در قانون آزمایشی ۲.۷۹ درصد شامل شهرداری‌های کشور می‌شد که وزارت کشور بر اساس مؤلفه‌های موجود توزیع می‌کرد اما در قانون اصلاحی جدید این موضوع مطرح شده که سهم شهرداری به ۴ درصد برسد که به نفع شهرداری‌های کشور است.

یوسف یزدانی از تلاش های شبانه روزی معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی منطقه دو شهرداری رشت برای پیشبرد پروژه بهسازی بازار رشت در روزهای تعطیل بازار به دلیل محدودیت کرونایی خبر داد.

واگویه، سرپرست منطقه دو شهرداری رشت با اشاره به اجرای پروژه بهسازی بازار رشت اظهار داشت: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های در دست اجرای شهر رشت است که فاز اجرایی آن از اوایل سال جاری آغاز شد.
یوسف یزدانی به توقف پروژه بازار در مقاطع مختلف سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: اجرای این پروژه مجددا پس از بازار شهریور ماه -که بازار به خاطر نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس پرتردد بود- آغاز شد و در تعطیلی اجباری بازار -به دلیل محدودیت های کرونایی- به صورت شبانه روزی دنبال شد.

وی در ادامه به تشریح پروژه بهسازی بازار پرداخت و گفت: این پروژه که در حال حاضر در حال اجراست دارای ۴ فاز تعویض کابل مستهلک 20 کیلو ولت برق، عملیات لوله گذاری شبکه جمع آوری و انتقال آبهای سطحی و فاضلاب، اجرای عملیات لوله گذاری و نصب هیدرانت آتش نشانی و اجرای عملیات کفپوش است.

سرپرست منطقه دو شهرداری رشت با اشاره به ایمن شدن بازار پس از انجام پروژه، بیان داشت: همه ما به ارزش اقتصادی و تاریخی بازار رشت واقفیم. بازار، یکی از استراتژیک ترین نقاط گیلان است که علاوه بر اهمیت اقتصادی با داشتن کاروانسراها و راسته های مختلف از جذابیت های گردشگری خاصی برخوردار است و این موارد نیاز به افزایش امنیت این منطقه را بیشتر می کند‌.

یوسف یزدانی در پایان ضمن تشکر از صبوری شهروندان و بازاریان در مدت زمان انجام پروژه، گفت: برای پیشگیری از آسیب های احتمالی به بازار و کسبه، جلسات زیادی با رییس اتاق اصناف، ادارات ذیربط و معتمدین بازار برگزار شد و بدون تردید اجرای این پروژه به نفع شهر رشت، بازار و کسبه خواهد بود.

واگویه،  سرپرست هیئت اسکواش شهرستان رشت با اشاره به لزوم حمایت از نخبگان و پرورش استعدادهای علاقمند به ورزش اسکواش در شهرستان رشت افزود: جهت توسعه ورزشهایی همچون اسکواش که دارای ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل جهت کسب مدال و افتخار برای شهرستان رشت می باشند ایجاد زیرساخت و افزایش فضای ورزشی گام اول محسوب می گردد که در این راستا رایزنی ها با مجموعه مدیریت شهری و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت و بخش خصوصی آغاز گردیده است و امید میرود در آینده ای نزدیک شاهد اتفاقات قابل توجه ای در این حوزه باشیم.

محمد رسول محمدپور ادامه داد: ارکان هیئت اسکواش شهرستان رشت و کمیته های فنی و تخصصی با بکارگیری قهرمانان و پیشکسوتان این رشته ورزشی تعیین و با برنامه مشخص و هدف گذاری کوتاه، میان و بلند مدت آغاز بکار کرده اند و در این راستا از همه پیشکسوتان و علاقمندان جهت همکاری برای توسعه این ورزش مهیج و همکاری با هیئت اسکواش دعوت بعمل می آید.

وی استعدادیابی و حمایت از قهرمانان و اعزام تیم های بانوان و آقایان به مسابقات ملی و بین المللی را جزو اولویت‌های این هیئت دانست و از اعزام تیم‌های شهرستان رشت در هر دو رده بانوان و آقایان به مسابقات ملی خبر داد.

واگویه،  مجید دوهندو؛ رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان در حکمی مسعود حبیبی از فعالان فرهنگی استان را به سمت مدیر فرهنگی این ستاد منصوب کرد.

گفتنی است حبیبی از فعالان فرهنگی و ورزشی گیلان است که سوابق متعددی در حوزه فعالیت های رسانه‌ای، مدیریت فرهنگی و مدیریت ورزشی را در کارنامه خود دارد.

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان