اخبار اصلی


واگویه،  دکتر مهناز استقامتی بانوی نخبه گیلانی که در حال حاضر شهردار منطقه ۸ تهران می باشد روز گذشته به عنوان شهردار نمونه مناطق تهران انتخاب و از سوی حناچی شهردار تهران مورد تقدیر قرار گرفت.

درخشش سرکار خانم استقامتی به عنوان یک بانوی رشتی در بین مدیران مناطق تهران از این رو برای شهروندان رشت بیشتر حائز اهمیت می باشد که همگان به یاد داریم در ابتدای شورای پنجم دکتر استقامتی با درخواست نصرتی شهردار وقت و تعرفه و حمایت دکتر احمد رمضانپور برای مدتی هر چند کوتاه به سِمت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت منصوب گردید لیکن به دلیل وجود بستر مناسب و فضای خاص آن روزهای شورای شهر رشت وی از ادامه همکاری با مجموعه مدیریت شهری و شهرداری رشت منصرف گردید و پس از مدت کوتاهی به سمت شهردار منطقه ۸ تهران برگزیده شد تا با نبوغ ذاتی و پشتکار باعث درخشش به عنوان یک بانوی مدیر گیلانی در این سمت گردد.

قابل به ذکر است که وی سال گذشته نیز در نظرسنجی مردمی صورت گرفته با اختلاف اندکی با نفر اول در جایگاه دوم شهرداران موفق مناطق قرار گرفت لیکن در سال جاری با توجه به عملکرد موفق و نوآوری در حوزه وظایف محوله به عنوان شهردار نمونه مناطق تهران برگزیده گردید.
با عرض تبریک مجدد خدمت دکتر مهناز استقامتی و همه شهروندان رشت امید میرود با توجه به انباشت مطالبات و عقب ماندگی ها در حوزه شهری و لزوم حضور نخبگان بومی پای کار جهت رفع معضلات موجود زین پس با تغییر رویکرد گذشته آغوش برای حضور فرزندان نخبه این شهر در مناصب مدیریتی باز باشد.

واگویه،  متن این پیام به شرح زیر میباشد:

انا لله و انا الیه راجعون
هنر وقتی به تجلی می‌رسد که در مسیر تعالی انسان به خدمت گرفته شود و معمار این مهم هنرمندان مردمی هستند که میزان مقبولیت و محبوبیت آنها رکن اصلی ماندگاری هنر ایشان خواهد بود.

به طور حتم در دوره معاصر استاد محمدرضا شجریان مصداق هنرمندی با هنر جاویدان بواسطه محبوبیت کم نظیر خود در بین مردم ایران و جهان است که ادبیات و هنر آواز ایران فراتر از مرزهای کشور به تجلی رسانید.

شجریان هنرمندی آزاد اندیش و انسانی معنوی بود که هیچ گاه هنر خود را فدای نام و نان نکرد و عزت نفس منحصر به فرد او به هنرش اعتبار بخشید.

اینجانب درگذشت خسرو جاویدان آواز ایران را به خانواده این هنرمند و انسان بزرگ، جامعه هنر و آحاد ملت ایران و دوست داران وی تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزد منان برای وی طلب مغفرت می نمایم.


احمد رمضانپور نرگسی

واگویه،  با پیشنهاد رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت و حکم محمد رضا فرمند رییس هیئت اسکواش استان گیلان محمد رسول محمدپور به عنوان سرپرست هیئت اسکواش رشت منصوب گردید.

واگویه، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت نشست صمیمی ریاست شورای شهر با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان برگزار گردید.

در این نشست رییس شورای اسلامی شهر با تاکید بر اهمیت و جایگاه رسانه ها در فضای مدیریت شهری عنوان کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که امروزه رسانه به عنوان یک اهرم تاثیرگذار می تواند در فضای مدیریتی نقشی محوری داشته باشد چرا که در دنیای ارتباطات امروز، رسانه پلی میان مسئولین و شهروندان محسوب می گردد.

دکتر احمد رمضانپور ادامه داد: با توجه به این مطلب که استان گیلان یکی از قطب های رسانه ای در سطح کشور از لحاظ کمیت و تعدد فعالیت رسانه های مکتوب و مجازی محسوب می گردد فعالیت تشکیلاتی در این حوزه در قالب خانه مطبوعات امری مورد نیاز محسوب می گردد چرا که در این قالب نقاط قوت و ضعف به خوبی بروز کرده و شرایط موجود قابلیت اصلاح خواهد داشت.

وی افزود: جامعه رسانه گیلان مظلوم واقع شده است و احقاق حقوق فعالین عرصه رسانه کهجزو شریف ترین اقشار محسوب می گردد رسالت خانه مطبوعات و وظیفه محوری این تشکیلات می باشد و بدنه دولت در استان موظف به حمایت از این نهاد صنفی می باشد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه ابراز داشت: با توجه به این مطلب که نسل های سوم و چهارم انقلاب نیز بیش از گذشته گان تمایل به حضور و فعالیت در عرصه رسانه دارند و این وظیفه خانه مطبوعات را سنگین تر از گذشته خواهد کرد و مدیران خانه مطبوعات باید با دیدگاهی وسیع و سیاست گذاری بلند مدت به بحث آموزش این جامعه به تخصصی ترین شکل ممکن و با تحصیل علم روز در این حوزه بپردازند و با خود پالایشی در راستای حفظ کیان این قشر گام بردارند چرا که حفظ اعتماد مردمی بالاترین سرمایه جامعه رسانه ای می باشد و کسب این مهم مستلزم ارائه صداقت و حقیقت به مخاطب می باشد.

رییس خانه مطبوعات استان گیلان نیز با بیان این امر که تشکیلات گیلان دارای یک خانواده و جامعه هدف هزار نفری می باشد و امروز ۳۰۰ نفر عضو رسمی دارد افزود: خانه مطبوعات در حال حاضر زیر نظر معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ طبق اساسنامه ابلاغی در حال عضوگیری می باشد و کلیه فعالیت های این بخش از طریق سامانه انجام می شود.
کریم خرسندی ادامه داد: کیفی سازی جامعه رسانه ای اولویت و هدف خانه مطبوعات می باشد و پالایش جامعه رسانه ای یکی از گزینه های مدنظر ما در این حوزه می باشد و اقدامات خوبی در این زمینه انجام گردیده است.
وی افزود: خوشبختانه و با تلاش خانه‌ مطبوعات سواد رسانه ای در گیلان در سطح قابل قبولی نسبت به وضعیت کشور می باشد و سعی گردیده رشد سرانه رسانه ای به صورت موازی با آموزش های مدنظر ارتقا یابد.
رییس خانه مطبوعات گیلان ابراز داشت: قریب به ۴۰۰ رسانه مجازی و مکتوب امروز در استان در حال فعالیت می باشد و ساماندهی این تعداد رسانه نیازمند حمایت های دولتی می باشد که متاسفانه به دلایل متعدد حداقل حمایت از خانه مطبوعات در استان صورت نمی گیرد که این امر باعث ایجاد خلل در پیگیری سیاست های بلند مدت از سوی هیئت مدیره خانه مطبوعات گشته است.
امروز عمده مشکلات خانه مطبوعات را می توان دیون مالیاتی خانه مطبوعات و ترمیم بازسازی دفتر فرسوده این تشکیلاتدر مرکز استان می باشد که انتظار میرود شورای اسلامی شهر در این موارد به یاری این تشکیلات صنفی برسد.

واگویه، دکتر احمدرمضانپورنرگسی که در نشست شهردار رشت با جمعی از پیشکسوتان مطبوعات استان حضور داشت ضمن تبریک روزخبرنگار البته با چند روز تاخیر اظهارداشت : علیرغم مشغله ی زیاد و جلسات متعددی که امروز داشتم ؛ بسیار خوشحالم که در جمع فرهیختگان اهل قلم و رسانه حضور دارم چون شما سرمایه های اجتماعی کشور ، استان و شهرمان محسوب می شوید و ارزش این را داشتید که از جلسات دیگرم برای حضور دربین شما بگذرم.

 وی با بیان این مطلب که هنر مدیریت شهری باید این باشد که از ظرفیت و توانمندی ها و یافته های علمی شما جهت توسعه و آبادانی شهر بهره ببرد تصریح کرد : 

از شما می خواهم کنسرسیومی تشکیل دهید تا تجارب ارزشمند خود را در اختیار جوانترها قرار دهید و به آن ها یادآوری کنید که رسانه جایی برای دلالی ، باج گیری و تخریب نیست ضمن این که هر مسئولی همیشه باید از نقدهای منصفانه استقبال کند.

 رئیس شورای شهر رشت در پایان با بیان این مطلب که مطبوعات پل میان مردم با دولت و حاکمیت هستند از اهالی رسانه حاضر در جلسه خواست تا با ارائه راهکارهای ارزشمندشان به مسئولین و مدیران آنان را در داشتن شهر و کشوری آباد و شایسته ی ایران و ایرانی یاری رسانند.

رییس شورای اسلامی شهر رشت در پیامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و خبرنگاران تبریک گفت.

واگویه، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، «احمد رمضانپور نرگسی» در این پیام، خبرنگاری را جهاد برای صیانت از حقیقت دانسته و اضافه کرده است؛

ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه به منظور نیل به رشد و تعالی در راستای تحقق اهداف کلان کشور و تحقق مردم سالاری در جامعه از ضروریات غیر قابل انکارِ مدنیت و مسؤولیت اجتماعی است و در این مسیر، همت آنان که با درایت و جسارت، به قصد اعتلای میهن و حفظ استقلال و آزادی کشور، قلم در دست می گیرند شایسته قدردانی و سپاسگزاری است.

رییس شورای شهر رشت در بخش دیگری از این پیام آورده است:

از سویی دیگر، نام نهادن سالروز شهادت «شهید محمود صارمی» به عنوان روز خبرنگار، خود گواهی آشکاراست بر این حقیقت که راویان بی منت حقیقت، با مجاهدت بی دریغ در حفظ حرمت قلم و حراست بی وقفه از امید و اعتماد مردم، از چه جایگاه سترگ و ارزشمندی در این میان برخوردارند.

بدینوسیله ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار، همراهی ارزشمندتان در انعکاس عملکردها و نیز تنویر افکار عمومی بر خدمات " این نهاد برخواسته از آراء مردم " را ارج نهاده و امیدوارم با استعانت از خداوند متعال و در سایه توجهات حضرت ولیعصر(عج)، در تحقق اهداف عالیه نظام مقدس اسلامی و استقرار سازوکار شفاف سازی و جلب اعتماد عمومی موفق و پایدار باشید . صراحت کلامتان پردوام و صداقت قلمتان مستدام.

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور در نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به کاستی‌های عدیده در حوزه سلامت گیلان، بر مساعدت ویژه دولت به جهت رفع کمبودهای عرصه بهداشت و درمان استان تأکید کرد.

واگویه،  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( وب دا)، عصر امروز چهارشنبه؛ نشست هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، دکتر زارع، استاندار گیلان، دکتر سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین اعضای هیأت امنا در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

باید به حوزه سلامت گیلان کمک شود
دکتر محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در این نشست وضعیت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان را بسیار نگران‌کننده توصیف کرد و اظهار داشت: پیش از این، به نظر می رسید طرح مشکلات و چالش‌های حوزه سلامت گیلان از سوی مسوولان دانشگاه، بزرگ‌نمایی بیش نیست، اما پس از بررسی و بازدیدهای میدانی مشخص شد که زیرساخت‌های حوزه سلامت گیلان معیوب است و باید به آن کمک شود.
عضو هیئت‌امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اختیارات قانونی سران اقتصادی و همچنین ظرفیت قانون بودجه برای تأمین منابع کافی به جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت گیلان اشاره کرد و افزود: ممکن است با منابع عمومی و بودجه کشور بتوانیم بخشی از کمبودهای حوزه سلامت گیلان را جبران کنیم اما با وضعیت اقتصادی فعلی، رفع مشکلات اساسی و زیر ساختی حوزه سلامت به‌ طور کامل غیرممکن است، ولی با استفاده به موقع از ظرفیت‌هایی که قانون بودجه فراهم کرده امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه استان‌ گیلان از استان های اول درگیر شیوع بحران کرونا در کشور، بود، اما در مهار این بیماری، موفق عمل کرده، گفت: هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان علاوه بر تقدیر از خانواده های جان‌باختگان عرصه سلامت، باید شرایطی را فراهم آورد تا از کادر بهداشت و درمان و همه کسانیکه در این بحران، در فعالیت بودند، تقدیر کند.

استمرار تخصیص اعتبارات ملی ارائه خدمات به مردم را ارزشمندتر می‌کند

دکتر ارسلان زارع، استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به مساعدت‌های ویژه رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه به حوزه سلامت گیلان، اظهار کرد: مبالغ قابل توجهی به حوزه سلامت گیلان طی شش ماه اخیر تخصیص یافته و بخشی از کمبودها را رفع کرده است.
وی با اشاره به جزئیات اعتبارات صرف شده، افزود: بخش اعظم اعتبارات تخصیص داده‌شده سازمان برنامه‌وبودجه، صرف تکمیل پروژه‌های درمانی ازجمله اورژانس انزلی، فومن و خرید تجهیزات پزشکی نظیر CT اسکن‌ها، اکسیژن سازها، پرداخت معوقات پرسنل و پزشکان و سایر تجهیزات ضروری پزشکی و سرمایه‌ای شده است.
نماینده عالی دولت در استان گیلان، با ابراز امیدواری از استمرار مساعدت‌های دولت در حوزه سلامت، گفت: استمرار تخصیص اعتبارات ملی به گیلان ازجمله برای تکمیل طرح‌های عمرانی حوزه سلامت می‌تواند روند ارائه خدمات به مردم را تسریع کند.
دکتر زارع تکمیل بیمارستان 400 تخت خوابی سایت لاکان را از خواسته‌های دیرینه مردم گیلان دانست و افزود: تکمیل این بیمارستان در سایت لاکان از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که مردم گیلان منتظر افتتاح و بهره‌برداری آن هستند.
وی همچنین به پروژه‌های قابل‌افتتاح در دهه فجر و هفته دولت اشاره کرد و افزود: این پروژه‌ها برای تکمیل، نیازمند 110 میلیارد تومان اعتبار هستند.
استاندار گیلان با اشاره به وضعیت پرستاران داوطلب در کرونا نیز گفت: این پرستاران در ایام کرونا، خالصانه جان‌فشانی کرده‌اند و تعیین تکلیف آن‌ها مورد انتظار است.
نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بر تأمین منابع کافی برای تکمیل پروژه‌های سلامت از منابع تهاتر اراضی و املاک مازاد دولتی اشاره کرد و گفت: برخی از پروژه‌ها نظیر بیمارستان 400 تخت خوابی سایت لاکان با منابع کنونی به اتمام نخواهند رسید و پیشنهاد می‌شود از ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیاء و یا بنیاد مستضعفان برای تکمیل آن‌ها استفاده شود.

تکمیل پروژه‌های حوزه سلامت گیلان نیازمند اعتباری بالغ‌بر 2000 میلیارد تومانی است

در ابتدای نشست هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گزارشی از وضعیت کلی حوزه سلامت گیلان به لحاظ عقب‌ماندگی‌های عدیده در زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و فرهنگی دانشجویی ارائه داد.
دکتر سالاری همچنین به تشریح گزارشی در خصوص اقدامات انجام‌شده در جهت ارتقای کمی و کیفی حوزه سلامت پرداخت و در ادامه انتظارات و اقدامات مورد نیاز در آینده برای توسعه حوزه سلامت دانشگاه را نیز تشریح کرد.
دکتر ارسلان سالاری با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان گیلان اظهار کرد: استان گیلان، هشت مرکز آموزشی درمانی در رشت، ۹۶۳ خانه بهداشت، ۹۹ مرکز بهداشتی درمانی شهری، ۲۸۸ پزشک خانواده فعال و ۱۶۶۱ بهورز فعال دارد.
وی با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای ۷ دانشکده، ۲۹ مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده، ۵ شرکت دانش‌بنیان، چهار مرکز رشد و یک آزمایشگاه جامع تحقیقات است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۱۶.۵ درصد دانشجویان این دانشگاه تحصیلات تکمیلی دارند، افزود: آخرین رتبه پژوهشی و آموزشی این دانشگاه در ردیف پانزدهم کشور است.
دکتر سالاری با بیان اینکه استان گیلان تنها دارای ۷ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی است، خاطرنشان کرد: این کلینیک‌ها شامل کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بعثت، کلینیک تخصصی دندانپزشکی، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شفا، حشمت، پور سینا و رازی است.
وی با بیان اینکه ۴۴۲ عضو هیئت‌علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیت می‌کنند، افزود: این اعضا شامل ۳۱ استاد، ۱۱۹ دانشیار، ۲۵۶ استادیار و ۳۵ مربی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۷۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیت می‌کنند، افزود: ۲۳ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۴ رشته در مقطع ارشد، ۲۲ رشته مقطع دستیاری، سه رشته مقطع فوق تخصص و فلوشیپ، دو رشته phd و ۹ رشته دکترای حرفه‌ای ازجمله رشته‌های فعال در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.
دکتر سالاری به ضعف‌ها و چالش‌های حوزه سلامت گیلان اشاره کرد و گفت: قدمت بالای ۵۰ سال بیمارستان‌های استان، پراکندگی دانشکده‌ها در سطح شهر رشت و عدم اجرای طرح تحول نظام سلامت از بزرگ‌ترین ضعف و چالش‌های حوزه سلامت گیلان در بخش عمرانی است.
وی همچنین به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: پیگیری به جهت حل مشکلات حوزه سلامت در استان و کمک چند مرحله رئیس سازمان برنامه بودجه، پیگیری جهت بهبود زیرساخت‌های درمانی و تجهیزات پزشکی تشخیصی و تسریع درروند اجرای پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت و همچنین پیگیری ساخت و تکمیل پروژه‌های سایت لاکان از مهم‌ترین اقدامات دانشگاه در سطح کلان بوده است.
دکتر سالاری به اعتبارات لازم جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دانشگاه برای تکمیل پروژه‌های حوزه بهداشت، درمان، آموزش، فرهنگی دانشجویی، اورژانس و پژوهشی نیازمند ۲۰.۶۷۹.۰۰۰ میلیون ریال ( بالغ‌بر 2000میلیارد تومان) اعتبار است.
وی با اشاره به پروژه‌های قابل‌افتتاح در هفته دولت گفت: بیمارستان جایگزین ۲۳۱ تختخوابی تالش، ۱۳۷ خوابی لنگرود، فاز دوم بیمارستان ۱۷ شهریور، کلینیک‌های ویژه رشت، آستارا و رودسر، مرکز جامع آزمون مجتمع پردیس لاکان، مرکز جامع سلامت رشتیان، توسعه بیمارستان حشمت و سالن اورژانس تحت نظر سایت لاکان قابلیت افتتاح در هفته دولت رادارند اما برای تکمیل نیازمند ۷۳۵.۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هستند.
وی همچنین از افتتاح ۱۰ پروژه در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: کلینیک ویژه شهرستان‌های آستانه، لاهیجان، لنگرود، صومعه‌سرا، فومن و رودبار، بهسازی اورژانس بیمارستان شهید بهشتی انزلی، بلوک زایمان بیمارستان ماسال و منازل متخصصین شهرستان تالش و ماسال از مهم‌ترین پروژه‌های قابل‌افتتاح در دهه مبارکه فجر است که برای تکمیل نیازمند ۳۸۱.۵۰۰ میلیون ریالی می باشند.
دکتر سالاری همچنین خرید خوابگاه‌های دانشجویی با توجه به وضعیت نامناسب خوابگاه‌ها، جذب حداقل ۲ هزار و ۷۲۲ نفر نیروی انسانی، تکمیل پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت، تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور، انزلی و لنگرود، تکمیل و ساخت دانشکده‌ها و سایت لاکان، راه‌اندازی طرح تحول شهری، ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی پور سینا و خرید تجهیزات پزشکی از هیئت‌امنای صرفه‌جویی ارزی را از رئیس سازمان برنامه بودجه کشور و معاون رئیس‌جمهور خواستار شد.

واگویه، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت دوشنبه ۶ مرداد دویست و هجدهمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت به صورت مشترک با کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی این شورا با دستور:
-بحث و بررسی در خصوص پروژه تعریض مسیر بازگشت محور پیربازار به رشت
-بحث و بررسی در خصوص تکمیل پروژه آبنمای موزیکال بوستان ملت
در صحن شورای شهر برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به اهمیت طرح تعریض مسیر پیربازار تاکید کرد بر هیچکس پوشیده نیست محدودیت منابع مالی در شهرداری رشت علت اصلی تاخیر تکمیل پروژه های عمرانی در سالهای اخیر می باشد.

دکتر رمضانپور افزود: متاسفانه شورای پنجم از ابتدای شروع بکار خود با بدهی هنگفت شهرداری دست به گریبان بوده و همواره در حوزه مالی جهت تحقق بودجه و پرداخت دیون شهرداری دارای چالش بوده است لیکن این توجیهی جهت عدم انجام برنامه های مد نظر و ایجاد شرایط مناسب برای شهروندان نمی باشد.

وی ادامه داد: مدیریت در سطح کلان باید به هر نحو ممکن حتی بدون در اختیار داشتن منابع مالی با پیگیری و اجرای راهکارهایی همچون مدیریت بدون پول با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و یا تبدیل منابع بالقوه به منابع بالفعل که از آن جمله می توان به اجرای طرح ممیزی املاک اشاره کرد بودجه مورد نیاز خود را تامین کند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از عدم حمایت از پیمانکاران و پرداخت دیون این قشر ادامه داد: امروزه در کشورهای توسعه یافته با تعریف یک مکانیزم اجرایی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی کلیه طرح های عمرانی اجرا شده و دولت تنها وظیفه نظارت بر کیفیت ها را برعهده دارد لیکن هنوز در کشور ما در حوزه حمایت از بخش خصوصی سازوکار مورد قبولی ارائه نگردیده است.

دکتر رمضانپور ادامه داد: به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که پیمانکاران خوشنامی که به تعهدات خود عمل کرده و به آبادانی شهر و انجام پروژه های عمرانی می پردازند مطالبات بحق خود را دریافت نکرده و با توجه به تورم روز افزون متضرر گردند چرا که این بخش باعث رونق اقتصاد و ارتقا سطح کیفی زیست شهری هستند و شهرداری موظف است تعهدات خود را نسبت به ایشان در اولویت قرار دهد.

وی با تاکید بر لزوم تکمیل طرح های عمرانی نیمه کاره با اشاره با تعریض محور پیربازار به رشت اظهار داشت: خط قرمز منتخبین مردم در شورای شهر حفظ جان شهروندان و ایمنی حداکثری رشتوندان در سطح شهر می باشد و یکی از مولفه های نیل به این هدف ایجاد مسیرهای امن تردد است.
محور پیربازار بواسطه تراکم ترافیک و مختصات هندسی خاص خود از نقاط حادثه خیز محسوب می گردد و هرچه زودتر باید به استانداردهای مورد نظر برسد و مدیران مربوط به این پروژه باید در اسرع وقت موانع تکمیل این طرح را از میان بردارند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به اتمام طرح آبنمای بوستان ملت عدم برآوردهای اولیه مناسب در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، مالی و ترافیکی را عامل اصلی تاخیر در اجرای این طرح دانست و افزود: متاسفانه با توجه به حساسیت های موجود برای انجام یک طرح با این ابعاد دربرگیری باید ابتدا با رایزنی با مدیران و متولیان شهر از جمله فرمانداری، شورای تامین، کمیسیون ترافیک و سپاه پاسداران پیوست فرهنگی و اجتماعی جامعی تدوین می گردید و همه جوانب امر بررسی میشد و با یک برآورد هزینه دقیق اقدام به شروع و اجرای این طرح میشد که امروز شاهد تبعات فعلی و تاخیر در اتمام پروژه مذکور نبودیم.

دکتر رمضانپور با بیان این موضوع که هزینه های شهرداری رشت مستقیما جزو بیت المال محسوب می گردد افزود: همه ما در برابر مردم پاسخگو هستیم و هیچکس اجازه اتلاف بیت المال را ندارد و تاخیر در اتمام این قبیل طرح ها مصداق از بین بردن بیت المال است که باید به جد از آن پرهیز کرد.

در انتهای جلسه مقرر گردید تکمیل طرح آبنمای بوستان ملت در اختیار معاونت حمل و نقل شهرداری رشت قرار گیرد و فراخوان سرمایه گذار بخش خصوصی جهت احداث و تخصیص پارکینگ عمومی برای این طرح دد مکانی مناسب انجام گردد.

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان