K2 Listing

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: روابط عمومی ها بازوان پُر توان سازمان ها و دستگاه ها در راستای معرفی ماموریت و انعکاس عملکرد آنان به مردم هستند.

واگویه، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در بازدید سرزده از واحد روابط عمومی شورای رشت ضمن تقدیر از تلاش های این مجموعه در راستای نشر اخبار و اقدامات مجموعه شورا اظهار کرد: روابط عمومی باید در کنار نشر اخبار و عملکرد هر مجموعه ای، نسبت به شناخت مشکلات و انتقال آن به مدیران با هدف برطرف کردن مشکلات تلاش کنند.

محمد حسین واثق کارگرنیا با تاکید به حضور میدانی روابط عمومی ها در مباحث مختلف افزود: ایجاد تعامل توسط روابط عمومی هر سازمان با دیگر سازمانها نیز نقش موثری در تسریع بخشیدن به برخی از امور دارد و انتظار داریم روابط عمومی شورا در کنار انعکاس اخبار و رویدادهای مجموعه نسبت به ایجاد تعامل سازنده با دیگر روابط عمومی ها نیز توجه داشته باشد و از تمامی ظرفیت ها به منظور برطرف کردن معایب درون و برون سازمانی استفاده کند.

وی در خاتمه برای مرتضی شعبانی مدیر جدید روابط عمومی شورای شهر رشت و مجموعه روابط عمومی شورا در راستای انجام امورات محوله آرزوی موفقیت کرد.

مرتضی شعبانی مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت نیز با قدردانی از حمایت های رئیس شورا در راستای پیشبرد اهداف مجموعه روابط عمومی شورا اظهار کرد: مجموعه روابط عمومی شورا در تلاش است تا با ارائه خدمات صادقانه و شفاف ، ضمن معرفی عملکرد شورای رشت ، به عنوان چشمان بینای یک مجموعه نسبت به شناخت مشکلات و انتقال آن به شورانشینان عملکرد قابل قبولی ارائه کند.

هفته دفاع مقدس، یادآور هشت سال ایستادگی در برابر دشمن بعثی است که تمام عزم خود را برای نابودی ایران اسلامی و به مستعمره گرفتن این کشور به کار گرفته بودند.

واگویه،  هشت سال مقاومت با دستانی خالی اما با عزم و غیرت و اراده ای مثال زدنی در برابر دشمن کاملا مسلح و مجهز آزمونی بود که رزمندگان غیور ایران اسلامی با افتخار وسربلند از آن بیرون آمدند.

طی هشت سال جنگ تحمیلی و در شرایطی که بسیاری از کشورهای مستکبر در حمایت از رژیم بعث عراق ، قدعلم کرده بودند ، با تکیه بر قدرت الهی و ایثار و غیرت رزمندگان جان بر کف توانست ضمن بیرون راندن دشمن از مرزهای ایران اسلامی ، تمامیت ارضی این کشور را حفظ کرده و استقلال آن را به رُخ جهان بکشاند.


چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس را در شرایطی گرامی می داریم که به حوال الهی و در سایه رهبریهای داهیانه رهبر عزیزمان و رشادت و غیرت سربازان ایران اسلامی ، کشور عزیزمان در اوج اقتدار و عزت به سر میبرد و هیچ کدام از دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی جرات کوچکترین جسارتی را نسبت به این آب و خاک ندارند و این عزت را مرهون فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.

ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی بالاخص شهدای هشت سال جنگ تحمیلی ، سوگند یاد می کنیم در دفاع از ولایت فقیه و آرمان های مقدس انقلاب اسلامی ایران همواره در صحنه بوده و پاسدار ارزش های ناب انقلاب اسلامی ایران باشیم و یقینا با انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده کشور ، همواره کشور عزیزمان از تمامی آسیب ها مصون خواهد ماند.


محمد حسین واثق کارگرنیا
رئیس شورای اسلامی شهر رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از آمادگی شورا و شهرداری رشت به منظور چاپ زندگینامه و وصیت نامه شهدای گرانقدر رشت خبر داد.

واگویه،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با اشاره اینکه در آستانه ورود به چهل و یکمین سالگرد آغاز هفته دفاع مقدس هستیم اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی بالاخص هشت هزار شهید دفاع مقدس گیلان را گرامی مي داریم و ایثارگری های شهدای گرانقدر با هیچ کلامی قابل تفسیر و تکریم نیست و امیدوارم با صحیح عمل کردن به وظایف خودمان بکوشیم تا دِین خودمان را ادا کنیم.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه در روزهای جنگ بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود نداشت افزود: شهدای گرانقدر بدون چشمداشت و برای رضای خدا و دفاع از آرمان های اسلام و انقلاب جان خود را نثار کردند.

وی با تاکید بر اینکه کار شاخصی برای خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران انجام نداده ایم گفت: وضعیت جسمی برخی از جانبازان به گونه ای است که اگر به شهادت می رسیدند از این همه رنج در امان بودند و ان شاالله همواره شهدا را در تمامی اقدامات ناظر بر اعمال و رفتار خودمان بدانیم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از فرمانده سپاه گیلان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان پیرامون احداث باغ موزه دفاع مقدس تصریح کرد: این باغ موزه با تلاش های شبانه روزی مجموعه سپاه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در حال اجرا است و شهرداری رشت نیز در این مسیر همراه و همگام متولیان این باغ موزه است.

کارگرنیا با اشاره به اینکه در شهر رشت باید رنگ و بوی شهدایی را افزایش دهیم بیان کرد: سازمان سیما و منظر شهرداری رشت باید اِلمان های مزین به تصاویر مبارک شهدا را بیشتر در شهر اجرایی کند.

وی با بیان اینکه نسل جدید باید با فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر آشنا شود تصریح کرد: باید با گسترش فرهنگ ایثار و شهادت این مهم را به نسل های آینده انتقال دهیم و شورا و شهرداری رشت آمادگی اش را به منظور چاپ زندگینامه ها و وصیت نامه های شهدای گرانقدر اعلام می کند.

واگویه،  گزارش تصویری ملاقات مردمی حاج محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت با جمعی از شهروندان فهیم رشت در ساختمان شورا به منظور بررسی و رفع مشکلات آنان در روز دوشنبه مورخ ۲۹ / ۶ / ۱۴۰۰

 

محمد محبتی ریاست سازمان حمل و نقل بارو مسافر شهرداری رشت خبرداد : ناوگان تاکسیرانی شهررشت به دستگاه پرداخت الکترونیک سیار مجهز می شود.

واگویه،  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر شهرداری رشت صبح امروز مورخ 28 شهریور ماه سالجاری با حضور محمد حسین واثق کارگرنیا ریاست شورای اسلامی شهر رشت ، مسعود عباس نژاد ریاست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای سلامی شهر ، مجید عزیزی و رضا عاشری از اعضای شورای اسلامی شهر و سید حسین رضویان رئیس و نمایده شورا در کمیته انضباطی سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر ، محمد خیابانی معاونت حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری، محمد محبتی ریاست سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر شهرداری و معاونین و مدیران این سازمان ، در محل سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر شهرداری رشت، از تجهیز ناوگان تاکسیرانی شهر رشت به دستگاه پرداخت الکترونیک سیار، رونمایی شد .

در ابتدای این مراسم محمد محبتی ریاست سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر شهرداری رشت ضمن خوش آمدگویی به اعضای شورای اسلامی شهر رشت و همچنین رانندگان زحمتکش ناوگان تاکسیرانی شهر رشت گفت: مجموعه سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر شهرداری رشت تمامی تلاش خود را بکار گرفته است تا خدمات مطلوبی را به شهروندان ارائه نماید و تجهیز ناوگان تاکسیرانی شهر رشت به دستگاه کارتخوان نیز از اقدامات در همین خصوص می باشد.

محبتی ادامه داد : اجرای این طرح گام نخست در راستای اجرای هوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی شهر و شبکه حمل و نقل شهری شهر رشت است که در آینده نزدیک به مرحله اجرا در خواهد آمد.

محمد حسین واثق کارگرنیا ریاست شورای اسلامی شهر رشت ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه مدیریت و پرسنل سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر شهرداری و رانندگان محترم ناوگان حمل و نقل تاکسیرانی در حوزه خدمت رسانی به شهروندان و خصوصا در ایام شیوع بیماری کرونا که همواره در خط مقدم مدیریت شهری به شهروندان عزیز خدمت می نمایند اظهار داشت: تجهیز ناوگان تاکسیرانی شهر رشت به دستگاه پرداخت الکترونیک سیار خدمتی است برای ارائه خدمات رفاهی بیشتر به شهروندان و کاهش استفاده از پول نقد خصوصا در این ایام بیماری کرونا که این اقدام به کاهش انتقال این ویروس کمک بسزایی خواهد نمود.

وی با بیان اینکه استفاده از این دستگاه به رانندگان عزیز در رفع برخی از مشکلات موجود مانند تبادل وجه نقد بین رانندگان و مسافران کمک می نماید افزود: در گام بعدی نیز می بایست هوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی نیز به منظور خدمات مطلوب به شهروندان عزیز انجام شود .

مسعود عباس نژاد ریاست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت نیز در جمع رانندگان ناوگان تاکسیرانی بیان داشت : مجموعه همه همکاران ما در شورای اسلامی شهر رشت و کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی و همچنین سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر شهرداری رشت همگی از شهروندان این شهر هستیم که به مشکلات رانندگان ناوگان تاکسیرانی آگاهی داریم و تمامی تلاش خود را خواهیم نمود که در چهارچوب شرح وظایف خود در راه حل مشکلات و موانع گام برداریم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت: دستگاه پرداخت الکترونیک موجب کاهش مبادلات پول نقد می شود/ از مشکلات رانندگان تاکسی آگاه هستیم

واگویه، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در مراسم رونمایی از پروژه تجهیز ناوگان تاکسیرانی رشت به دستگاه پرداخت الکترونیک سیار pos اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا شاهد بروز مشکلات فراوانی هستیم و یکی از این مخاطرات مبادلات انجام شده به وسیله پول نقد و انتقال ویروس کرونا از این طریق است.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه در تلاشیم تا راه های انتقال ویروس کرونا را کاهش دهیم افزود: با تجهیز ناوگان تاکسیرانی رشت به دستگاه پرداخت الکترونیک سیار pos رد و بدل کردن پول نقد به نحوی از این چرخه حذف می شود و البته نسبت به دیگر شهرها در این باره عقب هستیم.

وی با تاکید به اینکه اجرای پروژه تجهیز ناوگان تاکسیرانی شهر رشت به دستگاه پرداخت الکترونیک سیار ، مزیت های دیگری نیز به همراه دارد تصریح کرد: در زمانی که هزینه بهای خدمات تاکسی ، افزایش درصدی پیدا می کند شاهد بروز درگیری هایی پیرامون میزان هزینه و یا پول خُرد هستیم و با اجرای این پروژه این بخش از مشکلات نیز برطرف می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه ناوگان تاکسیرانی رشت باید به سمت هوشمند سازی حرکت کند بیان کرد: از سال ۹۴ این طرح مطرح شد و قراربود با صدور کارت های شهروندی این مهم اجرایی شود اما بنا به دلایلی به تعویق افتاد و امیدواریم با اجرای پروژه تجهیز ناوگان تاکسی رانی در رشت ، شاهد گام های موثرتری در این حوزه باشیم.

کارگرنیا با بیان اینکه رانندگان تاکسی در رشت باید تحت حمایت قرار بگیرند گفت: نسبت به مشکلات رانندگان تاکسی مطلع هستیم و در تلاشیم تا با تمهیدات اندیشیده شده اقدامات خوبی در این باره برداریم و از رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا انتظار می رود در جلسات مرتبط هفتگی این کمیسیون از یک نماینده از سوی رانندگان تاکسی به منظورحضور در جلسات و بیان مشکلات دعوت به عمل آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: سازمان آب و فاضلاب استان گیلان پیرامون هزینه کردهای انجام شده از محل تبصره ماده سه شفاف سازی کند.

واگویه،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در دیدار با مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان رشت اظهار کرد: در دوران فعالیت شورای پنجم رشت ، با موافقت شورا، اجرای تبصره ماده سه به منظور اِعمال یکسری از هزینه ها بر روی قبوض آب بهای شهروندان با هدف تسریع و تامین اعتبار پروژه های آب و فاضلاب رشت در دستور کار قرار گرفت.


محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه شورای ششم رشت پیگیر اقدامات انجام شده از درآمدهای کسب شده از محل تبصره سه توسط آب و فاضلاب است افزود: از سازمان آب و فاضلاب انتظار داریم درآمدهای کسب شده و متعاقب آن هزینه های انجام شده از محل تبصره سه را پیرامون اجرای پروژه های آب و فاضلاب در سطح رشت شفاف سازی کند.


وی با تاکید به اینکه قرار بود تمامی درآمدهای کسب شده از این محل فقط برای اجرای پروژه های آب و فاضلاب در رشت هزینه شود گفت: متاسفانه بسیاری از محلات رشت از جمله معلولین، آب آسیاب قدیم و غیره همچنان با مشکل فاضلاب مواجه هستند و در برخی از محلات شهر رشت شاهد دفع غیر اصولی فاضلاب هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه دفع غیر بهداشتی فاضلاب در محلات رشت، مشکلات و مخاطرات زیست محیطی فراوانی به همراه دارد بیان کرد: انتظار داریم اداره آب و فاضلاب شهرستان رشت با درآمدهای کسب شده از محل تبصره سه ، به پروژه های آب و فاضلاب رشت سرعت ببخشد.

کارگرنیا با ابراز نگرانی بابت ورود برخی از فاضلاب ها به تالاب عینک رشت افزود: با شرایط فعلی نگرانیم که تالاب عینک رشت نیز به سرنوشت رودخانه های این شهر دچار شود و در تلاشیم تا با اجرایی شدن پروژه های آب و فاضلاب ، این مشکل برطرف شود

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: بقعه متبرکه حضرت فاطمه اخری سلام الله علیها در رشت روز به روز بیشتر مظلوم واقع می شود.

واگویه،  محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با اشاره به اينكه دخل و خرج این بقعه مطهره همخوانی ندارند، اظهار کرد: بنده سالهاست که در آن محله ساکن هستم و متاسفانه این بقعه متبرکه روز به روز در غربت بیشتری قرار می گيرد.

وی بیان اینکه نگاه حمایتی دولتی تا پیش از این نسبت به این بقعه مبارکه دیده نشد گفت: متاسفانه تا پیش از این نگاه حمایتی دولتی نیز نسبت به این بقعه وجود نداشت و تامین برخی از هزینه های مربوطه نیز نیازمند همراهی بیشتر مسوولان و خيرين است و باید در این باره با جدیت ورود کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در گذشته کارگروهي پیرامون رسیدگی به وضعیت بقعه خواهر امام (س) تشکیل شده بود، تصریح کرد: در آن کارگروه افرادی از جمله استاندار و معاونين ايشون، شهردار و دو تن از اعضاي شورا و تعدادي از مديران ذيوبط استاني حضور داشتند و طرح های خوبی نیز در آن مطرح و امورات اجرایی بصورت هفتگي و منظم پيگيري می شد.

کارگرنیا با بیان اینکه بسیاری از مغازه ها توسط شهرداری رشت در این مسیر توسط شهرداری رشت تملک شده اند بیان کرد: قرار بود، مغازهاي دور حرم كه در مالكيت اوقاف مي باشد، در اختيار شهرداري و به صاحبان سرقفلي نيز مغازه هاي جايگزين از سوي شهرداري داده شود.كه متاسفانه به جهت عدم همكاري و همچنين جلوگيري از ادامه كار شهرداري در احداث یک سرویس بهداشتی زیر زمینی در محوطه حرم و در دوران فعالیت شورای چهارم، به جهت ميراثي بودن، منجر به قطع كار و در نهايت تعطيل شدن روند توسعه حرم شد.

وی با تاکید به ادامه این روند فاصله مردم و بقعه متبرکه را بیشتر می کند افزود: شهر رشت بعنوان يك قطب گردشگري در كشور و در جهان بعنوان شهر خلاق خوراك ثبت شده است و پتانسيلهاي لازم را دارد و با توجه به وجود بقعه متركه خانم فاطمه اخري بايد شهر را به قطب گردشگري مذهبي تبديل كنيم.

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان