K2 Listing

دهنادی مقدم درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در گیلان گفت: خوشبختانه تعداد بیماران کرونایی روند کاهشی داشته و از ۱۰۷۵ بیمار کرونایی در ۲۹ فروردین به ۶۰۰ بیمار رسیده ام.

واگویه، دکتر انوش دهنادی مقدم در حاشیه مراسم معارفه رئیس بیمارستان شهید حسین‌پور لنگرود با اشاره به تجهیز بیمارستانهای گیلان به دستگاه‌های جدید اظهار کرد: در طول یکسال اخیر تجهیزاتی نظیر سی تی اسکن به بیمارستان‌های لنگرود، رودسر، آستانه، صومعه سرا، بیمارستان رازی و تالش اضافه شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در طول بحران کرونا فقط ۱۴ دستگاه اکسیژن ساز اضافه شده که تعداد این دستگاه در حال افزایش است، افزود: دستگاه‌ ام ار‌ای هم به بیمارستان‌های گیلان افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه در گذشته مطالبات پرستاران بیش از یکسال تاخیر وجود داشت، گفت: با تلاش ریاست دانشگاه و اعتبارات دولتی امروز مطالبات پرستاران بروز شده است.

دهنادی مقدم با اشاره به مراجعه بیماران حادتنفسی به مراکز ۱۶ساعته جامع سلامت اظهار کرد: پس از غربالگری بیماران یا به صورت سرپایی ویزیت شده یا اینکه بستری میشوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه اندازی بخش درمان سرپایی کوبید ۱۹ در بیمارستان‌های گیلان گفت: ۴۰۰ بیمار به صورت سرپایی طی یک ماه اخیر دارو دریافت کرده اند.

وی با اشاره به سند کشوری واکسیناسیون کرونا اظهار کرد: واکسیناسیون طبق برنامه پیش میرود و امیدواریم که با تولید واکسن داخلی شاهد افزایش سرعت واکسیناسیون باشیم.

دهنادی مقدم در بخش دیگری از اظهارات خود درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در گیلان گفت: خوشبختانه تعداد بیماران کرونایی روند کاهشی داشته و از ۱۰۷۵ بیمار کرونایی در ۲۹ فروردین به ۶۰۰ بیمار رسیده ام.

گفتنی است، آئین تکریم و معارفه رئیس بیمارستان سردار شهید حسین پور لنگرود با حضور فرماندار شهرستان لنگرود برگزار شد و در این مراسم از زحمات دکتر علی معصومی تقدیر و دکتر حمید فرج واجاری بعنوان رئیس جدید بیمارستان سردار شهید حسین پور معارفه شد.

واگویه،  دکتر انوش دهنادی مقدم طی پیامی ضمن تبریک به پرسنل مرکز آموزشی درمانی پورسینا جهت کسب موفقیت در ارزیابی اعتباربخشی ملی بیمارستان های کشور، از زحمات تک تک آنان تقدیر بعمل آورد.
 
 
تصویر

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی متن پیام بدین شرح است:

 

کسب موفقیت در چهارمین دوره ارزیابی اعتباربخشی ملی بیمارستان ها و قرار گرفتن مرکز آموزشی درمانی  پورسینا در لیست بیمارستان های درجه یک کشور، یقینٱ مرهون  تلاشهای شبانه روزی پرسنل باتوجه به سختی کار در  شرایط کووید _19  بوده که در پیشرفت و توسعه اهداف بیمارستان پورسینا دلسوزانه تلاش کرده‌اند.

لیکن این موفقیت چشمگیر آغازی  است تا با توجه بر ظرفیت های موجود و قدرت ایمان از مشکلات پیش رو عبور کرده  و در راستای امور محوله که همانا ارائه خدمت خالصانه و درمان مراجعین و شهروندان با گشاده رویی و رعایت اصول اخلاق حرفه ای بیش از گذشته کوشا باشیم تا به جایگاه عالی برای این مرکز آموزشی و درمانی در سطح کشور نائل آییم.

 

بی شک نیروی انسانی مهمترین عامل پیروزی و موفقیت در هر زمینه ای است و باید قدردان زحمات تمامی این عزیزان بود و کسب قبولی در این آزمون نباید موجب غرور شده بلکه ابتدای راه بوده و باید اخذ رتبه عالی با نمره بالا مد نظر قرار گیرد تابتوانیم رسالت دانشگاهی خود را ایفا نماییم. همواره باید درنظر داشته باشیم که رضایتمتدی مردم یکی از ارکان و ملاک تعالی است و تا رسیدن به آن درجه باید تلاش بسیار کرد.

 

شایسته است از دکتر  ارسلان سالاری ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان که با پیگیری های دلسوزانه خود و زحماتی که در راستای نوسازی و تکمیل تجهیزات این مرکز انجام دادند و همچنین تلاش های تیم مدیریت اجرایی ،کلیه سرپرستاران، پزشکان دلسوز، پرسنل بخش پشتیبانی،داروخانه،پذیرش،صندوق،

بخش مالی و بیمه گری، رادیولوژی ، (بخش خدمات و نگهبانی)و همه کسانی که در این راه  با این مرکز آموزشی درمانی همکاری کردند تقدیر نموده و از پروردگار متعال توفیقات روز افزون را برای همگان مسئلت می نمایم.

 

دکتر انوش دهنادی مقدم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان

با پیگیری‌های مستمر شهرداری، بالاخره سینما انقلاب رشت پس از ۱۳ سال تعطیلی به پردیس سینمایی تبدیل می‌شود و پروانه ساخت پردیس سینمایی آن هم صادر شد.

واگویه،  به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، سینما انقلاب رشت سال‌ها است که غیرفعال شده و تلاش‌ها برای از سرگیری مجدد فعالیت آن به جایی نرسید اما سرانجام با پیگیری‌های مستمر شهرداری، بالاخره با صدور پروانه ساخت، سینما انقلاب رشت پس از ۱۳ سال تعطیلی به پردیس سینمایی تبدیل می‌شود.

 

زمانی به شهر رشت شهر اولین‌ها گفته می‌شد، و سالن‌های فعال هنر هفتم و دوستدارانی که همواره به هنرهای نمایشی و سینما علاقمند بودند، از جمله جاذبه‌های این شهر محسوب می‌شدند به طوری‌که صف‌های طولانی برای تماشای فیلم‌ها بر روی پرده‌های بزرگ سینماهای این شهر شکل گرفته و مردم از همه جا برای تماشای فیلم به رشت می‌آمدند.

 

رشت همواره مهد پرورش و بالندگی هنرمندان فعال و مشهور در عرصه هنر هفتم بوده و از سالیان دور پرده‌های نقره‌ای آن با هیاهوی تماشاگران روشن می‌شد، اما با این وجود تنها سه سینمای فعال دارد و دو سینمای آن نیز عملا تعطیل است.

 

سینما انقلاب رشت در بهترین نقطه شهر(پیاده راه فرهنگی) واقع شده و یکی از این سینماهای تعطیل محسوب می‌شود، این سینما حدود ۱۳ سال پیش به دلیل عملکرد و محیط نامناسب، آپارات آن خاموش شد و تاکنون در انتظاری مبهم برای بازگشت به روزهای اوجش قرار داشت.

 

در سال‌های گذشته ، رایزنی‌های بسیاری برای جذب سرمایه‌گذار جهت تبدیل سینما انقلاب به پردیس سینمایی صورت گرفت تا اینکه در نهایت، ساختمان متروکه سینما به سرمایه‌گذار خصوصی( علی سرتیپی) که از فعالان بنام این حوزه است، واگذار شد.

 

اما امروز و با همت مجموعه شهرداری، شهر هنرپرور رشت شاهد اتفاقی خوش برای سینما انقلاب که تلاقی هویت شهری با فرهنگ است بود به این ترتیب که نهایتا پس از گذشت ۱۳ سال تعطیلی، پروانه ساخت پردیس سینمایی به سرمایه‌گذاران سینما انقلاب اعطا شد.

 

 

* آمادگی شهرداری رشت برای حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری فرهنگی

 

 

شهردار رشت به همین مناسبت عنوان کرد: در واپسین ساعات سال ۹۹ شاهد یک اتفاق خوب و ارزشمند فرهنگی در شهر رشت مبنی بر صدور پروانه پردیس سینمایی در سینما انقلاب سابق بودیم.

 

سید محمد احمدی با بیان اینکه این اتفاق می‌تواند برای هنرمندان و فرهنگ‌دوستان رشت رویدادی خوب و مبارک باشد اضافه کرد: من از همینجا از همه کسانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف فرهنگی شهر رشت دارند جهت همکاری دعوت به عمل می‌آورم.

 

شهردار رشت اذعان کرد: مجموعه شهرداری با تمام توان و با استفاده از همه ظرفیت‌های خود برای اعتلای فرهنگ شهر رشت تلاش و کوشش می‌کند.

 

* یکی از بهترین پردیس‌های سینمایی کشور تا دو سال آینده در رشت بنا می‌شود

 

علی سرتیپی نیز ابراز داشت: خوشبختانه پس از سال‌ها امروز توانستیم با پشتکار و لطفی که شورای شهر و به ویژه شهردار رشت داشت مجوز ساخت مجتمع سینمایی تجاری را بگیریم.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در شروع سال آینده عملیات ساخت این پروژه فرهنگی در سینما انقلاب شهر رشت را آغاز کنیم.

 

سرمایه‌گذار سینما انقلاب رشت افزود: به مردم هنردوست و خوب رشت این قول را می‌دهیم که یکی از بهترین پردیس‌های سینمایی را انشالله تا دو سال آینده در میدان شهرداری رشت بنا کنیم تا مردم بتوانند از سالن‌های خوب استفاده کنند.

 

وی در پایان از تعامل خوب مجموعه مدیریت شهری و شهردار رشت تشکر و قدردانی کرد و افزود: زمینه‌های فرهنگی زیادی در استان گیلان به ویژه شهر رشت وجود دارد و سرمایه‌‌گذاران علاقمند می‌‌توانند برای اقدامات فرهنگی و ساخت سالن‌های تئاتر و کنسرت ورود کنند.

دکتر انوش دهنادی مقدم_معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با ارسال پیامی، سالگرد شهادت مدافعان سلامت گیلان را گرامی داشت.
 

واگویه،  به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ؛متن پیام دکتر انوش دهنادی مقدم_ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شرح زیر است؛

 

بسم رب الشهدا و الصدیقین


وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

 

البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده‌اند، بلکه زنده‌اند (به حیات ابدی و) در نزد خدا متنعّم خواهند بود(سوره آل عمران آیه 169)

در یک سال اخیر شهادت مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان که از ابتدای بحران شیوع ویروس کرونا در کشور بعنوان اولین کانون های درگیر در حال ایثار و جانفشانی بودند یادآور رشادت هایی کم نظیر در دفاع از سلامت کشور است.

تقدیم اولین شهید سلامت کشور از استان گیلان مصداقی بارز و نمادی از ایثار کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که به عنوان برگی زرین در تاریخ ثبت گردیده است که بواسطه آن همگان اخلاص و جانفشانی این عزیزان را به یاد خواهند داشت.

گروه خادمین عرصه اجتماعی، پرستاران و پزشکان نقش بسزایی از ابتدای روزهای سخت بحران پاندمی این بیماری تاکنون داشته و دارند که یقینا از این رو اجر الهی و بالاترین پاداش را نزد پروردگار خواهند داشت.

عروج همکاران عزیز و گرانقدرمان، شهیدان سلامت استان گیلان که در جبهه نبرد بی امان با ویروس منحوس کرونا تا آخرین نفس ایستادگی کردند و جنگیدند، برای ما  بسیار سخت و جانکاه بوده اما یاد و خاطره  و تلاش های صادقانه و شبانه روزی این قهرمانان در کنار سایر مدافعان سلامت استان مخصوصاً در نجات جان بیماران کرونایی، همواره در یادها باقی خواهد ماند و برای ما جهت ادامه این مسیر، انگیزه ای صد چندان خواهد بود. 

اینجانب با گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت گیلان ، اولین سالگرد شهادت شهدای خدمت را به دانشگاهیان کشور علی الخصوص جامعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان وخانواده های معزز شهدای خدمت ومردم شریف استان تسلیت عرض نموده و برای یکایک شهدای خدمت علودرجات و رحمت ومغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان  محترمشان شکیبایی و اجر عظیم مسألت دارم.

 

دکتر انوش دهنادی مقدم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان

واگویه،  نشست دکتر قاسم جان بابایی_ معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با دکتر انوش دهنادی مقدم معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و جمعی از معاونین درمان سایر استانها در خصوص بررسی و اصلاح تعرفه های خدمات درمانی برگزار شد.
 
 تصویر

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان:  سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ دومین نشست مشترک  دکتر قاسم جان بابایی _معاون درمان وزارت بهداشت درمان  آموزش پزشکی با کارگروه بررسی تعرفه خدمات درمانی متشکل از مدیر کل دفتر ارزیابی فناوریهای سلامت، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت(دکتر مهدی یوسفی)، معاون درمان استان گیلان، دکتر انوش دهنادی مقدم،و معاونین درمان استانهای گلستان،اصفهان ،شیراز،همدان و بندر عباس برگزار شد

 
 

لازم به ذکر است:دکتر دهنادی مقدم_معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد در دومین نشست کارگروه واصلاح تعرفه های درمانی در خصوص تامین ۵۰دستگاهBIPAP(کمک تنفسی) برای استان گیلان تمهیداتی اندیشیده شد

 
 واگویه / به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(و بدا )؛  دکتر انوش دهنادی مقدم _معاون درمان دانشگاه  با اشاره به خطرات زایمان های مناسبتی و عوارض و تبعات آن، اظهار کرد :اولین و مهمترین اثر در تاریخ مشخص و طبیعی تولد، ایجاد زایمان های زودرس و عوارض خطرناک آن برای سلامتی نوزادان و حتی مادر است.
 وی با بیان اینکه انجام تولدهای تقویمی منجر به افزایش آمار زایمان به روش سزارین می شود، گفت: در این خصوص، معاونت‌های بهداشتی و درمان وزارت بهداشت مکاتباتی با دانشگاه‌ها داشته اند و بر این اساس، معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز به شدت با این مسئله برخورد کرده و همچنین در حوزه درمان نیز با بیمارستانها و پزشکانی که در این زمینه مرتکب قصور  شده و برخلاف برنامه و سیاستهای اجرایی وزارت بهداشت در حوزه ترویج زایمان های طبیعی و کاهش سزارین های الکتیو اقدام کنند، مطابق دستورالعملها برخورد می کند.
معاون درمان دانشگاه،  با اشاره به مناسبت تاریخ ۹۹/۹/۹ افزود: مادران باید بدانند که با توجه به پاندمی کووید ۱۹ ، چنین زایمانهایی با احتمال خطر چند برابر مواجه خواهند بود، در حالی که بیمارستانها و سیستم بهداشت و درمان کشور این روزها با مشکلات و بار ناشی از پاندمی کرونا دست و پنجه نرم می کنند و معضل و نگرانی  تولدهای مناسبتی مسئله دیگری است که می تواند  در کنار تهدید سلامت نوزاد و مادر به افزایش فشار کار بیمارستانها در این تاریخ منجر شود و این نیز یک فرهنگ غلط و غیر علمی است.
دکتر دهنادی مقدم تاکید کرد: اگر تعداد متعارف این سزارین ها، عارضه‌ای برای مادر و جنین ایجاد کند،  دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان مدعی العموم شاکی خواهد شد.

واگویه / به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛  دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مصاحبه ای اختصاصی با وبدا گیلان،با اشاره به شروع  طرح حاج قاسم سلیمانی گفت: این طرح، محله محور و خانواده محور و مبتنی بر شعار «هر خانه؛ یک پایگاه سلامت» به صورت مشترک از سوی وزارت بهداشت و درمان و سازمان بسیج مستضعفین برای مقابله با همه‌گیری کرونا در استان گیلان اجرا می شود.
وی از حضور و همکاری 2000 تیم در سطح استان ،  مشتمل بر تیم های مراقبتی و نظارتی از سوی سازمان بسیج مستضعفین و جوانان هلال احمر با همکاری ستاد شبکه های بهداشت و درمان که جهت ارائه خدمات در منزل و رهگیری تماس انتخاب و فعال شده اند، خبر داد و افزود:  از امروز شنبه، آموزش تیم های هدف، توسط کارشناسان و متخصصین برنامه صورت می پذیرد.
دکتر حیدرزاده به ارائه خدمات و همکاری جمعیت هلال احمر در قالب 200 گروه دو نفره به منظور کاهش انتقال بیماری اشاره و عنوان کرد: نیروهای هلال احمر در بازدید ها همگام با واحد های بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیت خود را انجام می دهند
وی افزود: تیم های مراقبتی با محوریت مسئولین مراکز خدمات جامع سلامت و تیم های نظارتی با محوریت واحد سلامت محیط و کار فعالیتهای خود را انجام می دهند.
دکتر حیدرزاده هدف اصلی این طرح را مدیریت و کنترل اپیدمی ویروس کرونا از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیج دانست و اظهار داشت: تشدید نظارت بر شیوه نامه‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از اهداف این طرح است.
وی اظهار داشت: حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از دیگر راهبردهای مصوب در اجرای طرح شهید سلیمانی است.
دکتر حیدرزاده با قدردانی از تلاش چند ماهه همکاران بهداشت و درمان و همراهی نیروهای بسیج با مدافعان سلامت در کارزار مبارزه با ویروس کرونا گفت: سازمان بسیج مستضعفین در تبعیت از فرمایش رهبر معظم انقلاب در کنار دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده همکاری گسترده در سراسر استان برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا است و کمک مردم و نیروهای داوطلب نیز نقش عمده‌ای در مبارزه با این ویروس و کنترل بیماری خواهد داشت.
وی با اشاره به اجرای موفق اعمال محدودیت‌های تردد در چند روز گذشته در سطح استان، گفت: همکاری صنوف به عنوان نقطه امید برای کنترل پیک بیماری در استان است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در این طرح، هر منزل یک مرکز بهداشت و هر فرد، خود یک سفیر سلامت تلقی می‌شود، اظهار داشت: از طریق پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات، کمک‌های پیشگیری و همیاری ارایه خواهد شد تا به افراد مبتلا در بحث قرنطینه، کمک رسانی شود و اگر امکان قرنطینه خانگی نباشد، نقاهتگاه هایی مشخص خواهد شد تا افراد مشمول ، در آن مکان‌ها قرنطینه شوند.

واگویه / به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ متن پیام بشرح زیر است:
 

بسم رب الشهدا ء و الصدیقین

اقدامات تروریستی استکبار جهانی در به شهادت رساندن دانشمندان ایرانی، نشان داد که این اعمال مذبوحانه، در عزم و اراده آهنین و ایستادگی ملت بزرگ ایران هیچ خللی وارد نخواهد کرد و دانشمندان فعال در عرصه علم و دانش، پرچم توسعه علم و فناوری در کشور را  بر زمین  نخواهند گذاشت . 

اینجانب ضمن محکومیت ترور ناجوانمردانه سردار سرافراز پژوهش و نوآوری و  دانشمند هسته ای ایران به دست تروریست های کوردل،  شهادت مظلومانه  " شهید دکتر محسن فخری زاده" را به  محضر مقام معظم رهبری( مدظله العالی) ، خانواده مکرم شهید، مردم شریف و مجاهد ایران اسلامی ، جامعه نظام سلامت و همسنگران آن شهید بزرگوار  تبریک و تسلیت عرض می نمایم.

 

دکتر ارسلان سالاری

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

صفحه1 از108

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان