Staff pick
جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی اعلام کرد، اقتصاد ایران در وضعیت بدی است و این کشور به توافق هسته‌ای نیاز دارد.

واگویه،   مانیتورینگ گروه بین الملل خبرگزای فارس، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بدون اشاره به ادامه بدعهدی طرف های غربی به اجرای تعهدات برجام، مدعی است که ایران به احیای توافق هسته ای نیاز دارد.

شبکه «پی بی اس» آمریکا مصاحبه ای با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام داده و نظر او را درباره وضعیت جاری غرب با ایران و برجام جویا شد.

مجری این شبکه آمریکایی از بورل سوال کرد: «در مورد ایران الان چهار ماه است که از مذاکرات اروپا و ایران که بدون نتیجه قابل توجهی (به پایان رسید)، گذشته، دو ماه از انتخاب ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری ایران گذشته است. آیا تایید می کنید که ایران امروز مایل به انجام گفت و گوی جدی نیست؟».

بورل در جواب به این سوال گفت: «خوب اگر بخواهیم صادق باشیم (تازه) دو ماه شده و باید این را هم در نظر داشته باشید که فقط ۲۵ روز از آغاز به کار وزیر خارجه جدید (ایران) گذشته است».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: «من این فرصت را داشتم که شخصاً با او (حسین امیرعبداللهیان) ملاقات کنم، یک بحث طولانی (داشتیم). او به من اطمینان داد که آنها به میز مذاکرات در وین در اتریش باز خواهند گشت. من به عنوان هماهنگ کننده توافق هسته ای با ایران (برجام)، تمام تلاش خود را برای انجام این کار، برای احیای توافق، بازگشت ایالات متحده به توافق و انجام کامل تعهدات هسته ای توسط ایران انجام خواهم داد».

مجری شبکه «پی بی اس» از جوزپ بورل پرسید: «ایرانی ها در گذشته گفته اند که این مذاکرات را از سر خواهند گرفت و به وضوح هنوز این گام را برنداشته اند. آیا معتقدید برای اطمینان از احیای این مذاکرات باید اهرم یا فشار بیشتری بر ایران اعمال شود؟».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جواب داد: «موضوع، فشار نیست. من فکر می کنم که آنها باید متقاعد شوند که به توافق نیاز دارند و اقتصاد و جامعه ایران در وضعیت بسیار بدی قرار دارد. آنها هزینه زیادی را برای بسته شدن ظرفیت نفت (تحریم نفتی ایران) پرداخته اند و برای شروع دوباره اقتصادشان به توافق نیاز دارند و این تنها راه برای بازگشتن به میز مذاکره است».

رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت واکسیناسیون کرونا برای مردم، اقدامات گروه‌های معدود مخالف واکسن را تشویش اذهان عمومی خواند و گفت: ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است و در این زمینه باید اعتماد مردم جلب شود.

واگویه،  به گزارش ایسنا،   حمید سوری، که ریاست تیم واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت را نیز بر عهده دارد، درباره واکسیناسیون کرونا گفت: یکی از موثرترین مداخلات برای مهار اپیدمی و قطع زنجیره انتقال بیماری‌های عفونی ازجمله کووید۱۹، انجام واکسیناسیون است. یعنی در واقع میزان ایمنی در جامعه باید به حدی برسد که چرخش ویروس به حداقل کاهش پیدا کرده و مدیریت شود.  

وی با بیان اینکه واکسیناسیون و واکسن‌ها برادری خودشان را در یک سده گذشته ثابت کرده‌ و توانستند جامعه بشری را از مرگ نجات دهند، گفت: در ماجرای واکسیناسیون آبله، با اقدامات انجام شده از سال ۱۹۷۸ دیگر موردی نبوده، درحالی که اگر واکسیناسیون انجام نمی شد و این روند ادامه پیدا می‌کرد بیش از ۳۰۰ میلیون کشته برجای می‌گذاشت.

سوری با اشاره به اقدامات برخی برای مخالفت با تزریق واکسن، گفت: واکسن جایگاه خاص خودش را دارد. عده خیلی معدود و نادر چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، اما متاسفانه برخی افراد با عناوینی نظیر دکتر و حجت الاسلام و ... اظهاراتی را مطرح می‌کنند که این‌ها کمی نگران کننده است. البته کم کاری خود ما و رسانه‌های رسمی هم بوده که نتوانستیم آنطور که باید این بحث‌هایی را که هیچ پشتوانه علمی ندارد، خنثی کنیم.

به گفته رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، در مواردی که در این خصوص کار  و تبیبن مساله انجام شده است، مردم به سمت و سوی چیزی که به نفعشان هست، متمایل می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است، گفت: باید اعتماد مردم جلب شود. باید واکسیناسیون را درست مدیریت کرد و حتی واکسن را به در خانه افراد برد و به کسانی که امکان دسترسی ندارند، رساند.

بنابر اعلام کانال تلگرامی وزارت بهداشت، سوری با بیان اینکه باید با گروه‌های مخالف واکسن هم سنگ‌هایمان را وا بکنیم، تصریح کرد: این دست اقدامات یک جور تشویش اذهان عمومی و مشارکت غیر مستقیم در قتل افراد هست و پسندیده نیست. در بسیاری از کشورها این اقدامات را در راستای مشارکت در قتل جمعی می‌دانند و با آن برخورد می کنند.

رییس تیم واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت در پایان گفت: درست است که واکسیناسیون یک امر شخصی و داوطلبانه است، اما کشورها می‌توانند برای صیانت از سلامت و جامعه و مردم خودشان تمهیدات سلبی و قانونی خاصی را اعمال کنند.

ربع سکه امروز در بازار رشت ارزان شد، اما قیمت تمام سکه، نیم سکه و طلا تغییری نکرد و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در بازار در حال معامله می باشد.

واگویه، اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد:

تمام سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان

ربع سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در حال معامله است.

پنج شنبه, 01 مهر 1400 ساعت 10:18

زنگ کلاس اولی‌ها در گیلان نواخته شد

زنگ شکوفه‌ها و غنچه‌ها برای نوآموزان گیلانی، امروز اول مهر همزمان با سراسر کشور در گیلان نواخته شد.

واگویه، محمد رحمتی در آیین جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها که به صورت نمادین در مدرسه فرحناز معصومی رشت با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و آغاز بهار علم و دانش اظهار کرد: سال تحصیلی جاری به شعار «استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت» مزین شده که یادآور تلاش‌های بی وقفه معلمان و همه خدمتگزاران نظام تعلیم و تربیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه واکسیناسیون معلمان، خانواده‌ها و اخیرا دانش آموزان گام مهمی در آغاز تدریجی آموزش حضوری دانش‌آموزان است، افزود: جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها امروز با ورود بیش از ۳۶ هزار دانش‌آموز پیش دبستانی و کلاس اولی به مدارس گیلان آغاز شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: روابط عمومی ها بازوان پُر توان سازمان ها و دستگاه ها در راستای معرفی ماموریت و انعکاس عملکرد آنان به مردم هستند.

واگویه، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در بازدید سرزده از واحد روابط عمومی شورای رشت ضمن تقدیر از تلاش های این مجموعه در راستای نشر اخبار و اقدامات مجموعه شورا اظهار کرد: روابط عمومی باید در کنار نشر اخبار و عملکرد هر مجموعه ای، نسبت به شناخت مشکلات و انتقال آن به مدیران با هدف برطرف کردن مشکلات تلاش کنند.

محمد حسین واثق کارگرنیا با تاکید به حضور میدانی روابط عمومی ها در مباحث مختلف افزود: ایجاد تعامل توسط روابط عمومی هر سازمان با دیگر سازمانها نیز نقش موثری در تسریع بخشیدن به برخی از امور دارد و انتظار داریم روابط عمومی شورا در کنار انعکاس اخبار و رویدادهای مجموعه نسبت به ایجاد تعامل سازنده با دیگر روابط عمومی ها نیز توجه داشته باشد و از تمامی ظرفیت ها به منظور برطرف کردن معایب درون و برون سازمانی استفاده کند.

وی در خاتمه برای مرتضی شعبانی مدیر جدید روابط عمومی شورای شهر رشت و مجموعه روابط عمومی شورا در راستای انجام امورات محوله آرزوی موفقیت کرد.

مرتضی شعبانی مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت نیز با قدردانی از حمایت های رئیس شورا در راستای پیشبرد اهداف مجموعه روابط عمومی شورا اظهار کرد: مجموعه روابط عمومی شورا در تلاش است تا با ارائه خدمات صادقانه و شفاف ، ضمن معرفی عملکرد شورای رشت ، به عنوان چشمان بینای یک مجموعه نسبت به شناخت مشکلات و انتقال آن به شورانشینان عملکرد قابل قبولی ارائه کند.

هفته دفاع مقدس، یادآور هشت سال ایستادگی در برابر دشمن بعثی است که تمام عزم خود را برای نابودی ایران اسلامی و به مستعمره گرفتن این کشور به کار گرفته بودند.

واگویه،  هشت سال مقاومت با دستانی خالی اما با عزم و غیرت و اراده ای مثال زدنی در برابر دشمن کاملا مسلح و مجهز آزمونی بود که رزمندگان غیور ایران اسلامی با افتخار وسربلند از آن بیرون آمدند.

طی هشت سال جنگ تحمیلی و در شرایطی که بسیاری از کشورهای مستکبر در حمایت از رژیم بعث عراق ، قدعلم کرده بودند ، با تکیه بر قدرت الهی و ایثار و غیرت رزمندگان جان بر کف توانست ضمن بیرون راندن دشمن از مرزهای ایران اسلامی ، تمامیت ارضی این کشور را حفظ کرده و استقلال آن را به رُخ جهان بکشاند.


چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس را در شرایطی گرامی می داریم که به حوال الهی و در سایه رهبریهای داهیانه رهبر عزیزمان و رشادت و غیرت سربازان ایران اسلامی ، کشور عزیزمان در اوج اقتدار و عزت به سر میبرد و هیچ کدام از دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی جرات کوچکترین جسارتی را نسبت به این آب و خاک ندارند و این عزت را مرهون فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.

ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی بالاخص شهدای هشت سال جنگ تحمیلی ، سوگند یاد می کنیم در دفاع از ولایت فقیه و آرمان های مقدس انقلاب اسلامی ایران همواره در صحنه بوده و پاسدار ارزش های ناب انقلاب اسلامی ایران باشیم و یقینا با انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده کشور ، همواره کشور عزیزمان از تمامی آسیب ها مصون خواهد ماند.


محمد حسین واثق کارگرنیا
رئیس شورای اسلامی شهر رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از آمادگی شورا و شهرداری رشت به منظور چاپ زندگینامه و وصیت نامه شهدای گرانقدر رشت خبر داد.

واگویه،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با اشاره اینکه در آستانه ورود به چهل و یکمین سالگرد آغاز هفته دفاع مقدس هستیم اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی بالاخص هشت هزار شهید دفاع مقدس گیلان را گرامی مي داریم و ایثارگری های شهدای گرانقدر با هیچ کلامی قابل تفسیر و تکریم نیست و امیدوارم با صحیح عمل کردن به وظایف خودمان بکوشیم تا دِین خودمان را ادا کنیم.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه در روزهای جنگ بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود نداشت افزود: شهدای گرانقدر بدون چشمداشت و برای رضای خدا و دفاع از آرمان های اسلام و انقلاب جان خود را نثار کردند.

وی با تاکید بر اینکه کار شاخصی برای خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران انجام نداده ایم گفت: وضعیت جسمی برخی از جانبازان به گونه ای است که اگر به شهادت می رسیدند از این همه رنج در امان بودند و ان شاالله همواره شهدا را در تمامی اقدامات ناظر بر اعمال و رفتار خودمان بدانیم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از فرمانده سپاه گیلان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان پیرامون احداث باغ موزه دفاع مقدس تصریح کرد: این باغ موزه با تلاش های شبانه روزی مجموعه سپاه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در حال اجرا است و شهرداری رشت نیز در این مسیر همراه و همگام متولیان این باغ موزه است.

کارگرنیا با اشاره به اینکه در شهر رشت باید رنگ و بوی شهدایی را افزایش دهیم بیان کرد: سازمان سیما و منظر شهرداری رشت باید اِلمان های مزین به تصاویر مبارک شهدا را بیشتر در شهر اجرایی کند.

وی با بیان اینکه نسل جدید باید با فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر آشنا شود تصریح کرد: باید با گسترش فرهنگ ایثار و شهادت این مهم را به نسل های آینده انتقال دهیم و شورا و شهرداری رشت آمادگی اش را به منظور چاپ زندگینامه ها و وصیت نامه های شهدای گرانقدر اعلام می کند.

 فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون برای سرعت‌بخشی به این امر به زودی توسط سپاه در شهر رشت راه‌اندازی می‌شوند.

واگویه، سرهنگ سیداکبر قاسمی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به خدمات‌رسانی سپاه و بسیج در دوران کرونا اظهار داشت: بسیج همواره تهدیدها را با نقش‌آفرینی خود به فرصت تبدیل کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به ورود سپاه و بسیج برای سرعت‌بخشی در امر واکسیناسیون و افزایش مراکز تزریق واکسن در رشت با همکاری علوم پزشکی گیلان اشاره و بیان کرد: در این راستا جلسات متعددی با دانشگاه علوم پزشکی برگزار کردیم و افزایش مراکز واکسیناسیون در دستور کار قرار گرفت.

قاسمی با اشاره به انجام واکسیناسیون در 91 پایگاه و 31 مسجد در رشت تصریح کرد: 39 پایگاه توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت دایر شده است و به زودی چند مرکز واکسیناسیون دیگر برای سرعت‌بخشی به این امر راه‌اندازی می‌شوند که فعالیت آنها 24 ساعت خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاکنون 370 هزار نفر از مردم رشت واکسینه شده‌اند که بخش عمده‌ای از آن مربوط به دوز نخست و دوم است گفت: شاهد امیدآفرینی در جامعه هستیم و به محض رسیدن واکسن‌ها به استان قطعاً تا آبان ماه، تزریق دوز نخست واکسن در شهر رشت به صورت کامل انجام می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به مشکلات بیمارستان‌ها در پیک پنجم کرونا ابراز داشت: با توجه به حجم کار کادر درمان در پیک پنجم کرونا، بسیجیان و گروه‌های مردمی بار دیگر برای کمک به کادر درمان در بیمارستان‌های رشت حاضر شدند و خدمات بسیار شایسته‌ای در کنار کادر درمان و پرستاران انجام دادند.

قاسمی به خدمات سپاه برای رفع مشکلات معیشتی مردم اشاره و بیان کرد: سپاه همواره سعی کرده است که مشکلات معیشتی مردم به فراموشی سپرده نشود و در این ایام نیز پیک‌های موتوری توسط سپاه رشت راه‌اندازی شد و به بیماران و افراد نیازمندی که در خانه قرنطینه بودند خدمات‌رسانی شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: در ایام محرم و صفر حدود 170 هزار پرس غذا در رشت پخت و بین نیازمندان در سطح شهر توزیع شد و در دهه ولایت و امامت نیز 267 گوسفند ذبح شده و گوشت‌ آن بین نیازمندان توزیع شد. 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت نیز در این دیدار با اشاره به ارتباط خوب بین ائمه جمعه و سپاه‌ اظهار داشت: ارتقاء سطح معرفتی، بصیرتی و سیاسی کارکنان در سپاه رشت، برنامه و تدابیر خاص در حوزه خانواده و تقویت مساجد در بخش مربوط به سپاه و بسیج از برنامه‌های ما است.

حجت‌الاسلام احمد ربانی‌نژاد تقویت هم‌افزایی در سپاه مرکزی رشت را در پیشبرد امورات فرهنگی تاثیرگذار دانست و گفت: باید بتوانیم رابطه سیستمی مساجد و بسیج با هیئت امنا، هیئت‌های مذهبی و ائمه جماعت را تقویت کرده و بیش از گذشته شاهد هم‌افزایی بین آنان باشیم.

وی افزود: تقویت کانون بسیج رشت در دستور کار است و اگر بتوانیم این مجموعه را به جایگاه حقیقی و واقعی‌اش برسانیم بخش عمده‌ای از دغدغه‌های فرهنگی رشت برطرف می‌شود و کانون بسیج رشت ظرفیت خوبی برای پاسخگویی به نیازهای فرهنگی شهرمان دارد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت شناسایی منافذ و نقاط آسیب‌پذیر شهر رشت و تلاش برای حل مشکلات آن‌ها را جزو دیگر برنامه‌های مدنظر برشمرد و گفت: برنامه‌ها و راه‌اندازی مراکز فرهنگی در این نقاط از شهر رشت خواهیم داشت.

سه شنبه, 30 شهریور 1400 ساعت 12:49

نرخ سکه و طلا در بازار رشت 30 شهریور

سکه و طلا امروز در بازار رشت ارزان شد.

واگویه،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد: سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان          - ۲۵ هزار تومان 

نیم سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان            - ۵۰ هزار تومان 

ربع سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان            - ۳۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان   - ۴ هزار تومان

واگویه،  گزارش تصویری ملاقات مردمی حاج محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت با جمعی از شهروندان فهیم رشت در ساختمان شورا به منظور بررسی و رفع مشکلات آنان در روز دوشنبه مورخ ۲۹ / ۶ / ۱۴۰۰

 

صفحه1 از502

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان