پنج شنبه, 18 شهریور 1400 ساعت 14:52

آغاز آزمون‌های جامع علوم پزشکی برای ۱۱ هزار دانشجو از امروز

نوشته شده توسط

 آزمون‌های جامع علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی، جامع داروسازی و پیش‌کارورزی پزشکی ۱۱ هزار دانشجو از امروز با پیش‌کاورزی پزشکی آغاز شد.

واگویه،  این آزمون ها امروز پنج شنبه و فردا جمعه ۱۸ و ۱۹ شهریور با حضور ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شوند.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ، در پنجاه و چهارمین دوره آزمون علوم پایه دندانپزشکی  ۲ هزار و ۵۰ نفر، در سومین دوره آزمون جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) ۸۵۰ نفر، در شصت و چهارمین دوره آزمون علوم پایه پزشکی پنج هزار و ۳۴۹ نفر، در شصت و هفتمین دوره آزمون پیش کارورزی پزشکی ۲ هزار و ۹۵۵ نفر و در مجموع تعداد ۱۱ هزار و ۲۰۴ نفر شرکت می‌کنند.

آزمون پیش کارورزی برای دانشجویان پزشکی صبح امروز پنجشنبه برگزار شد.

آزمون علوم پایه پزشکی برای دانشجویان پزشکی ساعت ۱۴ بعدازظهر امروز برگزار می‌شود.

همچنین آزمون جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) صبح روز جمعه ۱۹ شهریور و آزمون علوم پایه دندانپزشکی بعداز ظهر روز جمعه ۱۹ شهریور ساعت ۱۴ بعدازظهر خواهد بود.

دانشجویان داخل کشور و داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور که در مرکز خدمات آموزشی تشکیل پرونده داده اند از ۱۷ مرداد فرصت داشتند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

با توجه به شرایط حاد کرونایی و محدودیت های تردد بین شهری در برخی استان‌های این امکان فراهم شد که دانشجویان بتوانند در حوزه‌های امتحانی محل سکونت خود آزمون دهند.

شیوه برگزاری این آزمون ها بنابر امکانات دانشگاه به صورت الکترونیکی یا کاغذی در دانشگاه های علوم پزشکی تعیین شده است.

خواندن 3 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان