شنبه, 05 خرداد 1397 ساعت 00:00

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:گیلان سونامی سرطان ندارد

نوشته شده توسط

دکتر علی داودی، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اولین جلسه مجمع عمومی سلامت لنگرود گفت: طرح تحول سلامت هدیه مقام معظم رهبری است که در دولت تدبیر و امید به فعلیت رسید و کار بسیار بزرگ و ارزشمندی است.

 

گیل ندا، وی با اشاره به سخنان رهبری که " مردم در مراکز درمانی فقط باید نگرانی درد را داشته باشند"، افزود: هدف ما این است که مردم مریض نشوند و با توجه به وضعیت جمعیتی کشور باید برای ۱۰ سال آینده کمربندهای خود را قوی تر کنیم زیرا استان گیلان سالمندترین استان کشور است.

 

دکتر داودی با بیان اینکه 13.2 درصد جمعیت استان بالای 60 سال  هستند، تصریح کرد: از غرب به شرق استان سالمند می شویم به طوری که 17.2 درصد رودسری ها بالای 60 سال هستند و این در آینده برای استان تهدید محسوب می شود.

 

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: باروری از شرق به غرب کم و سالمندی نیز بالا می رود و علاوه بر این با مهاجرت معکوس سالمندان بالای 60 سال هم مواجه خواهیم بود.

 

دکتر داودی با تاکید براینکه در حال حاضر وضعیت بیماری و روند پیشگیری در استان یک وضعیت مطلوب و کاملی است، افزود: افتتاح بیمارستان جدید لنگرود در سال 97 جهش بزرگی برای شهرستان است و با افتتاح بیمارستان تخصصی گوش و حلق و بینی در کومله هم پکیج درمانی لنگرود کامل می شود.

 

وی با اشاره به مطالب رسانه های مختلف درخصوص وضعیت سرطان در گیلان، گفت: گیلان اصلا سونامی سرطان ندارد و حتی شیوع سرطان در گیلان از میانگین کشوری هم پایین تر است و شرایط استان  به خاطر دسترسی  مردم به حوزه سلامت در وضعیت خوبی است.

 

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه مجامع سلامت به دنبال یک نوع حمایت طلبی از سازمان های دیگر هستند، اظهار کرد: خانه های سلامت محله در شهرستان  زیر مجموعه مجمع عمومی سلامت و برای جمعیت چهار هزار نفری تشکیل می شود.

شبستان

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان