Staff pick

اجتماعی

رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت واکسیناسیون کرونا برای مردم، اقدامات گروه‌های معدود مخالف واکسن را تشویش اذهان عمومی خواند و گفت: ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است و در این زمینه باید اعتماد مردم جلب شود.

واگویه،  به گزارش ایسنا،   حمید سوری، که ریاست تیم واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت را نیز بر عهده دارد، درباره واکسیناسیون کرونا گفت: یکی از موثرترین مداخلات برای مهار اپیدمی و قطع زنجیره انتقال بیماری‌های عفونی ازجمله کووید۱۹، انجام واکسیناسیون است. یعنی در واقع میزان ایمنی در جامعه باید به حدی برسد که چرخش ویروس به حداقل کاهش پیدا کرده و مدیریت شود.  

وی با بیان اینکه واکسیناسیون و واکسن‌ها برادری خودشان را در یک سده گذشته ثابت کرده‌ و توانستند جامعه بشری را از مرگ نجات دهند، گفت: در ماجرای واکسیناسیون آبله، با اقدامات انجام شده از سال ۱۹۷۸ دیگر موردی نبوده، درحالی که اگر واکسیناسیون انجام نمی شد و این روند ادامه پیدا می‌کرد بیش از ۳۰۰ میلیون کشته برجای می‌گذاشت.

سوری با اشاره به اقدامات برخی برای مخالفت با تزریق واکسن، گفت: واکسن جایگاه خاص خودش را دارد. عده خیلی معدود و نادر چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، اما متاسفانه برخی افراد با عناوینی نظیر دکتر و حجت الاسلام و ... اظهاراتی را مطرح می‌کنند که این‌ها کمی نگران کننده است. البته کم کاری خود ما و رسانه‌های رسمی هم بوده که نتوانستیم آنطور که باید این بحث‌هایی را که هیچ پشتوانه علمی ندارد، خنثی کنیم.

به گفته رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، در مواردی که در این خصوص کار  و تبیبن مساله انجام شده است، مردم به سمت و سوی چیزی که به نفعشان هست، متمایل می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است، گفت: باید اعتماد مردم جلب شود. باید واکسیناسیون را درست مدیریت کرد و حتی واکسن را به در خانه افراد برد و به کسانی که امکان دسترسی ندارند، رساند.

بنابر اعلام کانال تلگرامی وزارت بهداشت، سوری با بیان اینکه باید با گروه‌های مخالف واکسن هم سنگ‌هایمان را وا بکنیم، تصریح کرد: این دست اقدامات یک جور تشویش اذهان عمومی و مشارکت غیر مستقیم در قتل افراد هست و پسندیده نیست. در بسیاری از کشورها این اقدامات را در راستای مشارکت در قتل جمعی می‌دانند و با آن برخورد می کنند.

رییس تیم واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت در پایان گفت: درست است که واکسیناسیون یک امر شخصی و داوطلبانه است، اما کشورها می‌توانند برای صیانت از سلامت و جامعه و مردم خودشان تمهیدات سلبی و قانونی خاصی را اعمال کنند.

ربع سکه امروز در بازار رشت ارزان شد، اما قیمت تمام سکه، نیم سکه و طلا تغییری نکرد و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در بازار در حال معامله می باشد.

واگویه، اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد:

تمام سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان

ربع سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در حال معامله است.

پنج شنبه, 01 مهر 1400 ساعت 10:18

زنگ کلاس اولی‌ها در گیلان نواخته شد

زنگ شکوفه‌ها و غنچه‌ها برای نوآموزان گیلانی، امروز اول مهر همزمان با سراسر کشور در گیلان نواخته شد.

واگویه، محمد رحمتی در آیین جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها که به صورت نمادین در مدرسه فرحناز معصومی رشت با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و آغاز بهار علم و دانش اظهار کرد: سال تحصیلی جاری به شعار «استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت» مزین شده که یادآور تلاش‌های بی وقفه معلمان و همه خدمتگزاران نظام تعلیم و تربیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه واکسیناسیون معلمان، خانواده‌ها و اخیرا دانش آموزان گام مهمی در آغاز تدریجی آموزش حضوری دانش‌آموزان است، افزود: جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها امروز با ورود بیش از ۳۶ هزار دانش‌آموز پیش دبستانی و کلاس اولی به مدارس گیلان آغاز شد.

 فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون برای سرعت‌بخشی به این امر به زودی توسط سپاه در شهر رشت راه‌اندازی می‌شوند.

واگویه، سرهنگ سیداکبر قاسمی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به خدمات‌رسانی سپاه و بسیج در دوران کرونا اظهار داشت: بسیج همواره تهدیدها را با نقش‌آفرینی خود به فرصت تبدیل کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به ورود سپاه و بسیج برای سرعت‌بخشی در امر واکسیناسیون و افزایش مراکز تزریق واکسن در رشت با همکاری علوم پزشکی گیلان اشاره و بیان کرد: در این راستا جلسات متعددی با دانشگاه علوم پزشکی برگزار کردیم و افزایش مراکز واکسیناسیون در دستور کار قرار گرفت.

قاسمی با اشاره به انجام واکسیناسیون در 91 پایگاه و 31 مسجد در رشت تصریح کرد: 39 پایگاه توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت دایر شده است و به زودی چند مرکز واکسیناسیون دیگر برای سرعت‌بخشی به این امر راه‌اندازی می‌شوند که فعالیت آنها 24 ساعت خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاکنون 370 هزار نفر از مردم رشت واکسینه شده‌اند که بخش عمده‌ای از آن مربوط به دوز نخست و دوم است گفت: شاهد امیدآفرینی در جامعه هستیم و به محض رسیدن واکسن‌ها به استان قطعاً تا آبان ماه، تزریق دوز نخست واکسن در شهر رشت به صورت کامل انجام می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به مشکلات بیمارستان‌ها در پیک پنجم کرونا ابراز داشت: با توجه به حجم کار کادر درمان در پیک پنجم کرونا، بسیجیان و گروه‌های مردمی بار دیگر برای کمک به کادر درمان در بیمارستان‌های رشت حاضر شدند و خدمات بسیار شایسته‌ای در کنار کادر درمان و پرستاران انجام دادند.

قاسمی به خدمات سپاه برای رفع مشکلات معیشتی مردم اشاره و بیان کرد: سپاه همواره سعی کرده است که مشکلات معیشتی مردم به فراموشی سپرده نشود و در این ایام نیز پیک‌های موتوری توسط سپاه رشت راه‌اندازی شد و به بیماران و افراد نیازمندی که در خانه قرنطینه بودند خدمات‌رسانی شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: در ایام محرم و صفر حدود 170 هزار پرس غذا در رشت پخت و بین نیازمندان در سطح شهر توزیع شد و در دهه ولایت و امامت نیز 267 گوسفند ذبح شده و گوشت‌ آن بین نیازمندان توزیع شد. 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت نیز در این دیدار با اشاره به ارتباط خوب بین ائمه جمعه و سپاه‌ اظهار داشت: ارتقاء سطح معرفتی، بصیرتی و سیاسی کارکنان در سپاه رشت، برنامه و تدابیر خاص در حوزه خانواده و تقویت مساجد در بخش مربوط به سپاه و بسیج از برنامه‌های ما است.

حجت‌الاسلام احمد ربانی‌نژاد تقویت هم‌افزایی در سپاه مرکزی رشت را در پیشبرد امورات فرهنگی تاثیرگذار دانست و گفت: باید بتوانیم رابطه سیستمی مساجد و بسیج با هیئت امنا، هیئت‌های مذهبی و ائمه جماعت را تقویت کرده و بیش از گذشته شاهد هم‌افزایی بین آنان باشیم.

وی افزود: تقویت کانون بسیج رشت در دستور کار است و اگر بتوانیم این مجموعه را به جایگاه حقیقی و واقعی‌اش برسانیم بخش عمده‌ای از دغدغه‌های فرهنگی رشت برطرف می‌شود و کانون بسیج رشت ظرفیت خوبی برای پاسخگویی به نیازهای فرهنگی شهرمان دارد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت شناسایی منافذ و نقاط آسیب‌پذیر شهر رشت و تلاش برای حل مشکلات آن‌ها را جزو دیگر برنامه‌های مدنظر برشمرد و گفت: برنامه‌ها و راه‌اندازی مراکز فرهنگی در این نقاط از شهر رشت خواهیم داشت.

سه شنبه, 30 شهریور 1400 ساعت 12:49

نرخ سکه و طلا در بازار رشت 30 شهریور

سکه و طلا امروز در بازار رشت ارزان شد.

واگویه،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد: سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان          - ۲۵ هزار تومان 

نیم سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان            - ۵۰ هزار تومان 

ربع سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان            - ۳۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان   - ۴ هزار تومان

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان