K2 Listing

واگویه،  رئیس کمیته داوران بوکس ایران در رقابت‌های گزینشی المپیک که در پاریس برگزار می‌شود، قضاوت می‌کند.

 

متن خبر :

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، رقابت‌های بوکس گزینشی المپیک در قاره اروپا از ۱۴ خرداد در پاریس فرانسه برگزار خواهد شد و بهترین داوران بوکس از سراسر جهان برای قضاوت در این رویداد مهم دعوت می‌شوند که بوکس ایران یک نماینده در تیم داوری خواهد داشت.

 

فرزاد صادق‌پور رئیس کمیته داوارن فدراسیون بوکس که در چند سال اخیر اکثر رویدادهای بزرگ بوکس را قضاوت کرده است ، با دعوت فدراسیون جهانی بوکس در پاریس هم قضاوت می‌کند.

 

صادق‌پور از جمله داوران باتجربه و سه ستاره بوکس ایران است که قضاوت‌های بسیار خوبی در رویداد بین‌المللی داشته است.

 

داور بزرگ ایران در سالهای اخیر همواره یکی از گزینه‌های فدراسیون حهانی برای قضاوت در مسابقات سرنوشت‌ساز و سطح بالا بوده است.

واگویه،  با حکمی از سوی مدیرکل کار و امور اجتماعی استان گیلان علیرضا علیزاده رییس هیئت بوکس کارگری استان گیلان گردید.

قابل به ذکر است علیزاده جزو قهرمانان خوشنام، محبوب و پیش کسوت استان گیلان و شهر رشت می باشد که سابقه ریاست هیئت بوکس شهرستان رشت را در رزومه مدیریتی خود دارد.
انتظار میرود با حضور علیزاده بر این کرسی شاهد تحولاتی چشمگیر در حوزه ورزش کارگری باشیم.

واگویه،  با حکم رییس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران فرزاد صادق پور به سمت رییس کمیته داوران این فدراسیون منصوب گردید.

قابل به ذکر است صادق پور از داوران بین المللی و یک چهره گیلانی در ورزش بوکس محسوب می گردد

واگویه، لاله طالبی با بیان این موضوع که ۲۶ دیماه مسابقات  ووشو قهرمانی بسیج گیلان برگزار خواهد شد افزود: این دوره از مسابقات به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فرم تالو بانوان در همه رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مجموعه شهید غبرا نژاد میدان پاسداران رشت برگزار خواهد شد.

اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، در پی انتشار اخباری مبنی بر اینکه، منشاء شیوع ویروس منحوس کرونا در استان، مسابقات بین المللی وزنه برداری جام نامجو در رشت بوده است؛ اعلام کرد که تمامی پروتکل های بهداشتی مرسوم آن موقع در این مسابقات را رعایت کرده است.

واگویه،  به گزارش خط اول، در پی شکایت اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان از نگارنده (صاحب مقصودی)، به دلیل انتشار اخباری مربوط به چگونگی شیوع ویروس کرونا در گیلان؛ این اداره‌کل اعلام کرد که مرکز بهداشت شهرستان رشت با کمک دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان، تمام پروتکل های بهداشتی مرسوم آن موقع اعم از تب سنجی و سایر اقدامات لازم بهداشتی پزشکی را در قبال ورزشکاران خارجی حاضر در این مسابقات به خصوص دو مدرس بانوی چینی رعایت کرد.

از همین رو ضمن آمادگی انتشار جوابیه احتمالی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، اعلام می دارم اگر در این زمینه مدیریت ورزش استان دچار آسیب های روحی یا روانی شده اند عذر می خواهم.

گفتنی است پیش از این گفته شده بود منبع شیوع ویروس کرونا در استان گیلان، چینی های حاضر در مسابقات بین المللی وزنه برداری جام نامجو بوده است که سیزدهم لغایت شانزدهم بهمن ماه سال گذشته در رشت برگزار شده بود.

پورشاهماری اظهار کرد: متاسفانه افرادی به‌عنوان رئیس هیات در شهرستان‌ها گزینش شدند که یا سفارش از طرف فرماندار و نماینده وقت بودند و یا اینکه جهت جمع‌آوری رزومه برای کاندید شدن مجلس و شورای شهر و یا برای تبلیغ بستگان و دوستانشان در این راستا مسئولیت هیات را در دست گرفتند.

واگویه، به نقل از دیار میرزا،  سودابه پورشاهماری، نایب رئیس سابق هیأت والیبال گیلان در خصوص آخرین وضعیت والیبال استان گفتگویی داشته است.

او ضمن بیان اینکه روند والیبال در گیلان چه در حوزه زنان و چه مردان نزولی بوده است، اظهار کرد: وقتی کسی سبقه ورزشی ندارد و مدیر خوبی هم نیست چه خدمتی می‌تواند به خانواده والیبال کند!؟

پورشاهماری، فوق لیسانس فیزیولوژی ورزشی دارد و دبیر بازنشسته آموزش و پرورش است. همچنین استاد تربیت بدنی در دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و دانشکده سما، مربی بین المللی والیبال، مدرس مربیگری والیبال با ۴۰ سال سابقه تدریس، مربی و مدرس آمادگی جسمانی با بیش از ۳۰ سال سابقه، داور آمادگی جسمانی و والیبال، نایب رئیس والیبال استان حدود ۴ سال، نایب رئیس آمادگی جسمانی استان حدود ۶ سال، رئیس هیات والیبال شهرستان لاهیجان به مدت سه سال و قهرمان آمادگی جسمانی کشور در سال ۷۹ از دیگر سوابق پورشاهماری است.

متن گفتگو با پورشاهماری به شرح زیر است:

دیارمیرزا: سرکارعالی در والیبال خصوصا بین لاهیجانی‌ها یک چهره سرشناس هستید و استعدادهای زیادی را به جامعه والیبال معرفی کردید. ورزش دوستان گیلانی تمایل دارند بدانند که در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

پورشاهماری: در حال حاضر به‌عنوان استاد تربیت بدنی با دانشگاه آزاد لاهیجان و دانشکده‌ سما همکاری می‌کنم و در حاشیه به‌عنوان مربی والیبال و مربی آمادگی جسمانی در شهرستان لاهیجان فعالیت می‌کنم.

روند والیبال در گیلان چه در حوزه زنان و چه مردان نزولی است

دیارمیرزا: چندسالی است که به نظر می‌رسد روند والیبال در گیلان چه در حوزه زنان و چه مردان نزولی بوده، این دیدگاه را قبول دارید؟

پورشاهماری: متاسفانه درست است و دلایل زیادی وجود دارد از جمله اینکه والیبال کنونی گیلان وارث والیبال مخروبه یک دهه اخیر می‌باشد و یک دلیل انتخاب مدیران استانی به فاصله‌های خیلی کوتاه که هرکدام از این آقایان برای مدتی کمتر از یکسال به‌عنوان سرپرست همکاری کرده و رفتند بنابراین با گرفتن مسئولیت شش ماهه هیچ هیاتی نه تنها رشد نمی‎کند بلکه آسیب هم دیده و متلاشی می‌شود.

عملکرد ضعیف کمیته استعدادیابی در بخش آقایان و بانوان

 دلیل دیگر عملکرد ضعیف کمیته استعدادیابی در بخش آقایان و بانوان که با وجود حضورمستمرشان در هیات استان در یک دهه اخیر نتوانستند آنگونه که در خور والیبال گیلان است اثربخش باشند؛ این کمیته بدون برنامه‌ریزی کوتاه مدت و بلند مدت، تک محوری، خود محوری و سلیقه‌ای عمل کرده است. همچنین برگزاری مسابقات مینی به‌شکل صوری در دو یا سه روز در طول سال فقط برای یکبار و آنهم جهت اعزام به مسابقات کشوری بدون داشتن تمرینات مداوم و طولانی مدت همه اینها آسیب به بدنه والیبال استان است.

باتوجه به اینکه وقتی حکمی به‌عنوان مسئول هرکمیته به افراد داده می‌شود هیچ دخالتی از سوی رئیس و نایب رئیس در خصوص برنامه ریزی‌هایشان انجام نمی‌گردد و هیچگونه برنامه‌ریزی کمیته استعدادیابی نه تنها در استان بلکه در شهرستان‌ها هم نداشته و به امان خدا رها شده بودند.

یکی دیگر از مشکلات والیبال گیلان مساله مالی در هیات استان است

یکی دیگر از مشکلات والیبال گیلان مساله مالی در هیات استان است زیرا یک هیات زمانی می‌تواند از نظر مالی حرفی برای گفتن داشته باشد که یک سالن اختصاصی داشته باشد که امکان درآمدزایی وجود داشته باشد و حداقل بتواند حق‌الزحمه مربیانی را که برای اعزام و تمرینات تیم‌ها زحمت می‌کشند را پرداخت نماید چون علاوه بر مربیان بازیکنان منتخبی هم که از شهرستان‌های مختلف استان در تمرینات حاضر می‌شوند باید ساپورت مالی شوند که متاسفانه یکی از دلایل بی‌انگیزه شدن مربیان و بازیکنان برای ادامه همکاری است.

برگزار نشدن مسابقات به‌صورت لیگ در تمامی رده‌های سنی به تفکیک نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان؛ از بین رفتن انگیزه بین بازیکنان به‌دلیل اینکه در برگزاری لیگ داخل استان از بازیکنان غیربومی با پرداخت هزینه‌های بالا استفاده می‌شود در صورتیکه همان مبلغ پول می‌تواند در ساختن یک یا دوبازیکن بومی هزینه شود نیز از دیگر مشکلات والیبال استان است.

دیارمیرزا: طی دهه اخیر تجربه موفق داماش، تیم پره‌سر رضوانشهر، سفیر گیلان را داشتیم که تماشاگران زیادی را به ورزشگاه می‌کشاندند؛ چرا به یکباره آن آتش و شور و اشتیاق خاموش شد؟

پورشاهماری: قسمتی از پاسخ‌های این سوال شما در سوال دوم داده شده با این‌حال به موضوعات حساس‌تری در این بخش اشاره می‌کنم؛ مستحضر هستید که هیات استان متولی اعزام تیم برای لیگ برتر، دسته یک و یا سوپر لیگ نیست و هیات استان فقط موظف است برای برگزاری مسابقات قهرمانی استان و برنامه‌ریزی والیبال پایه هماهنگی کند.

اعزام تیم‌ها برای لیگ دسته یک، لیگ برتر و سوپر لیگ برعهده باشگاه دارانی است که یا با هزینه باشگاه خودشان یا با گرفتن اسپانسر تیم‌ها را برای مسابقات لیگ کشور اعزام نمایند و هیات استان در این راستا تا حد امکان و درحدتوان می‌تواند کمک کند ولی نه صفرتاصد.

متاسفانه عده‌ای با گرفتن مجوز باشگاه نه سالن دارند نه دفتر مشخص و در خور باشگاه و نه پول کافی، بعد انتظارشان از هیات همکاری صفر تا صد است.

همچنین نداشتن اسپانسر و نبودن کارخانجات صنعتی مانند مس کرمان، ذوب آهن اصفهان و… در استان گیلان یکی از مشکلات عدیده‌ای است که نمی‌توان انکار کرد، خصوصاً در حال حاضر که رکود اقتصادی دامن همه را گرفته و والیبال مستثنی نیست. علی‌الخصوص در بخش بانوان این مساله بیشتر به چشم می‌خورد چون بازی‌های آنها از صداوسیما پخش نمی‌شود که جنبه تبلیغاتی برای اسپانسر داشته باشد.

ورود افراد سیاسی غیرورزشی یکی از مشکلات والیبال است

 از طرف دیگر دلیل دیگر افت در والیبال ورود افراد سیاسی غیرورزشی به‌عنوان مسئولین هیات‌ها و کمیته‌ها است و ای‌ کاش این افراد فقط والیبالی نبودند، تعدادی از این افراد حتی مدیریت و برنامه‌ریزی خوبی هم ندارند؛ وقتی کسی سبقه ورزشی ندارد و مدیر خوبی هم نیست چه خدمتی می‌تواند به خانواده والیبال کند!؟

نبودن سالن‌های اختصاصی و ساعات مناسب و کافی برای تمرینات تیم‌ها خصوصاً تیم‌های منتخب در طول سال و همچنین در یک دهه اخیر هم که با مزایده گذاشتن سالن‌ها عملاً پول به جیب یک عده سودجو رفته و می‌رود و هرکسی که پول داشت می‌تواند سالن اجاره کرده و آموزش بدهد.

عملاً مربیان ما بیشتر بخاطر درآمدزایی بازیکن تمرین می‌دهند نه برای قهرمان پروری. به نظر من حق هم دارند چون مربیان ما هم مثل اکثر آحاد مردم با مشکل اقتصادی مواجه هستند و حق دارند.

 

انتصابات سفارشی در هیأت والیبال گیلان | بیشترین آسیب به والیبال توسط افراد سیاسی و غیرورزشی وارد آمد

دیارمیرزا: نقش مدیران ورزشی و سیاسی در توسعه یا تضعیف والیبال استان را چطور می‌بینید؟

پورشاهماری: ما با ورود افراد سیاسی که ورزشی باشند و سبقه ورزشی داشته باشند و خاک خورده ورزش هستند، مشکلی نداریم ولی متاسفانه افرادی به‌عنوان رئیس هیات در شهرستان‌ها گزینش شدند که یا سفارش از طرف فرماندار و نماینده وقت بودند و یا اینکه جهت جمع‌آوری رزومه برای کاندید شدن مجلس و شورای شهر و یا برای تبلیغ بستگان و دوستانشان در این راستا مسئولیت هیات را در دست گرفته و بدون اینکه نه فن و تخصص دارند نه اسپانسر آوردند، نه برنامه‌ریزی دارند نه جلسه تخصصی که در آن بتوانند اظهار فضل کنند!

متاسفانه در این یک دهه اخیر بیشترین آسیب در خانواده والیبال با ورود افراد غیرورزشی و سیاسی صورت گرفت؛ آقای داورزنی رئیس فدراسیون والیبال یک فرد سیاسی است ولی یک مدیر لایق بوده و هست و با اطلاعات کافی در والیبال. ایشان بالای بیست سال در حیطه والیبال انجام وظیفه کرده است و نتایج خوبی هم از برنامه‌ریزی‌های وی را مشاهده می‌کنیم و اگر چنین الگوهایی در استان‌ها باشند کسی مخالفتی ندارد ولی بنظرم افرادی که نه مدیر لایقی هستند نه آشنا به فن والیبال جایگاهشان در این خانواده نیست.

کمک حرفی و جلسه‌ای هیچ دردی را دوا نخواهد کرد

در مورد مدیران ورزشی اگر مدیران اداره کل ورزش و جوانان و یا مدیران ادارات ورزش و جوان شهرستان‌ها هست متاسفانه کمک شایان توجهی نداشته و ندارند چون کمک از طرف آنها باید کمک مالی باشد که با واگذاری سالی ۱۰ یا ۱۵ میلیونی دردی از هیات استان دوا نخواهد کرد زیرا هر اعزام تیم حدود ۱۵ میلیون هزینه در برخواهد داشت و در سطح شهرستان‌ها نیز مدیرانشان همیشه از نداشتن بودجه گلایه می‌کنند و وقتی صحبت از کمک می‌شود باید کمک مالی، کمک تجهیزات، کمک واگذاری ساعات مناسب تمرین و یا سالن اختصاصی باشد در غیر این صورت کمک حرفی و جلسه‌ای هیچ دردی را دوا نخواهد کرد.

رییس هیأت والیبال گیلان زمانی موفق خواهد بود که مشاورین اصلح را گزینش کند



دیارمیرزا: هیات والیبال گیلان به عنوان متولی اصلی این ورزش در استان خصوصا در سال‌های اخیر آیا توانسته که به وظایف خودش به درستی عمل کند؟ با شما که یک چهره سرشناس هستید آیا اصلا جلسه‌ای طی این چند سال برگزار شده؟

پورشاهماری: آقای خاکزاد سعی در بهتر کردن هیات والیبال استان دارند و تا حدودی توانستند مشکلات مالی هیأت را با روابطی که با ارگان‌ها، موسسات و ادارات داشتند برطرف کنند و یکی از کارهای قابل قبولشان بازکردن حساب هیات بود که از سال‌ها پیش به‌دلیل بدهی بسته شده بود؛ ایشان سعی در بهتر کردن وضعیت هیات دارند و تلاش می‌کنند ولی زمانی موفق‌تر خواهند بود که مشاورین اصلح را گزینش کنند.

در مورد گذاشتن جلسه نیز بعد از کنار گذاشتن من از نایب رئیسی استان ایشان بنده و ۴ نفر دیگر از مربیان را به‌عنوان مسئول کمیته استعدادیابی انتخاب کردند که بعد از سه دوره کار در طول ۴ ماه که نتایج خوبی هم بدست آورده بودیم با مشکل کرونا روبرو شدیم و همه چیز تعطیل شد! ولی برای تصمیم‌گیری موارد خاص والیبال هیچ جلسه‌ای با حضور بنده تشکیل نشد!

همچنین آقای خاکزاد برای ارتقا مربیگری والیبال در این چند سالی که حضور داشتند تلاش زیادی کردند و کلاس‌های متعددی برگزار کردند و برگزاری لیگ داخل استان نیز از کارهای قابل قبول هیات استان بوده که بعد از سالها رکود انجام گرفت.

بعد از ۴۵ سال با بی‌مهری کنار گذاشته شدم | با حرف زدن چه مشکلی حل خواهد شد!؟

دیارمیرزا: پیشنهاد و راهکاری برای بهبود شرایط دارید؟

پورشاهماری: به نظر شما دادن پیشنهاد و راهکار از طرف کسی که بعد از ۴۵ سال کار مدیریتی، تدریس، قهرمانی و قهرمان‌پروری با بی‌مهری کنار گذاشته شد مشکلی را حل خواهد کرد!؟ در طول این سال‌ها پیشنهاد و راهکار زیاد دادم ولی کدام مسئولی عمل یا کمک کرد؟ با حرف زدن چه مشکلی حل خواهد شد!؟

یکی از پیشنهاداتم زیرساختی است و مشکل همه ورزش‌ها! ما سالن اختصاصی می‌خواهیم؛ در مدت ۴۰ سال به گوش کسی نرسید، بعد در حال حاضر که هم از نظر اقتصادی در فشار هستیم و هم مشکل کرونا راهکار من به چه درد میخورد!؟

من اعتقادم در این است که دو سال هیچ تیمی به مسابقات اعزام نشود به‌شرطی که صفر تا صد این هزینه صرف ساختن بچه‌های مینی والیبال بشود و هزینه به مربیانی که تمرین می‌دهند و بازیکنانی که تمرین می‌کنند، پرداخت شود.

پیشنهاد دیگرم این است که یک شورای والیبالی تشکیل بشود که واقعاً افراد متخصص، فنی و دارای تحصیل در تصمیم‌گیری‎ها شرکت کنند و نظر بدهند همچنین نظارت بر مدیریت در شهرستان‌ها بیشتر شود و واقعاً با توجه به عملکردشان اجازه ادامه فعالیت داشته باشند.

یک موضوع دیگر اینکه باید پولی که اسپانسرها به افراد یا نمایندگان هیات‌ها می‌دهند مشخص باشد تا اگر اسپانسر ۱۰ میلیون داد، سه میلیون خرج تیم نشود و مابقی نامشخص بماند!

وجودم را تحمل نکردند! | خوشحالم که با سربلندی کنار گذاشته شدم

دیارمیرزا: حرف پایانی خودتان را بفرمایید.

پورشاهماری: من در یک خانواده ورزشی بزرگ شدم و افتخار می‌کنم که در تمام سال‌هایی که در خانواده والیبال و یا در رشته‌های دیگر ورزشی در استان بودم کارنامه درخشانی داشتم؛ هم خودم در سطح قهرمانی کار کردم و مقام دارم هم اولین ملی پوش گیلان در والیبال بعد از انقلاب بازیکن من بود و هم امسال یکی از بازیکنان من با تیم سایپا در لیگ برتر قرارداد امضاء کرد.

افتخار بزرگتر بنده این است که با داشتن موقعیت‌های مختلف، دیناری بالا پایین نکردم و خیلی مواقع از جیب شخصی هزینه کردم و چون شاید به مزاج خیلی‌ها خوشایند نبود که وجودم را تحمل نکردند!

خوشحالم که با سربلندی کنار گذاشته شدم بدون هیچ برچسب و انگی؛ هنوز هم دلیل اینکار برای من مشخص نیست! و البته ناراحت نیستم و خوشحالم که وقت بیشتری را در کنار خانواده‌ام هستم، خانواده‌ای که ۴۰ سال من را دور از خانه دیدند.

حرف آخر، در این مطلب آمده است:

بسمه تعالی

با کسب اجازه از پیشکسوتان رشته بوکس کشور به استحضار می رسانم؛ اینجانب سیروس صداقت کیش یکی از ورزشکاران دهه 50 الی60 کشور میباشم، بنده بعنوان یک نفر کارشناس بوکس کشور منتقد از عملکرد ریاست محترم فدراسیون در چند سال گذشته، مطالبی را به عرض خانواده بوکس کشور می رسانم.

از شروع کار فدراسیون بوکس بعد از مدیریت حاج آقا ناطق نوری، افرادی که لیاقت دریافت احکام داوری و مربیگری از سطح کشور بودند نائل نگردیدند و این امر خدشه جبران ناپذیری به این رشته ورزشی وارد نموده، از آنجاییکه ریاست فدراسیون بوکس اطلاعات دقیق در امر این رشته ورزشی را نداشته و متوسل به اشخاصی گردید که رابطه را به جای ضابطه حکفرما نمودند. برای مثال بنده به عنوان رییس هیات بوکس بندرانزلی که مهد پرورش بوکس کشور بوده و قهرمانان و افتخار آفرینان بزرگی در سطح کشور پرورش داده و عناوین آسیایی و جهانی و حتی با کمی خوش شانسی نشان المپیک را کسب می نمودند
اولا تقاضای کتبی دو کلاس داوری و مربیگری را از سه سال قبل مطرح نمودم و که پس از پیگیری های بسیار از طرف اینجانب و ریاست تربیت بدنی شهرستان و نماینده محترم وقت به هیچ عنوان نتوانستیم به این مهم دست یابیم، با اینکه آقای دکتر ثوری قول ورزشی دادند که حتما این کلاس ها را در بندرانزلی برگزار خواهند نمود.

ثانیا با پیگیری های زیاد از طریق آجا پس از سی سال برای اولین بار استارت بوکس ارتش را در شهرستان بندرانزلی در سال97 زدیم و از آقای ثوری و 60 نفر پیشکسوت بوکس این رشته از سراسر کشور با هماهنگی آقای مهندس مقصودی دعوت بعمل آمد تا از نزدیک از این مسابقات دیدن نمایند. بنا به اظهار همه پیش کسوتان، این میزبانی ایده آل و عالی بود لیکن آقای ثوری قول واگذاری یکدستگاه رینگ بوکس را در همان مسابقات به نماینده شهرمان داده و پس از پیگیری های زیاد آقای دکتر ثوری رینگ را به یکی از مربیان شهرستان آقای سینا بلانش واگذار نمودند البته ناگفته نماند آقای دکتر ثوری به همراه خانواده محترم پس از دو روز اقامت در بندرانزلی بدون خداحافظی شهرستان را ترک نموده و پس از اعتراض بنده به عنوان مسول هیات به عملکردشان، ایشان فرمودند: مساله ای در همایش پیش آمد که خیلی سریع مجبور به ترک انزلی و حرکت به سمت تهران شدم و تلفن شخصی ام در سد منجیل به داخل آب افتاد و شماره ای از شما جهت تماس نداشتم و از شما عذرخواهی می نمایم. اما در مصاحبه اخیرشان در کانال بوکس گیلان به آقای دکتر بابک بردبار تبریک گفته و انتخاب سینا بلانش را مایه برکت دانسته و مربیان دیگر را دلسرد و آتشی را در بوکس بندرانزلی ایجاد نمودند که خاموش نمودن آن بسی مشکل خواهد بود.

ثالثا در مدت سه سالی که آقای دکتر ثوری به سمت ریاست فدراسیون رسیدند هیچ گونه کمک تجهیزاتی و مالی به استان گیلان و بالاخص به شهرستان انزلی ننموده اند ،چه انتظاری از هیات بوکس بندرانزلی می باشد؟ از قدیم گفتند از هر دست بدهی از همان دست میگیری.

من استنباط می نمایم ایشان با حبّ و بغض مدیریت می نمایند و هرکسی که از ایشان انتقاد نماید در صدد انتقام جویی می باشند.

با ذکر این مطالب امید است تا تجدیدنظر در نحوه مدیریت فدراسیون صورت گیرد.
بهترین ها را برای شما آرزومندم.


والسلام
با تقدیم احترام سیروس صداقت کیش

تغییر و تحولات و اقدامات انجام شده طی دو ماه گذشته در هیئت بوکس گیلان و فاصله آن با وعده های داده شده موجب گلایه بسیاری از بوکسورها و فعالان این رشته در استان شده است.

واگویه،   خردادماه امسال بود که با حضور «حسین ثوری» رئیس فدراسیون بوکس ایران در استان گیلان انتخابات مجمع هیئت بوکس استان با حضور مدیرکل ورزش و جوانان گیلان و تعدادی از اعضا در این اداره کل برگزار شد و در پایان «بابک بردبار» داور بین المللی بوکس، رئیس هیئت داوران فدراسیون بوکس و همچنین فرزند یکی از چهره‌های قدیمی بوکس این استان با کسب حداکثر آرا به عنوان رئیس جدید هیئت بوکس استان گیلان منصوب و مشغول به فعالیت شد، جایگاهی که پیش از این «امین قاسمی پور» بوکسور جوان گیلانی که سابقه حضور در المپیک لندن را داشت، بر آن تکیه زده بود.

انتخاب «بابک بردبار» با توجه به سبقه کاری خود و پدرش شاید برای همگان نوید روزهای خوب در رشته بوکس گیلان را می‌داد اما بعد از گذشت دو ماه از انتخاب وی برای این هیئت، زمزمه‌هایی از تغییر و تحولات سوال بر انگیز و گلایه اکثر بوکسورها و فعالان این رشته پر طرفدار در گیلان به گوش می‌رسد. در این باره خبرنگار مهر گفتگویی با «سیروس صداقت کیش» یکی از پیشکسوتان و مدال آوران رشته بوکس استان گیلان انجام داده که در زیر این گفتگو را می‌خوانیم.

بوکس گیلان در ورطه نابودی

«سیروس صداقت کیش» که امروز در کسوت ریاست هیئت بوکس شهرستان انزلی و ارتش فعالیت می‌کنید با گلایه از اقدامات و عملکرد در حال انجام رئیس هیئت بوکس استان گیلان طی دو ماه گذشته با اشاره به اتفاقات رخ داده در هیئت بوکس استان گیلان، اظهار کرد: یکی از پیشکسوتان و مدال آوران بوکس ایران و استان گیلان در بازی‌های آسیایی و جهانی و ارتش‌های جهان هستم.

وی به اتفاقات دو سال گذشته در هیئت بوکس گیلان و مدیریت «امین قاسمی پور» اشاره کرد و گفت: به دلایل مختلف حدود یک سالی تغییر و جا به جایی مدیریت هیئت بوکس استان گیلان به طول انجامید و با برگزاری مجمع در حال حاضر «بابک بردبار» که رئیس هیئت داوران فدراسیون بوکس بوده و پدر وی «بهمن بردبار» نیز چندین دوره رئیس هیئت بوکس گیلان بود به عنوان کاندید در این مجمع حاضر و با کسب حداکثر آرا به عنوان رئیس جدید آغاز کرد.

رئیس هیئت بوکس انزلی با اشاره به فعالیت‌های خوب «بهمن بردبار» در زمان ریاست خود بر این هیئت، افزود: وی بعد از انقلاب به عنوان دبیر «شهرام همتی» که بنیانگذار بوکس در استان گیلان بوده و به نوعی از وی به عنوان پدر بوکس گیلان یاد می‌شود همکاری کرده است.

وی با بیان اینکه یکی از وعده‌های «بابک بردبار» در مجمع هیئت بوکس گیلان استفاده از همه ورزشکاران، رؤسای هیئت‌های شهرستانی و فعالان رشته بوکس برای ارتقای جایگاه این رشته بود، گفت: متأسفانه در دو ماه گذشته عملکرد وی نشان می‌دهد که نه تنها به دنبال همکاری با ترکیب قبلی هیئت بوکس شهرستان‌های استان نیست بلکه به دنبال قلع و قمع همه فعالان این رشته است.

عدم توجه به کوله بار تجربه پیشکسوتان

صداقت کیش ادامه داد: آنچه که در مدت دو ماه گذشته شاهد آن بودیم بی توجهی رئیس هیئت بوکس گیلان نسبت به پیشکسوتان و بوکسورهای استان بوده و تاکنون هیچ حرکتی برای جبران کم و کاستی‌های بوکس شهرستان‌های گیلان انجام نشده و در ضمن در یک حرکت غیر قانونی و غیر اصولی احکام رؤسای گذشته را لغو و خواستار معرفی نفرات جدید از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان‌های گیلان شده است.

وی با اشاره به گلایه و دلخوری بسیاری از بوکسورها و فعالان رشته بوکس گیلان از وضعیت موجود، افزود: باید به این نکته نیز اشاره کنم که در حال حاضر بوکسورهای گیلانی، مربیان، و حتی رؤسای هیئت‌های شهرستانی بوکس گیلان از محل دفتر این هیئت در مرکز استان اطلاعی ندارند.

رئیس هیئت بوکس انزلی با تأکید بر اینکه بعد از انتخاب بردبار به عنوان رئیس یکی از نخستین انتظارات بحق رؤسای هیئت‌ها اعلام فراخوان و برگزاری جلسه بود، گفت: متأسفانه احساس می‌شود ادامه روند فعلی از سوی مسئولان هیئت بوکس استان گیلان به نابودی این رشته منجر شود.

وی با اشاره به اینکه هیئت بوکس انزلی یکی از هیئت‌های قوی و فعال و مدال آور استان گیلان محسوب می‌شود، اظهار کرد: همه بوکسورها، مربیان و حتی داوران فعال بوکس در شهرستان انزلی از قهرمانان به نامی هستند که مدال‌های رنگارنگی ملی و آسیایی و استانی را کسب کرده‌اند این در حالی است که از این هیئت برای حضور در مجمع انتخابات دعوت نشده و این موضوع گلایه و ناراحتی بوکسورهای انزلچی را به دنبال داشته و خواستار بیان علت این موضوع از سوی مسئولان مربوط در هیئت بوکس و اداره کل ورزش و جوانان گیلان هستند.

وی با بیان اینکه ادامه این روند می‌تواند سبب بروز دوباره اختلافات میان شهرهای رشت و انزلی همانند سال‌های دور شود، تصریح کرد: این موضوع از طریق اداره ورزش و جوانان شهرستان انزلی نیز پیگیری شده که تاکنون جواب مناسبی دریافت نشده است.

تغییر و تحولات جدید خارج وظیفه قانونی رئیس هیئت بوکس است

صداقت کیش ادامه داد: برای تمامی بوکسورهای انزلی که متوجه این ماجرا شده‌اند سوال است که چرا در مجمع نبوده‌ایم در صورتی که از بدو شروع به کار رشته بوکس در سال ۶۸ در ایران این شهرستان در همه دوره‌ها مربی و رئیس، داور در انتخابات مجمع داشته است.

وی با اشاره به به لغو احکام رؤسای هیئت‌های بوکس شهرستان‌ها از سوی بابک بردبار، این اقدام را غیر قانونی و خارج از وظیفه وی عنوان کرد و افزود: رئیس اداره ورزش و جوانان هر شهرستان به عنوان متولی ورزش هر شهر است و رئیس هیئت استان نمی‌توانند بدون دلیل و مدرک در هیئت‌های شهرستانی تغییر ایجاد کرده و یا حکم کسی را لغو کند.

رئیس هیئت بوکس انزلی ادامه داد: اگر فردی از سوی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان‌ها به عنوان رئیس هیئت یک رشته ورزشی انتخاب و این فرد مورد پسند رئیس هیئت استانی آن رشته نباشد این موضوع باید در کمیسیون مطرح و به رأی گذاشته شود، رئیس هیئت استانی حق لغو و یا انتخاب فردی برای هیئت‌های شهرستانی را بر اساس قانون ندارد.

وی تأکید کرد: همه بوکسورها و فعالان این رشته در استان از وضعیت به وجود آمده در دو ماه گذشته گلایه مند بوده و خواستار پاسخگویی از سوی مسئولان مربوطه هستند.

صداقت کیش همچنین به نوع کاندید شدن «بابک بردبار» در انتخابات مجمع هیئت بوکس گیلان نیز اشاره کرد و ادامه داد: از نظر قانونی کاندید شدن وی با توجه به سمتی که در فدراسیون داشته‌اند مشکل داشته و وی باید از سمت خود در فدراسیون بوکس استعفا و سپس در این مجمع کاندید شود که شواهد نشان دهنده موضوعاتی پشت پرده است.

وی با تأکید بر اینکه ما از حق خود برای اعتراض نسبت به وضعیت موجود استفاده کرده و مسائل را به گوش مسئولان رسانده‌ایم، گفت: متأسفانه تاکنون پاسخی روشن و مشخص در این زمینه دریافت نکرده‌ایم. شاید این بار با بیان این موضوع با رسانه شاهد پاسخ مسئولان باشیم.

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان