K2 Listing

رئیس هیات فوتبال گیلان مشکلات تیم‌های فوتبال گیلان را چند وجهی عنوان کرد و گفت: مهم ترین مشکل تیم داری در فوبال گیلان منابع مالی پایدار است که تاکنون باعث انحلال بسیاری از تیم های گیلانی شده است.

واگویه،  قربانعلی الماس خاله روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از آنجایی که گفته می شود فوتبال صنعت است اما این امر در ایران دچار مشکل شده و در استان گیلان نیز این مشکل بارزتر مشاهده می شود زیرا باید منابع مالی پایدار وجود اشته باشد تا تیمها با موفقیت در لیگ های کشور حضور یابند که تیم های گیلانی محروم از این منابع مالی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر اینکه به باشگاه های حرفه ای نباید کمک مالی شود و از سوی دیگر برای شهرداری ها نیز در امور تیمداری مشکلاتی وجود دارد، تیمهای فوتبال در گیلان با مشکلات شدید مالی مواجه هستند و چند تیم نیز از شهرداری رشت منحل شد.

رئیس هیات فوتبال گیلان گفت: از سوی دیگر تعریف تیم حرفه ای به گونه ای است که باید طراز مالی آن مثبت باشد. همچنین باشگاه حرفه ای باید ۳۰ تیم در لیگ های مختلف داشته باشد و برای رده های سنی پایه خود نیز آکادمی داشته باشند که چنین چیزی را در باشگاه های ایران شاهد نیستیم و فقط تیمهای ما نام حرفه ای را یدک می کشند.

الماس خاله افزود: گیلان نیز از این قاعده مستثنی نیست اما به دلیل قوانین ، نمی توان به تیمهای قدیمی و ریشه دار کمک کرد و همه تیمهای ما در جریان مسابقات به دلبل عدم امکانات مالی مناسب ، دچار مشکل و بحران می شوند که نمونه بارز آن ، تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا است زیرا این تیم در پایان نیم فصل  رقابت های لیگ دسته اول فصل گذشته عنوان نخست را کسب کرد اما در پایان تا آستانه سقوط پیش رفت .

۴۳ تیم از گیلان در لیگ های مختلف کشور حضور دارند

رئیس هیات فوتبال گیلان با اشاره به اینکه ۴۳ تیم از این استان در لیگ های مختلف کشور حضور دارند گفت: این تیمهای فوتبال در رده های سنی مختلف ، در رقابت های فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی در هر ۲ بخش بانوان و آقایان در لیگ های کشور حضور دارند.

الماس خاله افزود: گرچه تیمی از گیلان در رقابت های فوتبال لیگ برتر حضور ندارد، اما هشت تیم در لیگ های دسته اول ، دسته دوم و دسته سوم حضور دارند که تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و شهرداری بندرآستارا نمایندگان استان گیلان در لیگ دسته اول کشور هستند.

رئیس هیات فوتبال گیلان ادامه داد: همچنین تیم های فوتبال سپیدرود رشت و چوکا تالش نمایندگان این استان در رقابت های لیگ دسته دوم کشور می باشند، تیمهای فوتبال شهرداری فومن ، پاس گیلان و مقاومت بندرآستارا نیز، نمایندگان فوتبال گیلان در رقابت های لیگ دسته سوم کشور هستند.

وی اضافه کرد: در رقابت ها لیگ برتر فوتبال ساحلی، تیم شاهین خزر رودسر نماینده گیلان در این لیگ است که این تیم سابقه حضور در رقابت های فوتبال ساحلی جام باشگاه های آسیا را را دارد و امیدواریم که این تیم در رقابت های فصل جاری لیگ برتر کشور نیز بدرخشد.

الماس خاله به حضور تیمهای بانوان گیلان در لیگ های فوتبال کشور اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در لیگ برتر بانوان کشور حضور دارد و تیم فوتبال ساحلی بانوان سنگر رشت در لیگ برتر فوتبال ساحلی حضور دارد که این تیم فصل گذشته قهرمان لیگ برتر کشور شد.

وی گفت: خوشبختانه استعداد فراوانی در فوتبال گیلان وجود دارد و هم اینک بالغ بر ۲ تیم،  بازیکنان گیلان در خارج از استان فعالیت و در سایر تیم های کشور بازی می کنند اما این در حالی است که تیم های ما با مشکلات مالی فراوان مواجه هستند و قادر به جذب بازیکنان طراز اول بومی نیستند.

گیلان فاقد ورزشگاه های استاندارد

رئیس هیات فوتبال گیلان به ورزشگاه های این استان نیز اشاره و بیان کرد: متاسفانه ورزشگاه های استاندارد مناسبی در گیلان وجود ندارد و باید همدل باشیم و همه مسئولان کمک کنند تا مشکلات برطرف شود تا تیم‌های ما با داشتن منابع مالی مناسب و با تجهیز ورزشگاه ها، نتایج قابل قبولی را کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در رقابت های لیگ دسته اول حضور دارد، اما مشکلات تجهیزاتی ورزشگاه وحدت این شهرستان بسیار زیاد است و به همین دلیل تیم شهرداری بندرآستارا نمی تواند بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار کند.

الماس خاله به سایر تیمهای فوتبال گیلان نیز اشاره کرد و گفت: چوکا تالش با تغییر مدیریت تلاش می کند تا تیم خوبی را روانه رقابت ها لیگ دسته دوم کند و همچنین مترصد تکمیل ورزشگاه پوریای ولی این شهر هستند تا بازی های خانگی چوکا در این ورزشگاه انجام شود.

وی افزود: باشگاه سپیدرود رشت نیز در اختیار اداره ورزش و جوانان گیلان قرار گرفته تا به یک خریدار جدید انتقال یابد تا مشکلات این تیم نیز برطرف شود اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با مدیرعاملی پژمان نوری می تواند نتایج بهتری را در رقابت های لیگ دسته اول کشور کسب کند.

رئیس هیات فوتبال گیلان اظهار کرد: به هرحال با داشتن امکانات ابتدایی می توانیم تا یکی دو سال آینده، نماینده یا نمایندگانی در لیگ برتر فوتبال کشور داشته باشیم اما به طور حتم تیمهای فوتبال ما باید منابع مالی پایداری داشته باشند و امیدواریم که با تلاش و همت همه مسئولان، این منابع مالی برای تیمهای فوتبال گیلان تامین شود.

دو باشگاه مس رفسنجان و نساجی مازندران باید برای تعویض زمینهای جمن چمن خود اقدام کنند . 

 

واگویه،   به نقل از ایرنا سازمان لیگ فدراسیون فوتبال  تأکید دارد چمن همه استادیوم‌ها در فصل جدید رقابت‌ها باید طبیعی باشد و بر خلاف فصل جاری و فصل‌های قبل به استادیوم‌های دارای چمن مصنوعی اجازه میزبانی داده نخواهد شد.

 

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران می‌گوید: ما روز چهارشنبه هفته گذشته نامه‌ای را به مدیریت باشگاه نساجی و هیات فوتبال مازندران ارسال کردیم که در آن عنوان شد چمن مصنوعی مورد تایید سازمان لیگ نیست و باید برای تعویض چمن و تبدیل آن به چمن طبیعی اقدام شود.

 

سهیل مهدی با تأکید بر این که اولویت سازمان لیگ و کمیته برگزاری مسابقات در لیگ برتر چمن طبیعی است، در ادامه می‌گوید:  تا کنون با باشگاه نساجی برای حفظ میزبانی همکاری کردیم. قرار بود در مقابل این مساعدت برای تعویض چمن مصنوعی اقدام شود، اما اقدامی که انتظار می‌رفت انجام شود را شاهد نیستیم.

 

 

مهدی با بیان این که نمی‌توانیم در رعایت استانداردهای میزبانی بین باشگاه‌ها تبعیض قائل شویم، می‌گوید: از دو سه باشگاه لیگ برتری دیگر نیز درخواست داشتیم که در استادیوم خانگی‌شان چمن مصنوعی داشته باشند، اما نپذیرفتیم و نمی‌توانیم در این تصمیم‌گیری دوگانگی داشته باشیم. به تمام تیم‌های لیگ برتری تأکید شده باید برای فصل آینده چمن طبیعی داشته باشند و نساجی هم از این قاعده مستثنی نیست.

 

چمن مصنوعی به جای چمن مصنوعی

اما معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا از قطعی بودن تعویض چمن مصنوعی استادیوم وطنی تا پیش از آغاز لیگ بیست‌ویکم خبر می‌دهد و می‌گوید: برآورد هزینه برای اجرای چمن جدید در استادیوم وطنی انجام شد و با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری مازندران نیز برای تأمین این اعتبار مکاتبه کردیم. رقم درخواستی ما برای اجرای این پروژه شامل زیرسازی و خرید و نصب چمن جدید ۶۰ میلیارد ریال است که با تخصیص آن حتما چمن استادیوم وطنی تا پیش از آغاز فصل بعدی رقابت‌های لیگ برتر انجام می‌شود.


 معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران درباره چرایی انتخاب چمن مصنوعی و انجام نشدن چمن طبیعی در استادیوم وطنی اظهار می‌کند : نمی‌توانیم بگوییم که به طور صد در صدی امکان اجرای چمن طبیعی و نگهداری آن در استادیوم وطنی وجود ندارد ، اما نگهداری چمن طبیعی در مازندران به دلیل قارچی شدن چمن بسیار سخت است و باید سالانه اعتبار قابل توجهی به نگهداری چمن طبیعی اختصاص داده شود. به همین دلیل تصمیم بر این شد که چمن مصنوعی با کیفیت بالا و مورد تایید فیفا و یوفا اجرا شود.

واگویه،  رئیس کمیته داوران بوکس ایران در رقابت‌های گزینشی المپیک که در پاریس برگزار می‌شود، قضاوت می‌کند.

 

متن خبر :

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، رقابت‌های بوکس گزینشی المپیک در قاره اروپا از ۱۴ خرداد در پاریس فرانسه برگزار خواهد شد و بهترین داوران بوکس از سراسر جهان برای قضاوت در این رویداد مهم دعوت می‌شوند که بوکس ایران یک نماینده در تیم داوری خواهد داشت.

 

فرزاد صادق‌پور رئیس کمیته داوارن فدراسیون بوکس که در چند سال اخیر اکثر رویدادهای بزرگ بوکس را قضاوت کرده است ، با دعوت فدراسیون جهانی بوکس در پاریس هم قضاوت می‌کند.

 

صادق‌پور از جمله داوران باتجربه و سه ستاره بوکس ایران است که قضاوت‌های بسیار خوبی در رویداد بین‌المللی داشته است.

 

داور بزرگ ایران در سالهای اخیر همواره یکی از گزینه‌های فدراسیون حهانی برای قضاوت در مسابقات سرنوشت‌ساز و سطح بالا بوده است.

واگویه،  با حکمی از سوی مدیرکل کار و امور اجتماعی استان گیلان علیرضا علیزاده رییس هیئت بوکس کارگری استان گیلان گردید.

قابل به ذکر است علیزاده جزو قهرمانان خوشنام، محبوب و پیش کسوت استان گیلان و شهر رشت می باشد که سابقه ریاست هیئت بوکس شهرستان رشت را در رزومه مدیریتی خود دارد.
انتظار میرود با حضور علیزاده بر این کرسی شاهد تحولاتی چشمگیر در حوزه ورزش کارگری باشیم.

واگویه،  با حکم رییس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران فرزاد صادق پور به سمت رییس کمیته داوران این فدراسیون منصوب گردید.

قابل به ذکر است صادق پور از داوران بین المللی و یک چهره گیلانی در ورزش بوکس محسوب می گردد

واگویه، لاله طالبی با بیان این موضوع که ۲۶ دیماه مسابقات  ووشو قهرمانی بسیج گیلان برگزار خواهد شد افزود: این دوره از مسابقات به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فرم تالو بانوان در همه رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مجموعه شهید غبرا نژاد میدان پاسداران رشت برگزار خواهد شد.

اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، در پی انتشار اخباری مبنی بر اینکه، منشاء شیوع ویروس منحوس کرونا در استان، مسابقات بین المللی وزنه برداری جام نامجو در رشت بوده است؛ اعلام کرد که تمامی پروتکل های بهداشتی مرسوم آن موقع در این مسابقات را رعایت کرده است.

واگویه،  به گزارش خط اول، در پی شکایت اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان از نگارنده (صاحب مقصودی)، به دلیل انتشار اخباری مربوط به چگونگی شیوع ویروس کرونا در گیلان؛ این اداره‌کل اعلام کرد که مرکز بهداشت شهرستان رشت با کمک دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان، تمام پروتکل های بهداشتی مرسوم آن موقع اعم از تب سنجی و سایر اقدامات لازم بهداشتی پزشکی را در قبال ورزشکاران خارجی حاضر در این مسابقات به خصوص دو مدرس بانوی چینی رعایت کرد.

از همین رو ضمن آمادگی انتشار جوابیه احتمالی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، اعلام می دارم اگر در این زمینه مدیریت ورزش استان دچار آسیب های روحی یا روانی شده اند عذر می خواهم.

گفتنی است پیش از این گفته شده بود منبع شیوع ویروس کرونا در استان گیلان، چینی های حاضر در مسابقات بین المللی وزنه برداری جام نامجو بوده است که سیزدهم لغایت شانزدهم بهمن ماه سال گذشته در رشت برگزار شده بود.

پورشاهماری اظهار کرد: متاسفانه افرادی به‌عنوان رئیس هیات در شهرستان‌ها گزینش شدند که یا سفارش از طرف فرماندار و نماینده وقت بودند و یا اینکه جهت جمع‌آوری رزومه برای کاندید شدن مجلس و شورای شهر و یا برای تبلیغ بستگان و دوستانشان در این راستا مسئولیت هیات را در دست گرفتند.

واگویه، به نقل از دیار میرزا،  سودابه پورشاهماری، نایب رئیس سابق هیأت والیبال گیلان در خصوص آخرین وضعیت والیبال استان گفتگویی داشته است.

او ضمن بیان اینکه روند والیبال در گیلان چه در حوزه زنان و چه مردان نزولی بوده است، اظهار کرد: وقتی کسی سبقه ورزشی ندارد و مدیر خوبی هم نیست چه خدمتی می‌تواند به خانواده والیبال کند!؟

پورشاهماری، فوق لیسانس فیزیولوژی ورزشی دارد و دبیر بازنشسته آموزش و پرورش است. همچنین استاد تربیت بدنی در دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و دانشکده سما، مربی بین المللی والیبال، مدرس مربیگری والیبال با ۴۰ سال سابقه تدریس، مربی و مدرس آمادگی جسمانی با بیش از ۳۰ سال سابقه، داور آمادگی جسمانی و والیبال، نایب رئیس والیبال استان حدود ۴ سال، نایب رئیس آمادگی جسمانی استان حدود ۶ سال، رئیس هیات والیبال شهرستان لاهیجان به مدت سه سال و قهرمان آمادگی جسمانی کشور در سال ۷۹ از دیگر سوابق پورشاهماری است.

متن گفتگو با پورشاهماری به شرح زیر است:

دیارمیرزا: سرکارعالی در والیبال خصوصا بین لاهیجانی‌ها یک چهره سرشناس هستید و استعدادهای زیادی را به جامعه والیبال معرفی کردید. ورزش دوستان گیلانی تمایل دارند بدانند که در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

پورشاهماری: در حال حاضر به‌عنوان استاد تربیت بدنی با دانشگاه آزاد لاهیجان و دانشکده‌ سما همکاری می‌کنم و در حاشیه به‌عنوان مربی والیبال و مربی آمادگی جسمانی در شهرستان لاهیجان فعالیت می‌کنم.

روند والیبال در گیلان چه در حوزه زنان و چه مردان نزولی است

دیارمیرزا: چندسالی است که به نظر می‌رسد روند والیبال در گیلان چه در حوزه زنان و چه مردان نزولی بوده، این دیدگاه را قبول دارید؟

پورشاهماری: متاسفانه درست است و دلایل زیادی وجود دارد از جمله اینکه والیبال کنونی گیلان وارث والیبال مخروبه یک دهه اخیر می‌باشد و یک دلیل انتخاب مدیران استانی به فاصله‌های خیلی کوتاه که هرکدام از این آقایان برای مدتی کمتر از یکسال به‌عنوان سرپرست همکاری کرده و رفتند بنابراین با گرفتن مسئولیت شش ماهه هیچ هیاتی نه تنها رشد نمی‎کند بلکه آسیب هم دیده و متلاشی می‌شود.

عملکرد ضعیف کمیته استعدادیابی در بخش آقایان و بانوان

 دلیل دیگر عملکرد ضعیف کمیته استعدادیابی در بخش آقایان و بانوان که با وجود حضورمستمرشان در هیات استان در یک دهه اخیر نتوانستند آنگونه که در خور والیبال گیلان است اثربخش باشند؛ این کمیته بدون برنامه‌ریزی کوتاه مدت و بلند مدت، تک محوری، خود محوری و سلیقه‌ای عمل کرده است. همچنین برگزاری مسابقات مینی به‌شکل صوری در دو یا سه روز در طول سال فقط برای یکبار و آنهم جهت اعزام به مسابقات کشوری بدون داشتن تمرینات مداوم و طولانی مدت همه اینها آسیب به بدنه والیبال استان است.

باتوجه به اینکه وقتی حکمی به‌عنوان مسئول هرکمیته به افراد داده می‌شود هیچ دخالتی از سوی رئیس و نایب رئیس در خصوص برنامه ریزی‌هایشان انجام نمی‌گردد و هیچگونه برنامه‌ریزی کمیته استعدادیابی نه تنها در استان بلکه در شهرستان‌ها هم نداشته و به امان خدا رها شده بودند.

یکی دیگر از مشکلات والیبال گیلان مساله مالی در هیات استان است

یکی دیگر از مشکلات والیبال گیلان مساله مالی در هیات استان است زیرا یک هیات زمانی می‌تواند از نظر مالی حرفی برای گفتن داشته باشد که یک سالن اختصاصی داشته باشد که امکان درآمدزایی وجود داشته باشد و حداقل بتواند حق‌الزحمه مربیانی را که برای اعزام و تمرینات تیم‌ها زحمت می‌کشند را پرداخت نماید چون علاوه بر مربیان بازیکنان منتخبی هم که از شهرستان‌های مختلف استان در تمرینات حاضر می‌شوند باید ساپورت مالی شوند که متاسفانه یکی از دلایل بی‌انگیزه شدن مربیان و بازیکنان برای ادامه همکاری است.

برگزار نشدن مسابقات به‌صورت لیگ در تمامی رده‌های سنی به تفکیک نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان؛ از بین رفتن انگیزه بین بازیکنان به‌دلیل اینکه در برگزاری لیگ داخل استان از بازیکنان غیربومی با پرداخت هزینه‌های بالا استفاده می‌شود در صورتیکه همان مبلغ پول می‌تواند در ساختن یک یا دوبازیکن بومی هزینه شود نیز از دیگر مشکلات والیبال استان است.

دیارمیرزا: طی دهه اخیر تجربه موفق داماش، تیم پره‌سر رضوانشهر، سفیر گیلان را داشتیم که تماشاگران زیادی را به ورزشگاه می‌کشاندند؛ چرا به یکباره آن آتش و شور و اشتیاق خاموش شد؟

پورشاهماری: قسمتی از پاسخ‌های این سوال شما در سوال دوم داده شده با این‌حال به موضوعات حساس‌تری در این بخش اشاره می‌کنم؛ مستحضر هستید که هیات استان متولی اعزام تیم برای لیگ برتر، دسته یک و یا سوپر لیگ نیست و هیات استان فقط موظف است برای برگزاری مسابقات قهرمانی استان و برنامه‌ریزی والیبال پایه هماهنگی کند.

اعزام تیم‌ها برای لیگ دسته یک، لیگ برتر و سوپر لیگ برعهده باشگاه دارانی است که یا با هزینه باشگاه خودشان یا با گرفتن اسپانسر تیم‌ها را برای مسابقات لیگ کشور اعزام نمایند و هیات استان در این راستا تا حد امکان و درحدتوان می‌تواند کمک کند ولی نه صفرتاصد.

متاسفانه عده‌ای با گرفتن مجوز باشگاه نه سالن دارند نه دفتر مشخص و در خور باشگاه و نه پول کافی، بعد انتظارشان از هیات همکاری صفر تا صد است.

همچنین نداشتن اسپانسر و نبودن کارخانجات صنعتی مانند مس کرمان، ذوب آهن اصفهان و… در استان گیلان یکی از مشکلات عدیده‌ای است که نمی‌توان انکار کرد، خصوصاً در حال حاضر که رکود اقتصادی دامن همه را گرفته و والیبال مستثنی نیست. علی‌الخصوص در بخش بانوان این مساله بیشتر به چشم می‌خورد چون بازی‌های آنها از صداوسیما پخش نمی‌شود که جنبه تبلیغاتی برای اسپانسر داشته باشد.

ورود افراد سیاسی غیرورزشی یکی از مشکلات والیبال است

 از طرف دیگر دلیل دیگر افت در والیبال ورود افراد سیاسی غیرورزشی به‌عنوان مسئولین هیات‌ها و کمیته‌ها است و ای‌ کاش این افراد فقط والیبالی نبودند، تعدادی از این افراد حتی مدیریت و برنامه‌ریزی خوبی هم ندارند؛ وقتی کسی سبقه ورزشی ندارد و مدیر خوبی هم نیست چه خدمتی می‌تواند به خانواده والیبال کند!؟

نبودن سالن‌های اختصاصی و ساعات مناسب و کافی برای تمرینات تیم‌ها خصوصاً تیم‌های منتخب در طول سال و همچنین در یک دهه اخیر هم که با مزایده گذاشتن سالن‌ها عملاً پول به جیب یک عده سودجو رفته و می‌رود و هرکسی که پول داشت می‌تواند سالن اجاره کرده و آموزش بدهد.

عملاً مربیان ما بیشتر بخاطر درآمدزایی بازیکن تمرین می‌دهند نه برای قهرمان پروری. به نظر من حق هم دارند چون مربیان ما هم مثل اکثر آحاد مردم با مشکل اقتصادی مواجه هستند و حق دارند.

 

انتصابات سفارشی در هیأت والیبال گیلان | بیشترین آسیب به والیبال توسط افراد سیاسی و غیرورزشی وارد آمد

دیارمیرزا: نقش مدیران ورزشی و سیاسی در توسعه یا تضعیف والیبال استان را چطور می‌بینید؟

پورشاهماری: ما با ورود افراد سیاسی که ورزشی باشند و سبقه ورزشی داشته باشند و خاک خورده ورزش هستند، مشکلی نداریم ولی متاسفانه افرادی به‌عنوان رئیس هیات در شهرستان‌ها گزینش شدند که یا سفارش از طرف فرماندار و نماینده وقت بودند و یا اینکه جهت جمع‌آوری رزومه برای کاندید شدن مجلس و شورای شهر و یا برای تبلیغ بستگان و دوستانشان در این راستا مسئولیت هیات را در دست گرفته و بدون اینکه نه فن و تخصص دارند نه اسپانسر آوردند، نه برنامه‌ریزی دارند نه جلسه تخصصی که در آن بتوانند اظهار فضل کنند!

متاسفانه در این یک دهه اخیر بیشترین آسیب در خانواده والیبال با ورود افراد غیرورزشی و سیاسی صورت گرفت؛ آقای داورزنی رئیس فدراسیون والیبال یک فرد سیاسی است ولی یک مدیر لایق بوده و هست و با اطلاعات کافی در والیبال. ایشان بالای بیست سال در حیطه والیبال انجام وظیفه کرده است و نتایج خوبی هم از برنامه‌ریزی‌های وی را مشاهده می‌کنیم و اگر چنین الگوهایی در استان‌ها باشند کسی مخالفتی ندارد ولی بنظرم افرادی که نه مدیر لایقی هستند نه آشنا به فن والیبال جایگاهشان در این خانواده نیست.

کمک حرفی و جلسه‌ای هیچ دردی را دوا نخواهد کرد

در مورد مدیران ورزشی اگر مدیران اداره کل ورزش و جوانان و یا مدیران ادارات ورزش و جوان شهرستان‌ها هست متاسفانه کمک شایان توجهی نداشته و ندارند چون کمک از طرف آنها باید کمک مالی باشد که با واگذاری سالی ۱۰ یا ۱۵ میلیونی دردی از هیات استان دوا نخواهد کرد زیرا هر اعزام تیم حدود ۱۵ میلیون هزینه در برخواهد داشت و در سطح شهرستان‌ها نیز مدیرانشان همیشه از نداشتن بودجه گلایه می‌کنند و وقتی صحبت از کمک می‌شود باید کمک مالی، کمک تجهیزات، کمک واگذاری ساعات مناسب تمرین و یا سالن اختصاصی باشد در غیر این صورت کمک حرفی و جلسه‌ای هیچ دردی را دوا نخواهد کرد.

رییس هیأت والیبال گیلان زمانی موفق خواهد بود که مشاورین اصلح را گزینش کنددیارمیرزا: هیات والیبال گیلان به عنوان متولی اصلی این ورزش در استان خصوصا در سال‌های اخیر آیا توانسته که به وظایف خودش به درستی عمل کند؟ با شما که یک چهره سرشناس هستید آیا اصلا جلسه‌ای طی این چند سال برگزار شده؟

پورشاهماری: آقای خاکزاد سعی در بهتر کردن هیات والیبال استان دارند و تا حدودی توانستند مشکلات مالی هیأت را با روابطی که با ارگان‌ها، موسسات و ادارات داشتند برطرف کنند و یکی از کارهای قابل قبولشان بازکردن حساب هیات بود که از سال‌ها پیش به‌دلیل بدهی بسته شده بود؛ ایشان سعی در بهتر کردن وضعیت هیات دارند و تلاش می‌کنند ولی زمانی موفق‌تر خواهند بود که مشاورین اصلح را گزینش کنند.

در مورد گذاشتن جلسه نیز بعد از کنار گذاشتن من از نایب رئیسی استان ایشان بنده و ۴ نفر دیگر از مربیان را به‌عنوان مسئول کمیته استعدادیابی انتخاب کردند که بعد از سه دوره کار در طول ۴ ماه که نتایج خوبی هم بدست آورده بودیم با مشکل کرونا روبرو شدیم و همه چیز تعطیل شد! ولی برای تصمیم‌گیری موارد خاص والیبال هیچ جلسه‌ای با حضور بنده تشکیل نشد!

همچنین آقای خاکزاد برای ارتقا مربیگری والیبال در این چند سالی که حضور داشتند تلاش زیادی کردند و کلاس‌های متعددی برگزار کردند و برگزاری لیگ داخل استان نیز از کارهای قابل قبول هیات استان بوده که بعد از سالها رکود انجام گرفت.

بعد از ۴۵ سال با بی‌مهری کنار گذاشته شدم | با حرف زدن چه مشکلی حل خواهد شد!؟

دیارمیرزا: پیشنهاد و راهکاری برای بهبود شرایط دارید؟

پورشاهماری: به نظر شما دادن پیشنهاد و راهکار از طرف کسی که بعد از ۴۵ سال کار مدیریتی، تدریس، قهرمانی و قهرمان‌پروری با بی‌مهری کنار گذاشته شد مشکلی را حل خواهد کرد!؟ در طول این سال‌ها پیشنهاد و راهکار زیاد دادم ولی کدام مسئولی عمل یا کمک کرد؟ با حرف زدن چه مشکلی حل خواهد شد!؟

یکی از پیشنهاداتم زیرساختی است و مشکل همه ورزش‌ها! ما سالن اختصاصی می‌خواهیم؛ در مدت ۴۰ سال به گوش کسی نرسید، بعد در حال حاضر که هم از نظر اقتصادی در فشار هستیم و هم مشکل کرونا راهکار من به چه درد میخورد!؟

من اعتقادم در این است که دو سال هیچ تیمی به مسابقات اعزام نشود به‌شرطی که صفر تا صد این هزینه صرف ساختن بچه‌های مینی والیبال بشود و هزینه به مربیانی که تمرین می‌دهند و بازیکنانی که تمرین می‌کنند، پرداخت شود.

پیشنهاد دیگرم این است که یک شورای والیبالی تشکیل بشود که واقعاً افراد متخصص، فنی و دارای تحصیل در تصمیم‌گیری‎ها شرکت کنند و نظر بدهند همچنین نظارت بر مدیریت در شهرستان‌ها بیشتر شود و واقعاً با توجه به عملکردشان اجازه ادامه فعالیت داشته باشند.

یک موضوع دیگر اینکه باید پولی که اسپانسرها به افراد یا نمایندگان هیات‌ها می‌دهند مشخص باشد تا اگر اسپانسر ۱۰ میلیون داد، سه میلیون خرج تیم نشود و مابقی نامشخص بماند!

وجودم را تحمل نکردند! | خوشحالم که با سربلندی کنار گذاشته شدم

دیارمیرزا: حرف پایانی خودتان را بفرمایید.

پورشاهماری: من در یک خانواده ورزشی بزرگ شدم و افتخار می‌کنم که در تمام سال‌هایی که در خانواده والیبال و یا در رشته‌های دیگر ورزشی در استان بودم کارنامه درخشانی داشتم؛ هم خودم در سطح قهرمانی کار کردم و مقام دارم هم اولین ملی پوش گیلان در والیبال بعد از انقلاب بازیکن من بود و هم امسال یکی از بازیکنان من با تیم سایپا در لیگ برتر قرارداد امضاء کرد.

افتخار بزرگتر بنده این است که با داشتن موقعیت‌های مختلف، دیناری بالا پایین نکردم و خیلی مواقع از جیب شخصی هزینه کردم و چون شاید به مزاج خیلی‌ها خوشایند نبود که وجودم را تحمل نکردند!

خوشحالم که با سربلندی کنار گذاشته شدم بدون هیچ برچسب و انگی؛ هنوز هم دلیل اینکار برای من مشخص نیست! و البته ناراحت نیستم و خوشحالم که وقت بیشتری را در کنار خانواده‌ام هستم، خانواده‌ای که ۴۰ سال من را دور از خانه دیدند.

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان