ورزشی

تیم شهرداری رشت موفق به کسب مقام نائب قهرمانی در مسابقات مینی فوتبال شهرداری های کشور گردید.

واگویه،  مرحله مقدماتی این مسابقات با شرکت سی و دو تیم در چهار منطقه برگزار گردید که در نهایت ۸ تیم به مرحله پایانی راه یافتند.
گفتنی است مرحله نهایی این دوره از مسابقات به میزبانی شهر اصفهان برگزار گرديد و تیم شهرداری رشت
با غلبه بر تیم های سمنان، گرگان، مشهد، کرج و اصفهان به دیدار پاياني راه يافت و در دیدار فينال در يك بازي بسيار نزديك با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب نماینده مازندران شد و به مقام نايب قهرماني اولين دوره ي مسابقات ميني فوتبال شهرداريهاي كشور رسيد .
از افتخارات تیم‌ شهرداری رشت می توان به:
-پنج سال قهرماني پي در پي در ليگ فوتسال كارگري استان
-قهرمان فوتسال كاركنان دولت در استان گيلان سال ٩٧
-قهرمان كشور در مسابقات فوتسال كاركنان دولت در مشهد با حضور ٣٤ تيم از استانهاي مختلف در سال ٩٧
-مقام سوم مسابقات فوتسال كلانشهر هاي كشور در سال ٩٣
اشاره کرد.

رئیس هیات فوتبال گیلان مشکلات تیم‌های فوتبال گیلان را چند وجهی عنوان کرد و گفت: مهم ترین مشکل تیم داری در فوبال گیلان منابع مالی پایدار است که تاکنون باعث انحلال بسیاری از تیم های گیلانی شده است.

واگویه،  قربانعلی الماس خاله روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از آنجایی که گفته می شود فوتبال صنعت است اما این امر در ایران دچار مشکل شده و در استان گیلان نیز این مشکل بارزتر مشاهده می شود زیرا باید منابع مالی پایدار وجود اشته باشد تا تیمها با موفقیت در لیگ های کشور حضور یابند که تیم های گیلانی محروم از این منابع مالی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر اینکه به باشگاه های حرفه ای نباید کمک مالی شود و از سوی دیگر برای شهرداری ها نیز در امور تیمداری مشکلاتی وجود دارد، تیمهای فوتبال در گیلان با مشکلات شدید مالی مواجه هستند و چند تیم نیز از شهرداری رشت منحل شد.

رئیس هیات فوتبال گیلان گفت: از سوی دیگر تعریف تیم حرفه ای به گونه ای است که باید طراز مالی آن مثبت باشد. همچنین باشگاه حرفه ای باید ۳۰ تیم در لیگ های مختلف داشته باشد و برای رده های سنی پایه خود نیز آکادمی داشته باشند که چنین چیزی را در باشگاه های ایران شاهد نیستیم و فقط تیمهای ما نام حرفه ای را یدک می کشند.

الماس خاله افزود: گیلان نیز از این قاعده مستثنی نیست اما به دلیل قوانین ، نمی توان به تیمهای قدیمی و ریشه دار کمک کرد و همه تیمهای ما در جریان مسابقات به دلبل عدم امکانات مالی مناسب ، دچار مشکل و بحران می شوند که نمونه بارز آن ، تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا است زیرا این تیم در پایان نیم فصل  رقابت های لیگ دسته اول فصل گذشته عنوان نخست را کسب کرد اما در پایان تا آستانه سقوط پیش رفت .

۴۳ تیم از گیلان در لیگ های مختلف کشور حضور دارند

رئیس هیات فوتبال گیلان با اشاره به اینکه ۴۳ تیم از این استان در لیگ های مختلف کشور حضور دارند گفت: این تیمهای فوتبال در رده های سنی مختلف ، در رقابت های فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی در هر ۲ بخش بانوان و آقایان در لیگ های کشور حضور دارند.

الماس خاله افزود: گرچه تیمی از گیلان در رقابت های فوتبال لیگ برتر حضور ندارد، اما هشت تیم در لیگ های دسته اول ، دسته دوم و دسته سوم حضور دارند که تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و شهرداری بندرآستارا نمایندگان استان گیلان در لیگ دسته اول کشور هستند.

رئیس هیات فوتبال گیلان ادامه داد: همچنین تیم های فوتبال سپیدرود رشت و چوکا تالش نمایندگان این استان در رقابت های لیگ دسته دوم کشور می باشند، تیمهای فوتبال شهرداری فومن ، پاس گیلان و مقاومت بندرآستارا نیز، نمایندگان فوتبال گیلان در رقابت های لیگ دسته سوم کشور هستند.

وی اضافه کرد: در رقابت ها لیگ برتر فوتبال ساحلی، تیم شاهین خزر رودسر نماینده گیلان در این لیگ است که این تیم سابقه حضور در رقابت های فوتبال ساحلی جام باشگاه های آسیا را را دارد و امیدواریم که این تیم در رقابت های فصل جاری لیگ برتر کشور نیز بدرخشد.

الماس خاله به حضور تیمهای بانوان گیلان در لیگ های فوتبال کشور اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در لیگ برتر بانوان کشور حضور دارد و تیم فوتبال ساحلی بانوان سنگر رشت در لیگ برتر فوتبال ساحلی حضور دارد که این تیم فصل گذشته قهرمان لیگ برتر کشور شد.

وی گفت: خوشبختانه استعداد فراوانی در فوتبال گیلان وجود دارد و هم اینک بالغ بر ۲ تیم،  بازیکنان گیلان در خارج از استان فعالیت و در سایر تیم های کشور بازی می کنند اما این در حالی است که تیم های ما با مشکلات مالی فراوان مواجه هستند و قادر به جذب بازیکنان طراز اول بومی نیستند.

گیلان فاقد ورزشگاه های استاندارد

رئیس هیات فوتبال گیلان به ورزشگاه های این استان نیز اشاره و بیان کرد: متاسفانه ورزشگاه های استاندارد مناسبی در گیلان وجود ندارد و باید همدل باشیم و همه مسئولان کمک کنند تا مشکلات برطرف شود تا تیم‌های ما با داشتن منابع مالی مناسب و با تجهیز ورزشگاه ها، نتایج قابل قبولی را کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در رقابت های لیگ دسته اول حضور دارد، اما مشکلات تجهیزاتی ورزشگاه وحدت این شهرستان بسیار زیاد است و به همین دلیل تیم شهرداری بندرآستارا نمی تواند بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار کند.

الماس خاله به سایر تیمهای فوتبال گیلان نیز اشاره کرد و گفت: چوکا تالش با تغییر مدیریت تلاش می کند تا تیم خوبی را روانه رقابت ها لیگ دسته دوم کند و همچنین مترصد تکمیل ورزشگاه پوریای ولی این شهر هستند تا بازی های خانگی چوکا در این ورزشگاه انجام شود.

وی افزود: باشگاه سپیدرود رشت نیز در اختیار اداره ورزش و جوانان گیلان قرار گرفته تا به یک خریدار جدید انتقال یابد تا مشکلات این تیم نیز برطرف شود اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با مدیرعاملی پژمان نوری می تواند نتایج بهتری را در رقابت های لیگ دسته اول کشور کسب کند.

رئیس هیات فوتبال گیلان اظهار کرد: به هرحال با داشتن امکانات ابتدایی می توانیم تا یکی دو سال آینده، نماینده یا نمایندگانی در لیگ برتر فوتبال کشور داشته باشیم اما به طور حتم تیمهای فوتبال ما باید منابع مالی پایداری داشته باشند و امیدواریم که با تلاش و همت همه مسئولان، این منابع مالی برای تیمهای فوتبال گیلان تامین شود.

دو باشگاه مس رفسنجان و نساجی مازندران باید برای تعویض زمینهای جمن چمن خود اقدام کنند . 

 

واگویه،   به نقل از ایرنا سازمان لیگ فدراسیون فوتبال  تأکید دارد چمن همه استادیوم‌ها در فصل جدید رقابت‌ها باید طبیعی باشد و بر خلاف فصل جاری و فصل‌های قبل به استادیوم‌های دارای چمن مصنوعی اجازه میزبانی داده نخواهد شد.

 

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران می‌گوید: ما روز چهارشنبه هفته گذشته نامه‌ای را به مدیریت باشگاه نساجی و هیات فوتبال مازندران ارسال کردیم که در آن عنوان شد چمن مصنوعی مورد تایید سازمان لیگ نیست و باید برای تعویض چمن و تبدیل آن به چمن طبیعی اقدام شود.

 

سهیل مهدی با تأکید بر این که اولویت سازمان لیگ و کمیته برگزاری مسابقات در لیگ برتر چمن طبیعی است، در ادامه می‌گوید:  تا کنون با باشگاه نساجی برای حفظ میزبانی همکاری کردیم. قرار بود در مقابل این مساعدت برای تعویض چمن مصنوعی اقدام شود، اما اقدامی که انتظار می‌رفت انجام شود را شاهد نیستیم.

 

 

مهدی با بیان این که نمی‌توانیم در رعایت استانداردهای میزبانی بین باشگاه‌ها تبعیض قائل شویم، می‌گوید: از دو سه باشگاه لیگ برتری دیگر نیز درخواست داشتیم که در استادیوم خانگی‌شان چمن مصنوعی داشته باشند، اما نپذیرفتیم و نمی‌توانیم در این تصمیم‌گیری دوگانگی داشته باشیم. به تمام تیم‌های لیگ برتری تأکید شده باید برای فصل آینده چمن طبیعی داشته باشند و نساجی هم از این قاعده مستثنی نیست.

 

چمن مصنوعی به جای چمن مصنوعی

اما معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا از قطعی بودن تعویض چمن مصنوعی استادیوم وطنی تا پیش از آغاز لیگ بیست‌ویکم خبر می‌دهد و می‌گوید: برآورد هزینه برای اجرای چمن جدید در استادیوم وطنی انجام شد و با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری مازندران نیز برای تأمین این اعتبار مکاتبه کردیم. رقم درخواستی ما برای اجرای این پروژه شامل زیرسازی و خرید و نصب چمن جدید ۶۰ میلیارد ریال است که با تخصیص آن حتما چمن استادیوم وطنی تا پیش از آغاز فصل بعدی رقابت‌های لیگ برتر انجام می‌شود.


 معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران درباره چرایی انتخاب چمن مصنوعی و انجام نشدن چمن طبیعی در استادیوم وطنی اظهار می‌کند : نمی‌توانیم بگوییم که به طور صد در صدی امکان اجرای چمن طبیعی و نگهداری آن در استادیوم وطنی وجود ندارد ، اما نگهداری چمن طبیعی در مازندران به دلیل قارچی شدن چمن بسیار سخت است و باید سالانه اعتبار قابل توجهی به نگهداری چمن طبیعی اختصاص داده شود. به همین دلیل تصمیم بر این شد که چمن مصنوعی با کیفیت بالا و مورد تایید فیفا و یوفا اجرا شود.

واگویه،  رئیس کمیته داوران بوکس ایران در رقابت‌های گزینشی المپیک که در پاریس برگزار می‌شود، قضاوت می‌کند.

 

متن خبر :

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، رقابت‌های بوکس گزینشی المپیک در قاره اروپا از ۱۴ خرداد در پاریس فرانسه برگزار خواهد شد و بهترین داوران بوکس از سراسر جهان برای قضاوت در این رویداد مهم دعوت می‌شوند که بوکس ایران یک نماینده در تیم داوری خواهد داشت.

 

فرزاد صادق‌پور رئیس کمیته داوارن فدراسیون بوکس که در چند سال اخیر اکثر رویدادهای بزرگ بوکس را قضاوت کرده است ، با دعوت فدراسیون جهانی بوکس در پاریس هم قضاوت می‌کند.

 

صادق‌پور از جمله داوران باتجربه و سه ستاره بوکس ایران است که قضاوت‌های بسیار خوبی در رویداد بین‌المللی داشته است.

 

داور بزرگ ایران در سالهای اخیر همواره یکی از گزینه‌های فدراسیون حهانی برای قضاوت در مسابقات سرنوشت‌ساز و سطح بالا بوده است.

واگویه،  با حکمی از سوی مدیرکل کار و امور اجتماعی استان گیلان علیرضا علیزاده رییس هیئت بوکس کارگری استان گیلان گردید.

قابل به ذکر است علیزاده جزو قهرمانان خوشنام، محبوب و پیش کسوت استان گیلان و شهر رشت می باشد که سابقه ریاست هیئت بوکس شهرستان رشت را در رزومه مدیریتی خود دارد.
انتظار میرود با حضور علیزاده بر این کرسی شاهد تحولاتی چشمگیر در حوزه ورزش کارگری باشیم.

سر خط اخبار

پیاده سازی و پشتیبانی فنی وب سایت : طراحی وب سایت ، سایت ساز آسان